iPhone 8 vs iPhone X

Zarówno Apple iPhone 8, jak i iPhone X są już w sprzedaży – warto odkryć różnice między tymi dwoma iPhone’ami przed podjęciem decyzji, który z nich kupić.

Rzućmy okiem na iPhone’a 8 i iPhone’a X!

Wyświetlacz iPhone 8 a wyświetlacz iPhone X.

Najbardziej widoczna różnica między iPhone’em 8 a iPhonem X jest zauważalna od momentu zapalenia się wyświetlacza. Telefon iPhone 8 ma niewielki ekran o przekątnej 4,7 cala, z ciałem telefonu widocznym zarówno nad, jak i pod wyświetlaczem.

IPhone X ma znacznie większy ekran o przekątnej 5,8 cala, który wypełnia przód od góry do dołu i od krawędzi do krawędzi. Ekran ma zaokrąglone rogi, które podążają za liniami projektowymi iPhone’a X, a jedyna widoczna część ciała to małe wcięcie u góry, gdzie znajduje się kamera i czujniki.

Różnice między ekranami iPhone’a 8 i iPhone’a X sięgają znacznie głębiej niż tylko kształt i rozmiar. Telefon iPhone X ma ekran Super Retina HD z technologią ekranu OLED. Ta technologia OLED zapewnia wyższą jasność i prawdziwą czerń w porównaniu do ekranu iPhone’a 8.

Rozdzielczość ekranu jest również znacznie wyższa na iPhone X. Tutaj 1125 x 2436 pikseli (458 pikseli na cal) w porównaniu do 750 x 1334 pikseli (326 pikseli na cal). Kontrast na telefonie iPhone X jest również wyraźnie ostrzejszy, a wyświetlacz HDR może odtwarzać treści HDR10 i Dolby Vision z iTunes i Netflix.

Po dokonaniu porównań, powinniśmy zauważyć, że oba iPhony pokazują fantastyczny realizm kolorów. Jest to generowane przez automatyczne dostosowanie balansu bieli jako sześciokanałowego czujnika światła True Tone, wyczuwa światło otoczenia.

Na iPhonie 8 wyświetlacz jest montowany do aluminiowej ramy 7000 Series. Na iPhone X wyświetlacz jest wyposażony w bardziej ekskluzywną polerowaną ramę ze stali chirurgicznej.

iPhone 8 Touch ID a iPhone X Face ID

IPhone 8 ma Touch ID, jak widać na poprzednich telefonach Apple. Dzięki temu biometrycznemu systemowi rozpoznawania odcisków palców, iPhone 8 jest wyjątkowo bezpieczny, powodując tylko jeden możliwy błąd w 50 000 odczytów odcisków palców.

IPhone X przenosi bezpieczeństwo na wyższy poziom dzięki funkcji Face ID. Dzięki temu systemowi rozpoznawania twarzy iPhone X wykona tylko jeden możliwy błąd w 1 000 000 skanów twarzy. Po podniesieniu iPhone’a X, kamera TrueDepth, kamera na podczerwień i projektor kropkowy, wszystkie zaczynają działać. Projektor kropkowy wyświetla na twarzy 30 000 niewidocznych kropek, które następnie odczytuje kamera podczerwieni, dopasowując je do mapy głębi twarzy właściciela.

Identyfikator twarzy nie może zostać oszukany przez realistyczne maski lub zdjęcia, a Machine Learning działa, aby zapewnić rozpoznawanie właściciela, nawet w kapeluszu, brodzie, okularach lub makijażu.

Po usunięciu przycisku Home Touch Touch na telefonie iPhone X gesty są używane do zastąpienia naciśnięć nawigacji. Przykłady obejmują przesuwanie w górę, aby przejść do ekranu głównego, przesuwając palcem w górę i wstrzymując, aby zobaczyć karuzelę otwartych aplikacji, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aby zadać pytania Siri.

Aparat iPhone 8 i aparat iPhone X.

IPhone 8 ma pojedynczą kamerę 12MP do fotografii, a iPhone X ma podwójny aparat 12MP. Daje to fotografowi prawdziwy zoom optyczny, który jest dodatkowo powiększany o zoom cyfrowy. Standardowa fotografia autoportretów 7MP jest oferowana na iPhone’ie 8, ale iPhone X rozszerza się o doświadczenie w trybie fotografowania TrueDepth.

Dzięki trybowi portretu, użytkownicy iPhone X mogą rozmazać tła lub całkowicie usuwać tło. Oprogramowanie do portretowania pozwala również użytkownikom iPhone’a X dodawać efekty świetlne i cienie do portretów w jakości studyjnej. Co więcej, iPhone X czerpie przyjemność z nowych poziomów dzięki funkcji Animoji.

W przypadku Animoji twarz użytkowników zostaje zastąpiona przez różne twarze podobne do kreskówek, od kosmitów do koni. Rezultaty są imponujące, ponieważ kamera TrueDepth dopasowuje ruchy do 50 mięśni twarzy użytkownika. Animoji może służyć do tworzenia filmów wideo lub może być używany w aplikacji Wiadomości.

Bateria iPhone 8 i bateria iPhone X.

Bateria iPhone’a 8 trwa tak długo, jak bateria w iPhone’ie 7. iPhone X zapewnia jeszcze dwie godziny więcej czasu pracy na baterii i jest to możliwe dzięki zastosowaniu kontrolera wydajności drugiej generacji.
iPhone 8 vs iPhone X werdykt

Oczywiste jest, że iPhone X będzie królem wszystkich iPhone’ów. Jednak budżet może okazać się decydującym czynnikiem dla konsumentów przy porównywaniu ofert iPhone’a 8 z ofertami iPhone X.

http://www.cpenergia.pl/

Micorazon Autor