Jak przywrócić ustawienia fabryczne Androida

Jeśli sprzedajesz lub oddajesz komuś swój stary telefon lub tablet z Androidem, podejrzewasz, że jakieś złośliwe oprogramowanie jest zainstalowane lub po prostu chcesz zwiększyć jego wydajność do pierwotnego stanu, to przywrócenie ustawień fabrycznych jest najlepszą opcją.

Jednak nie jest to coś, z czego możesz łatwo powrócić, jeśli przypadkowo usuniesz coś, co chcesz, więc upewnij się, że najpierw prawidłowo wykonałeś kopię zapasową urządzenia.

Jak zrobić “twardy” reset Androida

Twardy reset wyczyści pamięć i usunie wszystkie pliki, przywracając urządzenie do ustawień fabrycznych. O ile nie pozbędziesz się telefonu i tabletu, jest on zazwyczaj używany jako ostatnia deska ratunku dla nieprawidłowo działającego urządzenia.

Upewnij się, że Twój telefon lub tablet ma co najmniej 30% miejsca
Otwórz aplikację Ustawienia
Przewiń w dół i wybierz Kopia zapasowa i resetuj
Stuknij Przywróć dane fabryczne
Wybierz Resetuj telefon
Wybierz Wymaż wszystko
Jeśli masz hasło, zostaniesz poproszony o wprowadzenie go teraz

Jak zresetować system Android

Miękki reset bardzo różni się od twardego resetowania, ponieważ po prostu zamyka otwarte aplikacje i uruchamia ponownie urządzenie. Jest to przydatne, gdy telefon lub tablet został zatrzymany i odmawia ponownego uruchomienia komputera przy użyciu normalnej metody, używając przycisku zasilania. Po ponownym uruchomieniu urządzenia twoje pliki powinny pozostać nienaruszone.

Miękki reset jest zwykle wykonywany przez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania i przycisku zwiększania głośności przez kilka sekund (pamiętaj, że moc i głośność zamiast tego wykonuje zrzut ekranu).

Będziesz musiał przytrzymać kombinację przez kilka sekund, aby nastąpił miękki reset. Jeśli to zrobiłeś i nie zadziałało, może istnieć inny sposób wyzwalania miękkiego resetowania urządzenia. Aby uzyskać instrukcje, wpisz nazwę swojego modelu i hasło “miękki reset”.

Micorazon Autor