Jak bezprzewodowo ładować telefon: Uzyskaj szybsze bezprzewodowe ładowanie w Galaxy S7

Wiele najnowszych smartfonów i tabletów ma obsługę bezprzewodowego ładowania Qi, ale co to jest i jak z niego korzystasz? W tym miejscu wyjaśnimy, jak skonfigurować bezprzewodowe ładowanie Qi w telefonie Nokia Lumia 735 za pomocą bezprzewodowej ładowarki EC Technology Ultra, a także jak uzyskać najszybsze bezprzewodowe ładowanie w Galaxy S7. Zobacz także: Jak dodać bezprzewodowe ładowanie Qi do telefonu i naszą pełną recenzję Galaxy S7.
Co to jest bezprzewodowe ładowanie Qi?

Bezprzewodowe ładowanie Qi to światowy standard, do którego stosuje się wiele smartfonów. Umożliwia bezprzewodowe ładowanie akumulatora zgodnego z urządzeniem za pomocą transferu indukcyjnego, po prostu przez umieszczenie go na wierzchu wkładki bezprzewodowej – bez kabli ani adapterów (poza samą ładowarką bezprzewodową).
Gdzie mogę korzystać z bezprzewodowego ładowania Qi?

Jak widzieliśmy z hotspotami Wi-Fi, Qi ostatecznie stanie się wspólną cechą hoteli, lotnisk, stacji kolejowych i innych obiektów, pozwalając Ci doładować swoje urządzenie, gdziekolwiek jesteś. Możesz także kupić własną bezprzewodową ładowarkę Qi do użytku domowego, taką jak bezprzewodowa ładowarka EC Technology Ultra-Slim, która kosztuje tylko 7,99 GBP od Amazon UK.
Czy mogę użyć dowolnej ładowarki Qi?

Tak. Jeśli smartfon obsługuje bezprzewodowe ładowanie Qi, wówczas dowolna bezprzewodowa ładowarka Qi będzie z nim zgodna – nie tylko ta, która jest sprzedawana jako oficjalny dodatek do telefonu. Oznacza to, że często można zaoszczędzić trochę pieniędzy na ładowarce marki innej firmy, tak jak w przypadku Ultra-Slim Wireless Char Technology firmy EC Technology.

Jak potężne jest bezprzewodowe ładowanie Qi?

Specyfikacja ładowania bezprzewodowego Qi o niskiej mocy jest w stanie dostarczyć do 5W mocy; Qi o średniej mocy zaoferuje do 120W.

Mówi się, że Qi o niskiej mocy może poruszać się do 4 cm. Z bezprzewodową ładowarką EC Technology Ultra-Slim odkryliśmy, że Nokia Lumia 735 nadal ładuje się, gdy zostanie podniesiona do 2 cm nad podkładką. Oczywiście nie jest to wygodne ani praktyczne, ale warto zauważyć, że dwa urządzenia nie muszą być ze sobą w bezpośrednim kontakcie.
Ile czasu zajmuje bezprzewodowe ładowanie mojego telefonu lub tabletu?

Ładowanie bezprzewodowe jest zwykle wolniejsze niż tradycyjne ładowanie. Ta ładowarka EC Technology Qi zapewnia prąd 1A. Jest to dość standardowe i dobre dla smartfona, ale zauważysz różnicę na tabletach takich jak Nexus 7 – będą one ładować znacznie szybciej za pomocą ładowarki 2A.
Jak uzyskać szybsze ładowanie bezprzewodowe na krawędziach Galaxy S7 i S7

Większość bezprzewodowych ładowarek Qi dostarcza tylko prąd 1A (5W), ale Galaxy S7 i S7 Edge są jednymi z pierwszych telefonów (było to również możliwe w przypadku Note 5 i Galaxy S6 edge +), aby zaakceptować szybsze bezprzewodowe ładowanie (do 1,4x szybciej , według Samsunga). Połącz je ze zwykłą ładowarką Qi i będą ładować z taką samą szybkością, jak każdy inny telefon – potrzebujesz ładowarki Qi, która umożliwia szybkie ładowanie.

Samsung produkuje własny, bezprzewodowy stojak do ładowania, który zapewnia szybkie ładowanie, a jego konstrukcja umożliwia nieprzerwane oglądanie i korzystanie z telefonu bez przerywania ładowania. Obecnie nie ma go w sklepie Samsung, ale Mobile Fun wymienia go na 60 GBP. Możesz korzystać z tej ładowarki bezprzewodowej dokładnie tak, jak każdej innej ładowarki Qi (pokażemy ci, jak poniżej), a ładowarka sieciowa przystosowana do szybkiego ładowania Samsung jest dostarczana w pudełku, aby z niej korzystać.

Czy bezprzewodowe ładowanie Qi jest niebezpieczne?

Nie. Ultra-wąska bezprzewodowa ładowarka EC Technology i podobne urządzenia emitują promieniowanie niejonizujące, które nie jest szkodliwe dla ludzi.

Urządzenie będzie rozgrzane, ale nie przekroczy 40ºC.
Jak korzystać z bezprzewodowego ładowania Qi

Krok 1. Chociaż smartfon lub tablet z obsługą Qi nie musi już być podłączony do sieci elektrycznej, działa bezprzewodowa ładowarka EC Technology Ultra-Slim. Jest on dostarczany z kablem Micro-USB, który można używać w połączeniu z ładowarką do smartfonów lub tabletów, lub można go podłączyć do portu USB komputera. Albo bank mocy, jeśli bezprzewodowo ładujesz w ruchu. Po podłączeniu zasilania dioda EC Technology zacznie świecić na zielono.

Krok 2. Sprawdź, czy Twój telefon lub tablet obsługuje bezprzewodowe ładowanie Qi – będzie to wymienione w specyfikacji producenta, a jeśli zdejmiesz tylny panel urządzenia, zobaczysz technologię (jak w przypadku nasza Nokia Lumia 735). W przypadku urządzeń, które nie obsługują Qi w standardzie, często można dodać tę funkcję – na przykład Samsung sprzedaje zestaw do ładowania bezprzewodowego do Samsunga S4, który zastępuje oryginalny tylny panel, ale kosztuje 60 GBP.

Krok 3. Po prostu umieść urządzenie na bezprzewodowym podstawce ładującej. Poczujesz, jak wibruje, dioda EC Tech zacznie migać na niebiesko, a urządzenie zacznie ładować. Po zakończeniu ładowania wystarczy wyjąć go z podkładki.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.glus.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.