Jak podłączyć Androida do telewizora: przesyłaj strumieniowo do telewizora

Android świetnie nadaje się do przeglądania zdjęć, filmów i innych materiałów. Wyjaśnimy, jak podłączyć telefon lub tablet do naszego telewizora.

Aby podłączyć telefon lub tablet z systemem Android do telewizora, możesz użyć kabla MHL / SlimPort (za pośrednictwem Micro-USB) lub Micro-HDMI, jeśli jest on obsługiwany, lub bezprzewodowo przesyłać ekran za pomocą Miracast lub Chromecasta. W tym artykule przyjrzymy się Twoim opcjom wyświetlania ekranu telefonu lub tabletu na telewizorze.

Tablety i telefony są idealne dla użytkowników indywidualnych – są lekkie i mają bardzo długi czas pracy na bateriach, a także jasne, ostre ekrany, dzięki którym wszystko można oglądać od oglądania filmów po przeglądanie zdjęć.

Większe tłumy wymagają jednak większych ekranów: oto jak podłączyć tablet lub telefon z Androidem do telewizora, nie wydając fortuny ani nie tonąc w morzu kabli.

Żyjemy w złotym wieku treści dzięki usługom streamingowym, takim jak Netflix i Amazon Prime Video. Jednak nie jest to zbyt dobre, jeśli chcesz podzielić się doświadczeniem z wieloma osobami.

Twój telewizor jest idealny do tego, a my zbadamy Twoje opcje, jeśli chodzi o pobieranie treści mobilnych na duży ekran. Przyjrzymy się również usługom, które pozwolą Ci udostępniać swoje subskrypcje, zdjęcia i filmy na dużym ekranie – i tym, które nie będą.

Bezprzewodowo podłącz Androida do telewizora

Nie ma wiele do pokonania wow czynnik związany z przesyłając wideo prosto z tabletu do telewizora. Dobrą rzeczą w systemie Android jest to, że istnieje więcej niż jeden sposób. Miracast to bezprzewodowy standard, który tworzy sieć ad-hoc pomiędzy dwoma urządzeniami, zazwyczaj tabletem i dekoderem obsługującym Miracast.

Rosnąca liczba telewizorów obsługuje Miracast bez potrzeby dodatkowego sprzętu. Miracast wykorzystuje H.264 do transmisji wideo, co oznacza wydajną kompresję i przyzwoitą jakość obrazu Full HD.

Co więcej, Miracast obsługuje cyfrowe zarządzanie prawami (DRM), co oznacza, że ​​usługi takie jak iPlayer i YouTube mogą być przesyłane strumieniowo do telewizora. Nie wszystkie usługi działają jednak – patrz poniżej. Urządzenia z Androidem 4.2 obsługują Miracast.

Jak podłączyć iPada do telewizora – Apple TV AirPlay

Alternatywą (i najbardziej przyjazną dla użytkownika) jest Chromecast Google. Ten niedrogi klucz “30 funtów” podłącza się do wolnego portu HDMI w telewizorze i łączy się z siecią bezprzewodową. Obsługa Chromecasta rośnie, co oznacza, że ​​treści z takich usług, jak iPlayer, Netflix, BT Sport i inne można odtwarzać za pomocą klucza sprzętowego Chromecasta wykonującego wszystkie czynności związane z wymianą danych zamiast tabletu. To dobra wiadomość na temat żywotności baterii.

Chromecasta można użyć do zwierciadlania ekranu na urządzeniu z Androidem, dzięki czemu możesz rozpocząć odtwarzanie na tablecie i rozpocząć odtwarzanie (niechronione DRM) wideo na telewizorze. To samo dotyczy wszystkiego, co może wyświetlić ekran, w tym aplikacji, gier i zdjęć. Możesz też pobrać cenniejszy Chromecast Ultra, by przesyłać treści 4K.

IPlayer BBC obsługuje także funkcję AirPlay. Zwróć uwagę, że nie możesz używać Sky Go do oglądania programów Sky na telewizorze za pośrednictwem AirPlay. Więcej informacji na temat przesyłania strumieniowego na iPada i iPhone’a znajdziesz w przewodniku krok po kroku.

Jakie urządzenia obsługują dublowanie Chromecasta?

Dublowanie na Chromecasta było obsługiwane tylko przez kilka urządzeń, ale teraz każdy telefon z Androidem w wersji 4.4.2 lub nowszej może obsługiwać funkcję Cast Screen.

Istnieje jednak lista urządzeń z Androidem, które zostały przetestowane, by działały najlepiej w przypadku przesyłania ekranu Android – zobacz artykuł Google’a.

Jak podłączyć Androida do telewizora – HDMI

HDMI

Interfejs HDMI (High Definition Multimedia Interface) to standard interfejsu du jour. Jeśli twój telewizor został kupiony w ciągu ostatniej dekady, ma port HDMI, podobnie jak prawie każdy dekoder, konsola do gier i przyzwoita liczba kamer i kamer wideo.

Zaletą HDMI, oprócz jego wszechobecności (co oznacza, że ​​jest tani), jest to, że jednocześnie obsługuje obraz i dźwięk HD, umożliwiając podłączenie urządzeń bez martwienia się o oglądanie filmu w pełnym HD, ale za sprawą metalowych głośników tabletu . Wyjście HDMI to zaleta, którą wiele tabletów z Androidem ma na iPadzie Apple.

Wtyczki HDMI są dostępne w trzech rozmiarach. Zwykłe złącze HDMI (lub typ A po lewej stronie) to pełnowymiarowe porty, które można znaleźć na urządzeniach, w których przestrzeń nie stanowi problemu: pomyśl o telewizorach, laptopach i konsolach do gier. Gniazda, które prawdopodobnie znajdziesz na tabletach i telefonach, będą albo typu C (znanego również jako Mini HDMI, środkowe) albo typu D (Micro HDMI, z prawej). Spośród nich najmniejsze jest Micro HDMI lub Type D.

Niezależnie od tego, jaki typ portu ma tablet, podłączenie go do gniazda HDMI nie będzie kosztować Ziemi: spodziewamy się zapłacić poniżej 10 GBP (w niektórych przypadkach poniżej 5 GBP) za kabel HDMI-Mini lub Micro-HDMI.

Szereg tabletów ma HDMI lub jego zminiaturyzowane warianty. To najprostsze podejście.

Nie musisz jednak kupować tabletu z wyjściem HDMI, aby podłączyć go do telewizora.

Jak podłączyć Androida do telewizora – Slimport MHL

MHL lub SlimPort

HDMI jest łatwe do zrozumienia: jest to port, który w końcu robi tylko jedno. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie wszystkie tablety mają wyjście HDMI i niewiele telefonów. Dobrą wiadomością jest to, że pojawiło się parę szeroko obsługiwanych standardów, które pozwalają właścicielom Androida łączyć się z zewnętrznymi wyświetlaczami za pomocą ich portu microUSB.

Omawiane standardy to MHL (Mobile High Definition Link) i nowszy SlimPort. Oba wyglądają tak samo, co jest oczywiste, ponieważ po prostu używają portu microUSB na urządzeniu z systemem Android do dostarczania wideo.

Podobnie jak HDMI, SlimPort i MHL obsługują zarówno wideo, jak i audio, z maksymalnie ośmiu kanałami dźwięku przestrzennego. Zwykle wymagają one pudeł typu breakout: małego klucza między Twoim urządzeniem a telewizorem, który konwertuje sygnał z twojego telefonu na kompatybilny z HDMI.

Możesz zapłacić od 5 £ do 25 £ za konwerter sygnału SlimPort lub MHL. To sprawia, że ​​rzeczy są trochę droższe niż używanie tabletu z portem HDMI, ale MHL jest w szczególności obsługiwany przez szeroką gamę producentów telefonów i tabletów.

MHL przeszedł różne wersje: obecnie korzystamy z wersji trzeciej, która poprawia maksymalną rozdzielczość do 4K – choć kosztuje nieco więcej. Jest to to samo, co SlimPort i oznacza, że ​​oba standardy oferują podobne specyfikacje techniczne.

Zaletą MHL jest wsparcie ze strony różnych producentów telewizorów: patrz z tyłu telewizora, a jeśli port HDMI ma nad nim logo MHL, możesz użyć kabla HDMI na micro-USB, aby połączyć dwa – kabel HDMI przekaże zasilanie tabletowi lub telefonowi, bez potrzeby stosowania dodatkowych adapterów lub kabli. Premia.

Jeśli twój telewizor nie obsługuje MHL lub masz urządzenie SlimPort, potrzebujesz adaptera. Użytkownicy SlimPort powinni spodziewać się zapłaty około 15 £, a użytkownicy MHL mogą wydać nieco mniej. Jeśli używasz MHL, prawdopodobnie potrzebujesz zewnętrznego źródła zasilania: MHL 3 może pobrać do 10 watów z urządzenia hosta.

W przypadku SlimPort nie jest potrzebne zewnętrzne zasilanie (pobiera ono niewielką ilość energii z urządzenia), dzięki czemu konfiguracja jest mniej zagracona. Oba urządzenia wymagają jednak ekranu tabletu, więc zwykle w pudełkach typu breakout znajduje się port microUSB, więc można podłączyć ładowarkę.

Obsługa MHL i SlimPort jest ogromnie różna. Dostępne są trzy różne wersje MHL plus SlimPort, przed wykupieniem adaptera sprawdź specyfikacje urządzenia.

http://www.ann-design.pl/

Micorazon Autor