Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na smartfonie

Istnieje wiele powodów, dla których warto nagrywać rozmowy, ale może to być trudne na telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android. Oto jak nagrywać rozmowy telefoniczne na smartfonie

Można by pomyśleć, że nagrywanie rozmów na smartfonie byłoby stosunkowo łatwym zadaniem. W końcu większość nowych modeli jest już zainstalowana, a zainstalowana aplikacja do nagrywania głosu nie powinna stanowić większego wyzwania technologicznego dla iPhone’a 6S lub Samsunga Galaxy S6. Cóż, tak nie jest, i tak naprawdę może to być trochę uciążliwe. Istnieje wiele powodów, dla których warto nagrywać rozmowy, ale może to być trudne na telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android. Oto jak nagrywać rozmowy telefoniczne na smartfonie, a niektóre kwestie prawne muszą być najpierw znane.
Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na smartfonie: Prawo

Jednym z powodów, dla których nie można rejestrować połączeń od razu po wyjęciu z pudełka, mogą być potencjalnie konsekwencje prawne, które producenci uznają za problematyczne. Obecnie prawo ma kilka warunków związanych z rejestracją połączeń, które różnią się w zależności od kraju i regionu.

W Stanach Zjednoczonych istnieją przepisy federalne, które mówią, że można je nagrać, ale są też przepisy państwowe, które mówią, że nie można, lub przynajmniej żądają, aby obie strony wiedziały, że nagranie ma miejsce. Ponieważ program PC Advisor nie działa jako doradca prawny, zalecamy zapoznanie się z konkretnym ustawodawstwem w Twojej okolicy i zapewnienie, że przestrzegasz w pełni jego postanowień.

Wielka Brytania ma jednolite prawo, ale nawet w tym są warunki zależne od tego, dlaczego faktycznie tworzysz nagranie. Zasadą jest, że możesz nagrywać kogoś bez swojej wiedzy, ale tylko wtedy, gdy zamierzasz korzystać z nagrania na własny użytek. Po odtworzeniu pliku podmiotowi trzeciemu, czy to znajomemu, rodzinie lub cokolwiek innego, wówczas naruszysz prawo i będziesz miał kłopoty. Jeśli prowadzisz wywiad, jak to często robią dziennikarze, musisz poprosić o pozwolenie na nagranie, w przeciwnym razie nie możesz użyć niczego, co powiedziano w zaproszeniu. Istnieje kilka wyjątków, w tym jeśli myślisz, że przestępstwo zostało popełnione, ale znowu należy je dokładnie zbadać przed rozpoczęciem jakichkolwiek żądeł.

Firmy mogą rejestrować rozmowy bez informowania użytkownika, ale tylko z określonych powodów związanych z handlem – takich jak zapewnienie jakości usług. Jest kilka innych okoliczności, z których wszystkie są opisane na stronie Ofcom.

Inną dozwoloną metodą zapisu jest wykorzystywana przez służby bezpieczeństwa, wywiadowcze i policyjne, zgodnie z przepisami rozporządzenia w sprawie uprawnień śledczych (RIPA). Jako że obejmuje to bezpieczeństwo narodowe, zapobieganie poważnym przestępstwom oraz ochronę dobrobytu gospodarczego w Wielkiej Brytanii, w większości przypadków nie ma ono zastosowania w rzeczywistości.

Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na telefonie z Androidem

Aby przechwycić rozmowy, musisz pobrać aplikację rejestratora rozmów ze sklepu Google Play. Jest wiele do wyboru, między innymi z funkcją Call Recorder, Automatic Call Recorder i podobnymi ofertami, które zbierają solidne recenzje. Wiele z nich jest darmowych, ale często są to edycje Premium, które otwierają więcej funkcji, takich jak synchronizacja w chmurze. Na potrzeby tego samouczka użyjemy Total Recall, głównie dlatego, że jesteśmy wielkimi fanami Schwarzeneggera.

1. Przejdź do sklepu Google Play i wyszukaj opcję Total Recall
2. Zainstaluj aplikację
3. Uruchom aplikację
4. Otwórz aplikację do wybierania numerów lub kontaktów i rozpocznij połączenie
5. Total Recall automatycznie zapisuje rozmowę i zatrzymuje się po rozłączeniu.
6. Wróć do aplikacji, wybierz rozmowę i odsłuchaj.

To jest to. Należy pamiętać, że jednoczesne zainstalowanie więcej niż jednego rejestratora rozmów może spowodować problemy z wydajnością. Tak więc, jeśli chcesz eksperymentować z różnymi aplikacjami, pamiętaj o usunięciu innych zanim zaczniesz.

Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na iPhone’ie

Notatki głosowe na iPhonie mogą wydawać się najlepszym miejscem do rozpoczęcia, ale niestety, jeśli spróbujesz nacisnąć przycisk, a następnie zadzwoń do znajomego, wszystko, co się stanie, to to, że nagranie zostanie przerwane natychmiast po otrzymaniu odpowiedzi. Zamiast tego musisz udać się do App Store i odebrać ofertę innej firmy. Podobnie jak ich odpowiedniki w systemie Android, aplikacje dostępne na iPhone’a są zróżnicowane, ale większość z nich wiąże się z pewnym kosztem, aby odblokować funkcje premium. W tym samouczku użyjemy TapeACall Lite, ponieważ pozwala użytkownikom wypróbować usługę za darmo, chociaż będziesz w stanie słuchać tylko pierwszych sześćdziesięciu sekund połączenia, chyba że zapłacisz 6,99 GBP za pełną wersję.

1. Przejdź do App Store na swoim iPhonie i wyszukaj TapeACall
2. Zainstaluj aplikację
3. Uruchom aplikację
4. Aktywuj aplikację, wprowadzając swój numer telefonu, a następnie wprowadzając kod, który jest wysyłany do Ciebie.
5. Przejrzyj różne prośby o ustawienia i obejrzyj samouczek.
6. Otwórz aplikację i naciśnij przycisk nagrywania
7. Stuknij “Dodaj połączenie” i wprowadź numer telefonu, który chcesz zadzwonić, lub wybierz jeden z Kontaktów.
8. Kiedy osoba odpowiada, naciśnij “Połącz połączenia” i rozpocznie się nagrywanie.
9. Po zakończeniu połączenia wróć do aplikacji, naciśnij ikonę Graj pod przyciskiem Nagraj, aby wyświetlić wszystkie rozmowy.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.3pionki.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *