Jak korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej na telefonie Samsung Galaxy

A więc Twoje dziecko dostało telefon Samsung Galaxy. Może “z drugiej ręki”, może jest zupełnie nowy. Ale tak czy inaczej, możesz rozważyć skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej.

Jesteś rodzicem – wybór, jak daleko chcesz się posunąć, zależy od Ciebie – ale oto, co musisz wiedzieć o korzystaniu z kontroli rodzicielskiej w Samsung Galaxy.

Pierwsze kroki w kontroli rodzicielskiej Samsung Galaxy

Jeśli rezygnujesz ze starego urządzenia, najpierw wyczyść je, aby usunąć swoje dane osobowe. Kroki, które należy wykonać, będą się nieco różnić w zależności od posiadanego urządzenia. Wykonaj jeden z następujących zestawów kroków:

Wybierz Ustawienia – Ogólne zarządzanie – Resetuj – Przywracanie danych fabrycznych
Wybierz Ustawienia – Kopia zapasowa i resetuj – Przywracanie danych fabrycznych
Wybierz Ustawienia – Prywatność – Przywróć dane fabryczne

Przed skonfigurowaniem Samsung Galaxy dla swojego dziecka, będziesz również chciał utworzyć dla nich konto Samsung. Możesz zostać poproszony o wykonanie tej czynności podczas uruchamiania urządzenia po zresetowaniu. Ewentualnie wykonaj następujące kroki:

Wybierz Ustawienia – Konta – Dodaj konto
Wybierz konto Samsung – Utwórz konto
Wpisz adres e-mail i datę urodzenia dziecka i wybierz hasło
Zgadzam się z warunkami
Być może będziesz musiał zweryfikować adres e-mail swojego dziecka

Ograniczanie aplikacji w Samsung Galaxy

Wciągające gry, serwisy randkowe – istnieje mnóstwo aplikacji, których możesz nie chcieć, aby Twoje dziecko miało dostęp do ich Samsung Galaxy. Na szczęście istnieje wiele opcji ograniczających aplikacje na telefonie Twojego syna lub córki.

W przeciwieństwie do tabletów i iPhone’ów Samsunga, telefony Samsung Galaxy nie zawierają kontroli rodzicielskiej jako części systemu operacyjnego telefonu. Jeśli więc chcesz ograniczyć aplikacje, musisz zainstalować aplikację kontroli rodzicielskiej lub skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej Google Play.

Korzystanie z aplikacji kontroli rodzicielskiej jest najlepsze, jeśli chcesz całkowicie zablokować dostęp dziecka do takich rzeczy jak internet, dane komórkowe lub połączenia i SMS-y. Lub jeśli chcesz mieć pełne prawo weta nad aplikacjami, które Twoje dziecko robi lub nie ma do nich dostępu.

Na rynku dostępne są dziesiątki aplikacji do kontroli rodzicielskiej na telefony z Androidem. Oto tylko kilka przykładów.

Jak korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej na Samsung Galaxy

Family Link – ta bezpłatna aplikacja Google pozwala zaimplementować kontrolę rodzicielską dla dziecka w wieku do 13 lat. Możesz zatwierdzać aplikacje, które dziecko chce pobierać ze sklepu Google Play, ustawić limity czasu ekranu i czas oczekiwania na urządzenie. Możesz także monitorować lokalizację swojego dziecka i zdalnie blokować urządzenie dziecka lub ukrywać aplikacje, jeśli chodzi o czas, czas nauki lub czas snu.
Qustodio – ta aplikacja umożliwia blokowanie aplikacji, ustawianie limitów czasu na ekranie telefonu dziecięcego, filtrowanie nieodpowiednich treści z przeglądania stron internetowych, ustawianie ograniczeń użycia aplikacji, monitorowanie wiadomości tekstowych, uzyskiwanie tygodniowego raportu na temat korzystania z telefonu przez dziecko oraz monitorowanie położenia dziecka. Aplikacja ma darmową wersję i wersję premium.
Miejsce dla dzieci – ta aplikacja może blokować instalację i używanie wszystkich aplikacji i ustawień, które nie są przez Ciebie zatwierdzone, blokować połączenia przychodzące, a nawet Wi-Fi. Aplikacja ma darmową wersję i wersję premium.
Czas na ekranie – pozwoli Ci ustawić limit czasu na codzienne korzystanie z telefonu, blokować określone aplikacje, zatwierdzać nowe aplikacje i ograniczać korzystanie z telefonu w określonych porach dnia (np. W godzinach szkolnych lub w łóżku). Aplikacja ma darmową wersję i wersję premium.

Jeśli nie chcesz lub nie chcesz zatwierdzać wszystkich aplikacji używanych przez Twojego syna lub córkę w ich Samsung Galaxy, możesz zamiast tego użyć kontroli rodzicielskiej Sklepu Google Play. Ta opcja nie pozwoli Ci w pełni powiedzieć, które aplikacje może pobierać Twoje dziecko. Zamiast tego umożliwia ograniczenie zakupów, a także pobieranie aplikacji i treści, które nie są odpowiednie dla wieku.

Pamiętaj, że kontrola rodzicielska w Sklepie Google Play zależy od urządzenia. Oznacza to, że musisz je skonfigurować na każdym urządzeniu, do którego dziecko ma dostęp.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest ustawienie ograniczeń zakupu. Dzięki temu Twój syn lub córka będzie mógł kupować tylko aplikacje, gry, filmy, produkty w aplikacji itp. Za Twoją zgodą.

Oto, jak je skonfigurować:

Otwórz aplikację Sklep Play
Upewnij się, że jesteś zalogowany przy użyciu konta Google, do którego Twoje dziecko nie ma hasła
Stuknij ikonę Menu w lewym górnym rogu ekranu
Wybierz Ustawienia – Wymagaj uwierzytelnienia dla zakupów
Stuknij Dla wszystkich zakupów

Twoje hasło Google będzie musiało być teraz wprowadzane za każdym razem, gdy dokonasz zakupu w Sklepie Play na tym urządzeniu. Jeśli jednak chcesz ograniczyć dostęp do bezpłatnych treści, w tym aplikacji, filmów itp., Które mogą nie być odpowiednie dla wieku, musisz skonfigurować ograniczenia wiekowe Google Play:

Otwórz aplikację Sklep Play
Stuknij ikonę Menu w lewym górnym rogu ekranu
Wybierz Ustawienia – Kontrola rodzicielska
Za pomocą suwaka włącz Kontrolę rodzicielską
Zostaniesz poproszony o skonfigurowanie kodu PIN, co spowoduje, że twoje ograniczenia zawartości nie zostaną zmienione
Możesz teraz wybrać ograniczenia dotyczące poziomu dojrzałości w przypadku pobierania i kupowania aplikacji i gier, filmów, telewizji, czasopism, muzyki i książek

Jeśli masz skonfigurowany filtr zapadalności w Sklepie Google Play, Twój syn lub córka nie będzie mógł kupować w Google Play żadnych nieodpowiednich filmów, programów telewizyjnych, gier itp. Z powodu wieku. Ale to nie znaczy, że nie mogą napotkać nieodpowiednich treści, przeglądając sieć. Jeśli martwisz się nieodpowiednią lub bezpośrednią treścią online, możesz skonfigurować filtr treści.

Jeśli chcesz filtrować zawartość, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że Samsung Galaxy prawdopodobnie pochodzi z zainstalowanej przeglądarki Samsung. Podczas gdy Samsung Internet jest wyposażony w blokowanie reklam, nie ma żadnych filtrów dla wyraźnych lub nieodpowiednich treści.

Oznacza to, że masz dwie opcje:

Możesz zainstalować aplikację taką jak SPIN Safe Browser lub Qustodio, która za roczną opłatą zablokuje dostęp do pornografii i innych nieodpowiednich treści we wszystkich przeglądarkach na telefonie Twojego dziecka.
Możesz używać aplikacji Google lub Google Chrome do przeglądania Internetu przez dziecko, co pozwala włączyć funkcję SafeSearch, która filtruje wyraźne wyniki wyszukiwania w Google.

Spośród tych dwóch opcji, użycie specjalistycznego filtru treści jest metodą bardziej niezawodną. Filtr SafeSearch nie blokuje dostępu do nieodpowiednich stron, jeśli adres URL jest wpisany bezpośrednio w przeglądarce i nie działa w przeglądarkach innych niż Google, takich jak Samsung Internet, co oznacza, że ​​musisz odinstalować te przeglądarki, a być może nawet zablokować.

Ale nawet aplikacje takie jak SPIN Safe Browser nie są niezawodne. Czasami nieodpowiednie strony internetowe mogą prześlizgnąć się przez sieć. Jeśli jest to coś, co naprawdę Cię martwi, zastanów się, czy Twoje dziecko jest gotowe do przeglądania internetu bez nadzoru.

Znalezienie dziecka za pomocą Samsung Galaxy

Jednym z atutów twojego syna lub córki, którzy uzyskują swój pierwszy telefon, jest spokój ducha, który przychodzi z możliwością znalezienia ich, jeśli potrzebujesz. Z telefonem w kieszeni Twoje dziecko może dzwonić lub pisać i na odwrót. Ale jeśli mają smartfona, dla dodatkowej ochrony można również użyć aplikacji, aby znaleźć lokalizację telefonu.

Niektóre aplikacje kontroli rodzicielskiej zawierają lokalizator podrzędny jako część zestawu innych funkcji. Dwa, o których już wcześniej rozmawialiśmy, dadzą ci w czasie rzeczywistym informacje o lokalizacji telefonu Twojego dziecka: Family Link i Qustodio.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej, istnieje wiele innych aplikacji na Androida, które służą do lokalizowania członków Twojej rodziny. Dwa, o których wiemy, Life360 i Find My Kids, dają ci w czasie rzeczywistym informacje o lokalizacji każdego telefonu, do którego masz uprawnienia do śledzenia, w tym, ale nie tylko, do twoich dzieci “. Te aplikacje mogą również ostrzegać, gdy członkowie rodziny przyjeżdżają lub opuszczają wybrane miejsca docelowe, takie jak szkoła lub dom, i śledzić poziomy baterii telefonu, tak aby telefon Twojego dziecka nie działał lub nie reagował.

Możesz zainstalować dowolną z tych aplikacji, pobierając je ze Sklepu Google Play. Upewnij się, że pobierasz je na swój telefon, a także dziecko.

http://www.gajg.pl/

Micorazon Autor