Jak naprawić iPhone’a White Screen of Death

Pokazujemy, jak leczyć “Biały ekran śmierci” iPhone’a z twardymi resetami, trybami odzyskiwania i DFU

Jeśli twój iPhone nagle będzie miał jasny, pusty wyświetlacz, może cierpieć z powodu przerażającego białego ekranu śmierci. Nie obawiaj się, to można wyleczyć. Po prostu postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem i miejmy nadzieję, że twoje urządzenie znów będzie żyło.

iPhony są wyjątkowo niezawodnymi urządzeniami, ale nawet najlepsi mogą od czasu do czasu doświadczyć problemów. Jednym z najbardziej przerażających problemów jest tak zwany “Biały ekran śmierci”, który zamienia wyświetlacz na swoim drogim smartfonie w niewiele więcej niż lampę biurkową emitując tylko białe światło.

W wielu przypadkach nie jest tak terminalny, jak mogłoby się wydawać, i można go naprawić przy niewielkim wysiłku. Pokażemy Ci kilka sposobów na wskrzeszenie Twojego iPhone’a i uwolnij go z zimnych rąk “śmierci”.

Jeśli Twój iPhone zawiesił się, możesz przeczytać także Co robić, gdy iPhone się nie włącza i jak naprawić popękane wskazówki ekranowe iPhone’a.

Co powoduje Biały Ekran Śmierci?

Istnieją dwa główne powody, jeśli chodzi o tę konkretną dolegliwość: oprogramowanie lub sprzęt. Teraz wiemy, że praktycznie wszystkie problemy wpadają w jeden z tych obozów, ale wiadomo, że Biały Ekran Śmierci jest spowodowany przez którykolwiek, co może sprawić, że diagnozy będą trochę bardziej problematyczne.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, użytkownicy często napotykają WSoD (od tej pory będziemy to robić krótko), jeśli próbowali zainstalować aktualizację lub próbowali złamać jail swojego telefonu.

Nieudana instalacja, z powodu uszkodzonego pliku lub czegoś, co poszło nie tak podczas procesu, może łatwo doprowadzić do stanu, ale jest to w rzeczywistości najlepszy scenariusz, ponieważ nie jest to zbyt trudne do naprawienia.

Innym podejrzanym jest problem ze sprzętem, który zwykle występuje po tym, jak telefon odniósł obrażenia od upadku. W niektórych przypadkach może to być naprawione przez użytkownika, ale jeśli kabel LCD został odłączony od urządzenia, możesz odwiedzić Apple Store i zlecić jego naprawę profesjonalnie.

Resetowanie telefonu iPhone

Pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować, jest po prostu zresetowanie urządzenia. Aby to zrobić, musisz jednocześnie przytrzymać jednocześnie przycisk Home i przycisk On / Off, aż pojawi się logo Apple.

Teraz możesz odejść i mam nadzieję, że po ponownym uruchomieniu iPhone’a ponownie zobaczysz swój normalny ekran główny.

Ci, którzy mają iPhone 7 lub 7 Plus, będą musieli użyć innej kombinacji, ponieważ przycisk Home używa raczej oprogramowania niż przełączników mechanicznych. Zamiast tego należy przytrzymać przycisk włączania / wyłączania i zmniejszania głośności w tym samym czasie, aż pojawi się logo Apple.

Przechodząc do iPhone’a X, który w ogóle nie ma przycisku Home, Apple znów zmieniło wszystko. Tym razem będziesz musiał zrobić mały taniec palcem, aby wszystko było w porządku.

Naciśnij krótko przycisk zwiększania głośności, a następnie przejdź do zmniejszania głośności przez taki sam czas. Puść i naciśnij i przytrzymaj przycisk włączania / wyłączania po prawej stronie urządzenia. Przytrzymaj to przez około 10 sekund, aż ekran stanie się czarny. Teraz możesz zwolnić przycisk On / Off, a Twój iPhone powinien się zrestartować.

Korzystanie z trybu odzyskiwania za pomocą iTunes

Jeśli zresetowanie iPhone’a nie rozwiąże problemu, zawsze możesz spróbować użyć iTunes, aby ponownie zainstalować iOS.

Aby to zrobić, najpierw musisz zaktualizować program iTunes na komputerze Mac lub PC do najnowszej wersji. Następnie zamknij iTunes i podłącz iPhone’a do komputera Mac lub PC za pomocą kabla ładowania Lightning.

Uruchom iTunes raz jeszcze, a następnie użyj kombinacji przycisków wymienionych w sekcji powyżej, aby uruchomić ponownie telefon iPhone.

Gdy iPhone zacznie się ponownie uruchamiać, na komputerze Mac / PC powinien pojawić się komunikat informujący, że wystąpił problem z urządzeniem i że możesz albo

Przywróć lub zaktualizuj.

Kliknij przycisk Aktualizuj, a iTunes spróbuje ponownie zainstalować system iOS, pozostawiając nienaruszone dane użytkownika.

Używanie trybu DFU z iTunes

Jeśli żadna z powyższych opcji nie sprawi Ci radości, możesz spróbować wejść do trybu aktualizacji oprogramowania sprzętowego urządzenia (DFU). Różni się to od trybu odzyskiwania tym, że nie pozwala urządzeniu iPhone uruchamiać programu ładującego lub systemu iOS, ale nadal może komunikować się z programem iTunes.

Korzystając z tej techniki, możesz przywrócić oryginalne ustawienia iPhone’a, a następnie użyć kopii zapasowych w iCloud lub iTunes, aby ponownie załadować swoje dane.

Wejście w tryb DFU trwa dość długo i istnieje spora szansa, że ​​źle zrobisz. Ale daj mu kilka szans, a w końcu powinieneś być w stanie naprawić iOS.

Na iPhone’ach do iPhone 7 i 7 Plus włącznie można śledzić sposób korzystania z trybu DFU, aby uratować nieodpowiadający przewodnik iPhone’a.

Jeśli masz iPhone’a 8, 8 Plus lub X, metoda jest następująca.

Najpierw podłącz telefon iPhone do komputera PC / Mac za pomocą kabla Lightning, a następnie uruchom iTunes. Teraz naciśnij krótko przycisk zwiększania głośności, zrób to samo za pomocą przycisku zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk włączania / wyłączania po prawej stronie iPhone’a, aż ekran stanie się czarny.

Przytrzymaj wciśnięty przycisk włączania / wyłączania, ale teraz ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności. Policz do pięciu, a następnie zwolnij przycisk włączania / wyłączania, ale przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności przez kolejne dziesięć sekund. Ekran powinien być czarny, więc jeśli zobaczysz logo Apple w dowolnym momencie, oznacza to, że przypadkowo wszedłeś w tryb odzyskiwania.

Na komputerze PC / Mac powinna pojawić się wiadomość z iTunes informująca o wykryciu iPhone’a w trybie awaryjnym i dająca opcję przywrócenia iPhone’a. Kliknij to i miejmy nadzieję, że po zakończeniu procesu będziesz miał w pełni działający system.

Aby wyjść z DFU, wystarczy użyć kombinacji przycisków dla urządzenia, które normalnie przełączyłyby go w tryb odzyskiwania.

Czas na wycieczkę do sklepu Apple

Jeśli po tych wszystkich trasach nadal nie możesz ponownie uruchomić iPhone’a, oznacza to, że masz problem ze sprzętem. Chociaż można znaleźć kilka poradników dotyczących ich naprawy online, zalecamy zarezerwowanie spotkania w barze Genius, przynajmniej w celu ustalenia, co jest nie tak.

Mam nadzieję, że nie będzie to tragiczne, ale jeśli się okaże, to możesz przynajmniej zapoznać się z najnowszymi dostępnymi słuchawkami, gdy tam będziesz. Jeśli zdecydujesz, że nadszedł czas na aktualizację, zapoznaj się z naszymi opiniami na temat iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X.

Micorazon Autor