Jak korzystać z kontroli rodzicielskiej na Androidzie?

Przewodnik po ustawianiu kontroli rodzicielskiej i ograniczeniach Androida, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom tak dobre, jak pieniądzom w banku.

W dzisiejszych czasach dzieci są coraz bardziej obeznane z technologią, a nawet maluch zdoła wykorzystać smartfon lub tablet z systemem Android w sposób, o którym nie wiedziałeś, że jest to możliwe. Oprócz posiadania ciężkiego rachunku za zakupy aplikacji i gier oznacza to, że Twoje dzieci mogą być również zagrożone przez drapieżniki online i treści dla dorosłych.

Ale nie musisz żyć w strachu. Pokażemy Ci, jak tworzyć profile użytkowników dla dzieci i skonfigurować rozsądną kontrolę rodzicielską.

Jak korzystać z Family Link

W IQ 2018 firma Google zwróciła uwagę na Family Link, ostatnio opublikowaną aplikację, która mówi, że może pomóc ci w ustanowieniu pewnych podstawowych zasad dla młodszych dzieci. Możesz go użyć do utworzenia konta Google dla swojego dziecka, zarządzania aplikacjami, których używa, utrzymywania kart na ekranie i ustawiania czasu snu, po którym nie mogą korzystać z urządzenia.

Aplikacja jest obecnie dostępna w Argentynie, Australii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Irlandii, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz na urządzeniach z Androidem 7.0 Nougat lub nowszym. Działa tylko dla dzieci w wieku poniżej 13 lat, ale nie ma dolnej granicy wieku – to do ciebie należy decyzja. Po trafieniu 13 mogą przejąć konto, jeśli chcą.

Family Link nie blokuje wszystkich obraźliwych treści; Jest to po prostu kolejne narzędzie, z którego możesz skorzystać, aby Twoje dzieci były bezpieczne online.

Family Link

Pobierz aplikację Family Link na swoim urządzeniu (Android lub iPhone)
Uruchom aplikację i kliknij Rozpocznij
Kliknij Start na ekranie “Ustaw link rodzinny”, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby przejść przez konfigurację
Musisz odpowiedzieć na kilka pytań o to, czy Twoje dziecko ma kompatybilne urządzenie, i czy chcesz utworzyć konto dziecka i założyć grupę rodzinną
Wpisz imię i nazwisko dziecka i naciśnij Dalej
Wprowadź datę urodzenia i płeć, a następnie naciśnij Dalej
Wybierz nazwę użytkownika Gmail.com i naciśnij next
Wprowadź hasło i naciśnij Dalej
Zaakceptuj warunki umowy, a następnie dodaj kartę kredytową, na którą Google może pobierać opłaty w wysokości 0,01 GBP (służy tylko do weryfikacji i przekazania darowizny na cele charytatywne)
Teraz nadszedł czas, aby dodać konto na urządzeniu dziecka. Włącz telefon i zaloguj się, używając danych swojego konta
Teraz wprowadź swoje własne hasło Google i naciśnij Dalej
Family Link zostanie teraz zainstalowany na urządzeniu Twojego dziecka
Możesz przejrzeć wszystkie aplikacje zainstalowane fabrycznie w telefonie, aby sprawdzić, czy Twoje dziecko powinno mieć możliwość korzystania z nich, a YouTube nie jest dostępny dla dzieci
Teraz z powrotem na telefonie powinieneś znaleźć elementy sterujące dla telefonu Twojego dziecka. Obejmują one filtry treści, śledzenie lokalizacji, aktywność w aplikacjach i czas wyświetlania
Gdy jesteś zadowolony z konfiguracji, możesz przekazać dziecku telefon lub tablet

Jak dodać konto użytkownika do Androida

Jeśli wolisz skonfigurować kontrolę rodzicielską na własnym urządzeniu, zamiast dać dziecku własny telefon lub tablet, najlepszą metodą jest utworzenie osobnego konta użytkownika.

Używamy telefonu z systemem operacyjnym Android Nougat, ale proces ten powinien być w dużej mierze taki sam, niezależnie od systemu operacyjnego Android, którego używasz. Zwróć uwagę, że opcja Użytkownicy została usunięta na niektórych urządzeniach, ale powinieneś być w stanie ją znaleźć, jeśli korzystasz z systemu Android.

Uruchom menu Ustawienia urządzenia (za pomocą skrótu aplikacji lub ikony koła zębatego na pasku powiadomień), a następnie przewiń w dół i wybierz Użytkownicy.

Teraz wybierz “Dodaj użytkownika”, a następnie “OK” i “Ustaw teraz”.

Urządzenie wyloguje Cię i poprosi o zalogowanie się na konto nowego użytkownika. Ponieważ w tym przypadku jest to dla dziecka, będziesz kontynuować wprowadzanie ustawień.

Stuknij Kontynuuj, jak na obrazku powyżej po lewej stronie, pojawi się pytanie, czy chcesz zalogować się na konto Android. Jeśli chcesz uniemożliwić dzieciom pobieranie aplikacji, gier, muzyki, filmów i programów telewizyjnych za pośrednictwem Google Play, po prostu wybierz opcję Skip Setup. Nadal będzie można pobierać aplikacje itp. Za pośrednictwem własnego konta użytkownika.

Będziesz mieć również możliwość skonfigurowania swojego konta e-mail lub dotknij opcji Nie teraz, jeśli nie chcesz.

Jak mogę ograniczyć zawartość w Sklepie Play?

Zakładając, że chcesz dać dziecku dostęp do Sklepu Google Play na swoim koncie, zaloguj się na swoje konto Google po wyświetleniu monitu podczas konfiguracji lub użyj swojego konta, jeśli je posiada.

Następnie uruchom aplikację Sklep Play (jest ona nadal na koncie użytkownika na telefonie lub tablecie) i kliknij “hamburger” – trzy poziome linie w lewym górnym rogu.

Przewiń w dół i kliknij Ustawienia, a następnie przewijaj, aż zobaczysz Kontrola rodzicielska.

Dotknij go, a będziesz musiał utworzyć kod PIN. Wprowadź go dwa razy.

Teraz ustawienie zostanie włączone, a następnie możesz wybrać każdą kategorię, aby ustawić restrykcyjność dla każdej z nich. W przypadku aplikacji i gier liczby dotyczą wieku, więc wybierz PEGI 7, jeśli dziecko ma od czterech do siedmiu lat. Pamiętaj, aby puknąć ZAPISZ na dole każdego ekranu.

Poniżej przełącznika głównego kontroli rodzicielskiej pokazane jest podsumowanie, które ograniczenie jest ustawione dla każdego rodzaju treści.

Jeśli chcesz uniemożliwić dzieciom swobodne kupowanie treści, możesz ustawić PIN, który tylko Ty wiesz, o co zostanie poproszony, gdy spróbujesz pobrać wszystko, co kosztuje. Aby to zrobić, wróć do głównego menu ustawień Sklepu Play i wybierz “Wymagaj uwierzytelnienia zakupów”. Następnie zobaczysz ekran podobny do tego poniżej, po prawej.

Sklep Play nie jest jedynym miejscem do pobierania aplikacji i gier, dlatego ważne jest, aby zablokować inne źródła. Aby to zrobić, wróć do ekranu głównego urządzenia i ponownie przeciągnij w dół od górnej części ekranu, aby przejść do ikony cog – dotknij jej, aby otworzyć aplikację Ustawienia.

Znajdź sekcję Bezpieczeństwo (zwaną Security & fingerprint w naszym telefonie), dotknij jej, a następnie sprawdź, czy przełącznik Unknown sources jest wyłączony (co prawdopodobnie będzie).

http://www.glus.pl/

Micorazon Autor