Huawei P20 Lite

Dzięki Huawei P20 w wersji Lite ten producent telefonów komórkowych z Chin oferuje lżejszą wersję swojego flagowego modelu w przystępnej cenie. To, w porównaniu do “starszego brata”, nieco bardziej kompaktowe urządzenie jest wyposażone w podwójny aparat i parametry porównywalne z innymi smartfonami klasy średniej. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne Huawei znajduje się już w wyższej klasie.

Podczas, gdy inni producenci smartfonów zaczynają odchodzić od idei wypuszczenia nowego flagowego modelu wraz z odchudzoną wersją, Huawei pozostaje wierny swoim praktykom biznesowym. Z Huawei P20 Lite, firma uzupełnia serię P20 i oferuje wartościowy model w każdym przedziale cenowym.

Z czysto optycznego punktu widzenia, ta tania wersja jest trudna do odróżnienia od wersji wyższej jakości, a jakość wykonania jest prawie identyczna. Chociaż Huawei P20 był prawie dwa razy droższy w momencie premiery, urządzenia te wydają się mieć niewiele wspólnego z ich wyglądem. Co można powiedzieć o wyglądzie zewnętrznym i jakości sprzętu, ujawniamy w naszym teście praktycznym.

Mieszanka szkła i aluminium: modny design, dobre wyczucie

W przeciwieństwie do większych modeli, Huawei zrezygnował z fizycznego przycisku domowego, który służy też jako wielofunkcyjny czytnik linii papilarnych. Zamiast tego etykieta producenta smartfona zdobi dolną krawędź wyświetlacza, a skaner linii papilarnych został przeniesiony do tyłu. Mniej istotną, ale wciąż znaczącą różnicę można znaleźć w wycięciu nad ekranem. Ta mała przednia wyspa aparatu jest nieco większa w P20 Lite, ale w razie potrzeby można ją ukryć w menu ustawień.

Nie ma na co narzekać na projekt i przetwarzanie urządzenia. Jednak Huawei P20 Lite, o niskiej całkowitej wadze 145 gramów, nie leży tak dobrze w dłoni, jak 20 gramów cięższy Huawei P20. Wystający z głównej kamery obudowy może być denerwujący dla niektórych użytkowników, ponieważ urządzenie nie może zostać położone całkowicie płasko na stole.

Z metalową ramą i szklanym oparciem telefon wizualnie przyciąga wzrok i przekonuje solidną konstrukcją. Również dobre jest oddzielne gniazdo słuchawkowe, które pozwala użytkownikom na podłączenie słuchawek i kabla USB typu C do smartfona bez adaptera w tym samym czasie. Oprócz identyfikacji własnego odcisku palca urządzenie można również odblokować za pomocą rozpoznawania twarzy. Obie metody wykonały swoją pracę bez żadnych problemów, nawet jeśli rozpoznanie twarzy jest sygnalizowane brakiem zabezpieczenia odblokowania twarzy.

P20 Lite w teście wydajności

Ekran LCD smartfona Huawei ma przekątną 5,84 cala i proporcje 18,7: 9. Domyślna rozdzielczość to FHD +, która wynosi 2280 x 1080 pikseli. Wyświetlacz obdarowuje nas naturalnym oddawaniem kolorów, dobrą jasnością i ostrym wyglądem. Nawet na otwartym powietrzu w silnym świetle lub podczas oglądania ekranu pod różnymi kątami, smartfon nie wykazuje słabości. Ale jeśli nie jesteś zadowolony z ustawień domyślnych, możesz dokonać różnych zmian w ustawieniach. Można między innymi regulować jasność, ukryć wycięcie wyświetlacza za pomocą czarnej ramki i obniżyć rozdzielczość ekranu, aby oszczędzać energię.

Pod maską znajduje się Kirin 659 – średniej klasy procesor, który w naszym teście zapewniał płynną pracę, ale szczególnie pod wysokim ciśnieniem nie nadążał za jakością modelu Kirin 970 reszty serii P20. Chipset jest obsługiwany przez 4 GB pamięci głównej i pamięć urządzenia o pojemności 64 GB. W tej dyscyplinie model Lite jest nawet o krok przed większymi wariantami.

Ambitny podwójny aparat z tendencją do prześwietlania

Do tej pory smartfony Huawei Lite były pozbawione podwójnych obiektywów, a teraz producenci telefonów komórkowych w Chinach porzucają to. P20 Lite to pierwszy raz, gdy pojawił się podwójny aparat z obiektywem 16 i 2-megapikselowym. Główny czujnik jest obsługiwany przez przysłonę f / 2.2, a także przez lampę błyskową LED i autofokus z dopasowaniem fazy. Poniższy odpowiednik służy jedynie do zbierania i obliczania informacji o odległości, aby odróżnić pierwszy plan od tła, aby uzyskać efekt głębi ostrości na portretach.

Mniej dobrze, ale całkiem zrozumiałe jest to, że kupujący wersję Lite w porównaniu do Huawei P20 (Pro) z kilkoma brakującymi funkcjami muszą się dogadać. Z jednej strony, znany producent aparatów Leica nie był obecny na pokładzie podczas prac rozwojowych, z drugiej strony, ze względu na procesor, nie było zintegrowanego asystenta AI do automatycznego rozpoznawania obiektów i scen. Dlatego aparat nie może samodzielnie rozpoznać docelowych obiektów i odpowiednio dostosować ustawienia obrazu. Również w przypadku zoomu optycznego, nie wspominając o pięciokrotnym zbliżeniu hybrydowym o wyższej jakości chińskich smartfonów, użytkownicy P20 Lite nie mogą się cieszyć.

Jasne ujęcia nawet w ciemnych warunkach oświetleniowych

W teście praktycznym aparat główny mógł być używany zwłaszcza na otwartej przestrzeni z jasnymi obrazami, które jednak nie zawsze odpowiadały całkowicie rzeczywistości. W zależności od światła i pozycji fotografa, P20 Lite często skanuje te same obiekty pod różnymi kątami z zupełnie innym ustawieniem jasności – ale bez złych wyników.

Nawet w bezpośrednim porównaniu z Huawei P20 staje się jasne, że dobre warunki oświetleniowe mają duże znaczenie podczas robienia zdjęć w modelu Lite. W mniej hojnie oświetlonych wnętrzach nie jest w stanie nadążyć za swoim starszym bratem.

Chociaż aparat P20 Lite nie pasuje do osiągów modeli premium, ale nadal zapewnia dobre zdjęcia w świetle dziennym. Aparat ma trudności, zwłaszcza w ciemnym otoczeniu, gdzie zdarza się mało światła. Szczegóły i ostrość są obecne, ale czasami oznacza to również, że oprogramowanie jest zbyt dobre, a następnie ponownie wyostrzone. Przedni aparat rozwiązuje problem z 16 megapikselami i powinien być wyposażony w zintegrowaną technologię Light Fusion, która zapewnia doskonałe autoportrety.

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *