Huawei Mate Pro 20

Huawei Mate Pro 20 przekonuje nas wyświetlaczem OLED, niezwykle krótkim czasem ładowania baterii oraz znakomitą wydajnością. Konfiguracja aparatu jest imponująca, jakość zdjęć osiągana pomimo trzech obiektywów zmiennoogniskowych, tylko bardzo dobra, ale nie całkiem najwyższej klasy. Telefon dobrze się prezentuje na tle konkurencyjnych modeli w tym samym przedziale cenowym.

Huawei Mate 20 Pro z wąską ramą wyświetlacza

Na pierwszy rzut oka Huawei Mate 20 Pro z poprzecznie zakrzywionym wyświetlaczem i wąskimi krawędziami bardzo przypomina Samsung Galaxy S9. Jeśli obrócisz telefon, rozróżnienie jest już łatwiejsze. Na obydwu modelach Mate-20 znajduje się symetrycznie rozmieszczona kamera centralna z trzema obiektywami. Wraz z lampą błyskową LED formuje się w kwadrat i wystaje minimalnie poza obudowę.

Obudowa wykonana jest ze szkła i sprawia, że ​​wygląd nowych “Matesów” jest szlachetny i nowoczesny. Ze względu na gładką powierzchnię użytkownicy muszą spodziewać się tłustych plam. Zbyt ślisko jest z tyłu. Obsługa jedną ręką nie stanowi problemu dzięki wąskiemu formatowi 19,5: 9. Jest to już nieco trudniejsze z Mate 20 w formacie 18.7: 9. Mała luka między wyświetlaczem a ramą nie przeszkadza – Huawei bardzo dobrze zrobił telefon. Od uszkodzeń spowodowanych przez wodę i kurz, modele Mate-20 posiadają oficjalnie certyfikat IP68.

Jeśli szukasz czujnika odcisków palców z tyłu, znajdziesz go tylko na Mate 20. Mate 20 Pro jest teraz zintegrowany z wyświetlaczem i nie działa błyskawicznie, ale szybko. Według Huawei jest on o 20 procent szybszy niż Mate RS Porsche Design.

Nowe smartfony Mate 20 pojawiłi się pod koniec października w kolorach Black, Midnight Blue, Twilight i Emerald Green (ten ostatni tylko Mate 20).

Ostry i mocny kolor: wyświetlacz OLED

Wyświetlacz OLED Mate 20 Pro mierzy 6,4 cala po przekątnej, zapewniając ogromną ilość miejsca na ekranie. Stosunek wyświetlacza do obudowy wynosi około 86 procent. W górnej części wyświetlacza znajduje się wgłębienie – wycięcie. Apple już dawno przestało być jedynym producentem, który zainstalował funkcję trendu. Nawet Google, LG, Xiaomi lub po prostu Huawei chcą tworzyć za pomocą tak zwanego “Notch” ekranu niemal bez obramowania. Notch ma mniej więcej taki sam rozmiar jak iPhone XS i jest nieco węższy niż Pixel 3 XL firmy Google. Jeśli ci się nie podoba, możesz ukryć wycięcie również w ustawieniach.

Zarówno znajomi Notchu, jak i zapalczywi przeciwnicy mogą cieszyć się resztą ekranu: Ekran OLED Pro oferuje odważny kolor i kontrast. Ekran ma dużą przestrzeń barw i reprezentuje 148 procent standardowej przestrzeni kolorów RGB, a wyświetlacze LC nie nadążają za tym. Jednak nie ma kwestii wielkiego postępu, reprezentacja kolorów Mate 10 Pro jest prawie na tym samym poziomie.

Natomiast rozdzielczość Mate 20 Pro o rozdzielczości 3.120 x 1440 pikseli jest wyższa niż jego poprzedniczka i jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą obsługiwać telefon w okularach VR. Do codziennego użytku jest jednak całkowicie energooszczędna rozdzielczość Full HD Plus 2340 x 1080 pikseli. Jest to również ustawienie domyślne. Przy gęstości pikseli wynoszącej 538 ppi, wyświetlacz jest super ostry – nie ma na co narzekać

Najwyższa wydajność dzięki nowemu Kirin 980

Huawei z dumą uruchomił nowy procesor Kirin 980 pod koniec sierpnia. Niniejsze urządzenie polega na architekturze trójwarstwowej składającej się z czterech rdzeni Cortex-A76 i produktów z czterech rdzeni Cortex-A55, przy czym większe rdzenie są o taktowaniu 2,6 GHz.

Kirin 980 to pierwszy procesor dla urządzeń z systemem Android, który ma być produkowany w procesie 7-nanometrowym. Konkurencyjne produkty, takie jak Snapdragon 845 Qualcomma, wciąż budują się na 10 nanometrach. Tylko iPhone XS firmy Apple używa 7-nanometrowego procesora bionicznego A12. Oczekuje się, że proces o mniejszej szerokości funkcji znacząco poprawi szybkość procesora i wydajność energetyczną. Kirin 980 jest obsługiwany przez 6 GB pamięci RAM.

System modeli Mate-20 reaguje szybko i płynnie, nawet złożona aplikacja z podzielonym ekranem działa sprawnie. Ale nasz benchmark wydajności pokazuje: jest jeszcze szybszy. Mate 20 i Mate 20 Pro potrzebują około 12 sekund, aby załadować samodzielnie utworzony plik PDF z niezliczonymi nazwami ulic. Dla porównania iPhone XS zajmuje to tylko około 4 sekund. Procesor graficzny Mali G76 zapewnia maksymalną wydajność grafiki.

Kirin 980 dodatkowo oczekuje podwójną Neural Network Processor Unit (NPU, dosłownie Processing Unit sieci neuronowe), który jest bardzo mocny i energooszczędny szczególnie dla zadań fotograficznych, wideo i rozpoznawania tekstu. Według Huawei, wydajność AI w Mates jest 134 procent wyższa niż jego poprzednika. Na przykład tłumaczenie stron internetowych działa bardzo dobrze przy pierwszej próbie i bez zauważalnego czasu oczekiwania – za pomocą analizy audio, zdjęć lub tekstu.

W 30 minut ponad 50 procent

Jeśli chodzi o baterię, Huawei Mate 20 Pro wyprzedza niektórych swoich bezpośrednich konkurentów. W naszym teście runtime, Mate 20 Pro trwała 10:42 godziny – iPhone XS, jednak powoduje, że zwalnia po zaledwie ośmiu i pół godziny. Bardzo imponujący jest czas ładowania akumulatora: w 90 minut bateria 4.200 mAh powraca na 100 procent. Jest to częściowo spowodowane dostarczonym 40-watowym zasilaniem. W ciągu pierwszych trzydziestu minut telefon ładuje do 65 procent – to naprawdę świetne.

Mate 20 Pro obsługuje teraz ładowanie bezprzewodowe. Dzięki stacji ładującej Qi firmy Huawei z 15 watami, urządzenie ładuje się bezprzewodowo w dwie i pół godziny około dwa razy szybciej niż iPhone XS. Mate 20 Pro może również zasilać inne urządzenia, które obsługują ładowanie bezprzewodowe za pośrednictwem tylnego panelu.

Potrójna kamera

Konfiguracja aparatu Leica z tyłu mate 20 Pro jest niezwykła: 40 megapikselowy obiektyw główny z F / 1.8 do 27 mm, ogniskowa nowego 20 megapikseli ultraszerokopasmowej soczewki kąt z F / 2.2 do 83 mm, ogniskowa i 8 megapikselowy teleobiektyw o ogniskowej f / 2,4 i 16 mm. Ponadto, „błysk dwutonowe”, które można dostosować do temperatury barwowej.

Nawet jeśli masz blisko pięciokrotnie z kamerą, utrata jakości jest dużo niższy niż w przypadku innych urządzeń high-end. Wyjątkiem odwzorowanie kolorów jest bardzo zbliżone do rzeczywistości, struktury są niezwykłe. Również Ultra makro fotografie z odległości 2,5 cm lub obrazów wyjątkowo szerokokątnych dużych grup i krajobrazów nie stanowią problemu dla Mate-20.

Sztuczna inteligencja służy również do rozpoznawania obiektów. Tu, na przykład, funkcja „AI-Color”, która wykrywa kolor obiektu i tła w czerni / bieli. Działa w czasie rzeczywistym i jest bardzo dokładna. Funkcja „rozmycie” oferuje możliwość nagrywania wideo z niewyraźne tło, aby, w praktyce to działa zwłaszcza w ruchu, ale nie aż tak wiarygodne. Jednak w przypadku portretów efekt bokeh jest bardzo dokładny. Przednia kamera od 20 Mate Pro zaskoczy z 24 megapikselami. zatem odblokowanie rozpoznawania twarzy 3D jest możliwa, jako alternatywa do odcisku palca, który identyfikuje użytkownika, szybko – według Huawei w ciągu 600 ms i skali pomyłek mniej niż jedna na milion.

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *