Jak podłączyć telefon do systemu Windows 10

Podłączenie smartfona do komputera z systemem Windows 10 pozwala na swobodne poruszanie się między urządzeniami, pobieranie treści, które czytasz lub tworzenie nowych. Pokażemy, jak skonfigurować tę przydatną funkcję.

Windows Phone może teraz zostać przekazany do kosza historii, ale użytkownicy urządzeń z systemem Android i iPhone mogą nadal łączyć swoje urządzenia z komputerem z systemem Windows 10. Oznacza to, że możesz skorzystać z dodatkowych funkcji, takich jak wysyłanie artykułów znajdujących się w Internecie bezpośrednio do laptopa. Jest łatwy do skonfigurowania i działa już za kilka minut. Pokażemy ci jak.

Jeśli masz starego Windows Phone i rozważasz uaktualnienie do nowego urządzenia, możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem po najlepszych telefonach roku.

Korzystanie z ustawień na komputerze

Po uruchomieniu systemu Windows 10 powstała aplikacja “Phone Companion”, która służyła do podłączania smartfona. To ma być wkrótce wycofane, być może do czasu, gdy to przeczytasz, więc zamiast tego pojawi się nowa sekcja w menu Ustawienia.

Aby rozpocząć, naciśnij przycisk Windows na komputerze, a następnie wpisz Ustawienia lub kliknij ikonę małego kółka w lewym dolnym rogu ekranu.

Powinieneś znaleźć opcję Telefon w górnej linii pomiędzy Urządzeniami i siecią i Internetem. Kliknij go, aby rozpocząć.

Na następnym ekranie zobaczysz sekcję “Twój telefon”, w której znajduje się przycisk oznaczony Dodaj telefon.

Kliknij na to i pojawi się kolejne okno z prośbą o podanie numeru telefonu. Zrób to, a następnie kliknij przycisk Wyślij.

W telefonie pojawi się wiadomość SMS zawierająca link do pobrania Microsoft Edge (podstępny ruch, tam, Microsoft).

Chociaż możesz uznać to za podstępny sposób nakłaniania do zainstalowania przeglądarki Microsoftu na telefonie, musisz to zrobić, aby móc korzystać z funkcji opisanych poniżej.

Stuknięcie w link prowadzi do sklepu z aplikacjami telefonu, więc zainstaluj aplikację, a będziesz gotowy, aby przejść do następnego kroku.

Po zainstalowaniu Microsoft Edge uruchom aplikację i zaloguj się przy użyciu konta Microsoft. Otrzymasz opcję synchronizacji haseł. Możesz to zrobić teraz lub później, jeśli wolisz, ale jeśli go nie wybierzesz, nie będziesz mieć możliwości udostępniania informacji między urządzeniami, jeśli będzie to wymagało wspomnianego hasła.

Jeśli zdecydujesz się na synchronizację haseł, musisz zweryfikować swoje konto Microsoft, wprowadzając dane swojego konta.

Po wykonaniu tej czynności jest tylko ostateczna decyzja, czy udostępnić historię przeglądania firmie Microsoft? Znowu można to zrobić na późniejszym etapie, a szczerze mówiąc jest to naprawdę przydatne tylko wtedy, gdy zamierzasz korzystać z Cortany.

Zostanie wyświetlona strona wyszukiwania przeglądarki Edge. Tutaj możesz zacząć szukać czegoś, co Cię interesuje, powiedzmy, że wspaniały retro-film, podcast komediowy, o którym wszyscy mówili (tak, możemy też robić podstępne linki).

Przejdź do strony, którą chcesz udostępnić, a następnie u dołu ekranu zobaczysz ikonę pionowego prostokąta ze strzałką wystającą z prawej strony. Jeśli nie możesz tego zobaczyć, po prostu przewiń ekran w górę lub w dół, a powinien pojawić się.

Stuknij w ikonę, a telefon wyszuka podłączone komputery w pobliżu. Wybierz swój z listy, wybierz jego nazwę, a następnie strona internetowa otworzy się automatycznie w przeglądarce krawędzi na twoim komputerze.

Korzystanie z aplikacji na komputerze

Jeśli nie chcesz zamienić przeglądarki na Microsoft Edge, istnieje alternatywa. Wyszukaj w sklepie Google Play lub App Store dla aplikacji Kontynuuj na komputerze przez firmę Microsoft. Zainstaluj to, wprowadź dane swojego konta Microsoft, a następnie będziesz mógł wysyłać strony internetowe z wybranej przeglądarki, korzystając z normalnej opcji udostępniania.

W systemie iOS musisz przewinąć do prawej strony opcji udostępniania, aż zobaczysz przycisk Więcej. Dotknij tego, przewiń w dół, aż znajdziesz Kontynuuj na komputerze, a następnie włącz go. Teraz pojawi się w menu Udostępnij automatycznie po otwarciu.

https://dogin.pl/

Micorazon Autor