Jak działa Apple Pay?

Ogłoszona na konferencji Apple Annual Developers Conference w San Francisco usługa Apple Pay oznacza, że ​​możesz dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą urządzenia Apple, aby kupić kawę, zaopatrzyć się w artykuły spożywcze i kupować w sklepach odzieżowych.

Rzuciliśmy okiem na Apple Pay i poprowadzimy Cię przez to, co niezbędne dla tej innowacyjnej technologii.

Jak działa Apple Pay?

Apple Pay umożliwia dokonywanie płatności za pośrednictwem najnowszych urządzeń Apple. Jest kompatybilny z iPhone 6, 6 Plus, iPhone SE i nowszymi modelami, a także iPad Air 2, iPad Pro i iPad Mini 3. Może być również używany z iPhone’em Apple 7, który zostanie wprowadzony na rynek we wrześniu.

Dotknij swojego urządzenia na terminalu płatniczym w sklepach i sklepach obsługujących płatności zbliżeniowe.

Po dotknięciu zostaniesz poproszony o naciśnięcie przycisku TouchID, aby zweryfikować swoją tożsamość.

Po przetworzeniu płatności urządzenie wibruje i emituje sygnał dźwiękowy, aby potwierdzić dokonanie płatności. Używa wbudowanej anteny komunikacyjnej w pobliżu pola, która wykrywa terminal płatniczy, więc nie trzeba otwierać aplikacji, a nawet ekranu wyświetlacza.

W przypadku zegarków Apple jest to dwukrotne kliknięcie bocznego przycisku obok pokrętła.

Banki uczestniczące potwierdziły, że płatności będą ograniczone do 30 GBP za transakcję, ponieważ są one przeznaczone na płatności zbliżeniowe kartą bankową.

Jak mogę skonfigurować zapłatę Apple?

Aplikacja Portfel, w której przechowuje się wszystkie karty pokładowe i szczegóły biletów, jest niezbędna do zarejestrowania danych karty.

Jeśli masz kartę bankową powiązaną z kontem iTunes, możesz przenieść dane do swojego Portfela, logując się do iTunes wraz z trzycyfrowym kodem bezpieczeństwa karty bankowej.

Dodatkowe karty można dodać, dotykając przycisku Plus w Portfelu i postępując zgodnie z instrukcjami, aby wprowadzić dane karty.

W przypadku zgodnych iPadów można dodać karty bankowe, otwierając Ustawienia, wybierając opcję “Portfel i Apple Pay”, a następnie wybierając opcję “Dodaj kartę kredytową lub debetową” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby się zarejestrować.

Ewentualnie, jeśli masz kamerę z włączoną funkcją iSight, możesz zrobić migawkę karty, a Apple połączy szczegóły z Twoim portfelem.

Po skonfigurowaniu tworzony jest unikatowy numer konta urządzenia, co oznacza, że ​​rzeczywiste dane karty nie są nigdy przechowywane w urządzeniu ani na serwerach Apple.

Które banki go wspierają?

Apple Pay będzie współpracować z brytyjskimi kartami kredytowymi i debetowymi w American Express, Mastercard i Visa Europe.

Wszystkie największe banki High Street, w tym Halifax, HSBC, Natwest, Nationwide, RBS, Barclays, Santander, Lloyds Bank, TSB i Bank Spółdzielczy, podpisały umowę na świadczenie usług wraz z wieloma innymi.

Gdzie mogę korzystać z Apple Pay?

Wielka Brytania była pierwszą lokalizacją poza USA, która uruchomiła Apple Pay.

Ponieważ płatności zbliżeniowe są już obsługiwane przez dużą liczbę sklepów w Wielkiej Brytanii, był to łatwy proces przetwarzania płatności z tytułu płatności Apple Pay

Podobnie, można płacić Apple Pay za zakupy w aplikacji, dzięki czemu unikasz konieczności wielokrotnego wybierania szczegółów karty podczas dokonywania transakcji w aplikacji.

Thetrainline, Argos, British Airways, Just Eat i Ocado to tylko niektóre z wielu aplikacji, które umożliwiają pełne zakupy za pomocą Apple Pay.
Jak bezpieczne jest Apple Pay?

Firma Apple potwierdziła, że ​​dane karty nie są przechowywane w oprogramowaniu urządzenia, a za każdym razem, gdy dokonywana jest transakcja, generowany jest jednorazowy unikalny dynamiczny kod zabezpieczający.

Informacje dotyczące płatności przechwytywane przez urządzenie są przechowywane w “Bezpiecznym elemencie”, certyfikowanym chipie, który jest odizolowany od systemu operacyjnego iOS lub Watch OS, który nie będzie łączył się z twoim iCloudem.

Ostatnie zakupy można zobaczyć w Portfelu, ale to jedyne informacje dotyczące płatności, które można wyświetlić na ekranie.

Jeśli utracisz telefon, możesz wyłączyć Apple Pay, wchodząc na stronę Find my iPhone i włączając tryb Lost. Spowoduje to zawieszenie korzystania z usługi Apple Pay bez anulowania kart.

Jeśli Twój telefon zostanie skradziony, możesz usunąć możliwość dokonywania płatności, zdalnie usuwając urządzenie przez Find My iPhone lub icloud.com/settings.
Czy są dostępne alternatywy dla płatności mobilnych dla urządzeń innych niż Apple?

W tym roku Android Pay wszedł na rynek Wielkiej Brytanii. Android Pay jest dostępny na wszystkich telefonach i tabletach z Androidem z włączoną obsługą NFC i uruchomionym oprogramowaniu Android 4.4 lub nowszym. Podobnie jak Apple Pay można go również używać we wszystkich sklepach z obsługą zbliżeniową.

http://poteganatury.pl/

Micorazon Autor