Jak odczytać wiadomość WhatsApp bez poinformowania nadawcy

Czasami możesz chcieć przeczytać wiadomość WhatsApp bez konieczności natychmiastowej odpowiedzi. Oto, jak zatrzymać dwa niebieskie tyknięcia WhatsAppa i uniknąć niepotrzebnych sytuacji – jak odczytać wiadomość WhatsApp bez wiedzy nadawcy.

Czasami możesz chcieć przeczytać wiadomość WhatsApp bez konieczności natychmiastowej odpowiedzi. Oto, jak zatrzymać dwa niebieskie tyknięcia WhatsAppa i uniknąć niepotrzebnych sytuacji – jak odczytać wiadomość WhatsApp bez wiedzy nadawcy. Zobacz także: Jak korzystać z sieci WhatsApp.


Wyłączenie “Potwierdzeń odczytu” w ustawieniach WhatsApp spowoduje wyłączenie funkcji niebieskiego tiknięcia, która pokazuje, że wiadomość została przeczytana
Tryb samolotowy lub lot uniemożliwia oznaczanie wiadomości WhatsApp jako przeczytane, przynajmniej do czasu ponownego połączenia z Internetem
Możesz także użyć widgetu WhatsApp na Androida lub rozwinąć pasek powiadomień, aby uzyskać podstępne sposoby czytania wiadomości bez wiedzy nadawcy

Domyślnie WhatsApp powiadamia obie strony w rozmowie o stanie odczytu wiadomości. Używa systemu ticków, w którym jeden szary tick oznacza wysłanie wiadomości, dwa szare oznacza, że ​​została dostarczona, a dwa niebieskie oznaczają, że została przeczytana. Tego nie można wyłączyć w rozmowach grupowych, ale w przypadku pojedynczych czatów WhatsApp można łatwo wyłączyć potwierdzenia odczytu.

Jeśli nosisz zegarek lub tracker aktywności, który jest w stanie odczytać wiadomości WhatsApp, powinieneś sprawdzić, czy nie otwierają one automatycznie wiadomości i nie zaznaczają ich jako przeczytanych.

Jak odczytać wiadomość WhatsApp bez wiedzy nadawcy: Wyłącz potwierdzenia odczytu

Jeśli nie lubisz pomysłu na potwierdzenia przeczytania, możesz wyłączyć tę opcję razem za pomocą ustawień aplikacji – ale działa to w obie strony. Jeśli nie chcesz, aby ludzie widzieli, kiedy przeczytałeś ich wiadomość, nie będziesz w stanie zobaczyć, kiedy przeczytali twoją.

Uruchom WhatsApp i stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Ustawienia, Konto, Prywatność. W tym menu zobaczysz opcję “Czytaj paragony”, którą możesz wyłączyć, odznaczając pole obok niej.

Jak odczytać wiadomość WhatsApp bez wiedzy nadawcy: Tryb samolotowy

Jeśli chcesz, aby potwierdzenia przeczytania były włączone, ale nie chcesz, aby nadawca wiedział, że przeczytałeś ich wiadomość, istnieje inna sztuczka, która może tymczasowo uniemożliwić pojawienie się dwóch niebieskich znaczników. Zobacz także: Jak zainstalować WhatsApp na tablecie.

Po otrzymaniu wiadomości WhatsApp powiadomienie pojawi się na ekranie blokady (jeśli nie korzystasz z telefonu) i na pasku powiadomień. Zanim otworzysz wiadomość, włącz tryb samolotowy lub samolotowy w telefonie, co zabije połączenie Wi-Fi i komórkową transmisję danych. WhatsApp nie będzie mógł połączyć się z serwerami, aby poinformować nadawcę, że przeczytałeś tę wiadomość.

Po przeczytaniu wiadomości wyjdź z rozmowy i w widoku Czat dotknij i przytrzymaj rozmowę, aby uzyskać dostęp do różnych opcji. Wybierz Oznacz jako nieprzeczytane, a następnie włącz połączenie transmisji danych.

Pamiętaj jednak, że ta metoda dawała niespójne wyniki na różnych urządzeniach i zalecamy zamiast tego wyłączyć potwierdzenia odczytu (tak jak to opisano powyżej) lub skorzystać z naszej następnej wskazówki.

Jak odczytać wiadomość WhatsApp bez wiedzy nadawcy: widget Android

Istnieje alternatywna metoda, która nie wyłącza potwierdzeń WhatsApp, ani nie rozłącza telefonu z Internetem, ale dotyczy tylko użytkowników Androida. Aby przeczytać wiadomość WhatsApp bez nadawcy wiedząc, że możesz przeczytać wiadomość za pomocą widgetu WhatsApp. Czytaj dalej: Jak zatrzymać zapisywanie zdjęć w telefonie przez WhatsApp.

Aby dodać widżet WhatsApp do ekranu głównego, dotknij i przytrzymaj wolny obszar ekranu, a następnie wybierz Widżety. Kontynuuj przewijanie, aż znajdziesz WhatsApp, a następnie dotknij i przytrzymaj widget WhatsApp 4 x 2. Widżet pojawi się pod Twoim palcem; przeciągnij go tam, gdzie chcesz, aby pojawił się na ekranie głównym, a następnie puść.

To proste, ale skuteczne rozwiązanie doskonale nadaje się do ignorowania określonego nadawcy, ale pozwala nadal korzystać z telefonu, a nawet odpowiadać na inne wiadomości bez konieczności wysyłania potwierdzeń odczytu do nadawcy, który chcesz zignorować. Pamiętaj jednak, że będziesz mógł zobaczyć tylko wiadomość i emotikony; zdjęcia, filmy i notatki głosowe nie są obsługiwane przez widget.

Jak odczytać wiadomość WhatsApp bez wiedzy nadawcy: Pasek powiadomień

Ostatnim sposobem na odczytanie (lub przynajmniej częściowe przeczytanie) wiadomości WhatsApp bez powiadomienia nadawcy jest przeczytanie powiadomienia na ekranie blokady lub na pasku powiadomień – ale zachowaj ostrożność, aby go nie otworzyć, gdy próbujesz rozszerzyć powiadomienie (w każdym przypadku będzie to obsługiwane tylko przez niektóre urządzenia z Androidem). Wyczyść powiadomienia po wyświetleniu podglądu wiadomości, aby zachować bezpieczną stronę.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Micorazon Autor

Komentarze

    Mary

    (27 grudnia 2019 - 16:08)

    Witam, czy jeżeli napisałam i wysłałam do kogoś wiadomość a następnie przez przypadek odinstalowałam aplikację to czy ta osoba odczyta wysłaną wiadomość?
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.