Android Oreo vs iOS 11

Nowe wersje systemu operacyjnego iOS i Android zostały już wydane, a Ty możesz się zastanawiać nad różnicami między tymi systemami. Rzućmy okiem na to, co nowego od Apple i Google’a i jak się do siebie porównują!

Android Oreo – Co nowego?

Wprowadzono wiele małych zmian w systemie Android 8.0. Jednak oto główne rzeczy, które przyszły wraz z aktualizacją systemu operacyjnego:

– Autouzupełnianie dla logowania do aplikacji
– Obraz w obrazie, obejrzyj film podczas korzystania z innej aplikacji
– Kropki powiadomień
– Google Play Protect
– Większa biblioteka emoji
– 2x szybsze uruchamianie
– Zwiększona żywotność baterii

Nowa funkcja autouzupełniania umożliwia teraz przechowywanie haseł i loginów bezpośrednio na urządzeniu, eliminując potrzebę posiadania innej aplikacji, aby zachować te informacje. Działa to zarówno w aplikacjach, jak i przeglądarkach.

Kropki powiadomień ułatwiają wyświetlanie migawek powiadomień przychodzących w aplikacjach i można je przesuwać poza ekran.

Aplikacje błyskawiczne na Androida pozwalają uruchamiać aplikacje z poziomu przeglądarki, bez konieczności instalowania aplikacji bezpośrednio na telefonie. Ta funkcja jest szczególnie użyteczna, jeśli używane urządzenie ma niewielką ilość pamięci stałej!

Funkcja obrazu w obrazie działa podobnie jak funkcja iOS. Po rozpoczęciu oglądania filmu możesz przełączyć się do innej aplikacji, a wideo będzie nadal odtwarzane w mniejszym oknie na ekranie.

Na koniec Google Play Protect przeskanuje aplikacje, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich informacji i urządzenia, dzięki czemu system operacyjny Android będzie bezpieczniejszy.

iOS 11 – Co nowego?

– Konfigurowalne centrum sterowania
– Nowe zdjęcia na żywo
– Nie przeszkadzać podczas jazdy
– Oświetlenie portretowe
– Przeprojektowany magazyn aplikacji
– Nagrywanie ekranu

Nowe konfigurowalne Centrum sterowania jest odejściem od zwykłej konfiguracji wielu paneli firmy Apple i zapewnia więcej opcji dostosowywania. Pozwala to wybrać skróty, które chcesz zobaczyć w Centrum, a dzięki 3D Touch możesz wyświetlić jeszcze więcej opcji, naciskając go mocniej.

Nowy wygląd sklepu App Store znacznie ułatwia znalezienie nowych aplikacji, a nowa aktualizacja Live Photo daje więcej ciekawych opcji wideo, które z większym prawdopodobieństwem będziesz chciał udostępniać.

Nowa funkcja bezpieczeństwa Nie przeszkadzać wykryje, kiedy jedziesz, i ignoruje powiadomienia i połączenia. Można to dostosować za pomocą automatycznej odpowiedzi, aby ludzie wiedzieli, że prowadzisz samochód i wrócą do nich.

iOS 11 vs Android Oreo

Debata nad Androidem i iOS była długotrwała, a ludzie stali mocno w każdym obozie. Fani Androida będą krytykować ograniczone dostosowywanie systemu iOS do Androida, a użytkownicy systemu iOS uważają system operacyjny za mniej bezpieczny ze względu na jego otwarty charakter.

Jednak każda z tych kwestii została nieco rozwiązana dzięki nowym aktualizacjom wprowadzonym przez Apple, dzięki dostosowaniu do Control Center i dodaniu Google Play Protect do Androida.

Wybór między Androidem i iOS był przypadkiem osobistych preferencji dla wielu, trzymanie się systemu operacyjnego, który znasz, jest powszechnym czynnikiem decydującym. Jeśli posiadanie najbardziej aktualnej wersji systemu operacyjnego jest dla ciebie ważne, to urządzenie Apple będzie do zrobienia. Dopóki regularnie aktualizujesz telefon, otrzymasz najnowszą wersję iOS.

Użytkownicy Androida, którzy chcą mieć urządzenie z gwarancją aktualizacji, powinni wybrać urządzenie Google. Google Pixel 2 uzyskał aktualizacje systemu Android na następne trzy lata, ale niektóre urządzenia z Androidem mogą nie być w ogóle zaplanowane, a inne mogą czekać długo, ponieważ producenci będą zarządzać ich aktualizacją.

Przejście z Androida na system iOS lub odwrotnie będzie w dużej mierze zależało od tego, jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego obecnego smartfona. Istnieje wiele aplikacji i opcji dostosowywania, jeśli chodzi o Androida, a Apple jest uważany za bardziej przyjazny dla użytkownika.

Każda nowa wersja systemu operacyjnego wprowadza coś nowego do zestawu i niezależnie od tego, jakiego systemu używasz, zauważysz ulepszenia podczas aktualizacji. Niezależnie od tego, czy masz telefon z Androidem, czy urządzenie Apple, nowe aktualizacje systemu operacyjnego nie zawiedzie!

http://podrozetv.pl/

Micorazon Autor