Jak skonfigurować smartfon z systemem Windows Phone

Jeśli kupiłeś (lub otrzymałeś) smartfon z Windows Phone, oto jak go skonfigurować ze wszystkimi kontaktami, pocztą e-mail, aplikacjami i innymi.

Najpierw naładuj nowy telefon, podłączając ładowarkę. Jeśli nie został dostarczony, użyj kabla USB, aby podłączyć telefon do innej ładowarki USB lub – w przeciwnym razie – do portu USB w laptopie lub komputerze. Komputer musi być włączony, aby smartfon ładował się.

Użyj również dostarczonego narzędzia do wkładania karty SIM – lub mechanizmu beznarzędziowego do wyjmowania zasobnika – i włóż kartę SIM. Jeśli Twoja karta SIM nie pasuje, możesz ją wyłączyć lub poprosić o nową kartę SIM od operatora sieci komórkowej. Oto jak wyciąć kartę SIM.

Jak skonfigurować nowy telefon z systemem Windows Phone

Krok 1. Przytrzymaj przycisk zasilania – zwykle środkowy po prawej stronie, ale sprawdź instrukcję – aż poczujesz, że telefon wibruje. Powinno się teraz włączyć.

Krok 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wybierz język, zaakceptuj warunki użytkowania i połącz się z siecią Wi-Fi. Wybierz nazwę sieci pasującej do routera bezprzewodowego, a następnie wprowadź hasło. Na następnym ekranie możesz wybrać, czy chcesz używać WiFi Sense. Pomaga to zmniejszyć ilość używanych danych mobilnych, automatycznie łącząc się z Wi-Fi, gdy tylko jest to możliwe.

Krok 3. Na następnym ekranie możesz zaakceptować zalecane ustawienia telefonu lub wybrać je sam. Zalecamy dotknięcie opcji “niestandardowy”, a następnie podjęcie decyzji, czy aplikacje mają automatycznie aktualizować, wysyłać informacje do firmy Microsoft i nie tylko.

Krok 4. Ustaw czas, region i datę. Zalecamy pozostawienie niezaznaczonego pola “Wyślij moją lokalizację do firmy Microsoft”.

Krok 5. Nadszedł czas na wprowadzenie identyfikatora Microsoft. Jest to konto Microsoft, które jest potrzebne do synchronizowania danych i zapisywania zdjęć, dokumentów, ustawień i innych rzeczy w kopii zapasowej, aby można je było przywrócić, jeśli coś pójdzie nie tak. Oto jak przywrócić kopię zapasową Windows Phone.

Jeśli nie masz jeszcze konta Microsoft, możesz je teraz utworzyć przez telefon. Potrzebujesz tylko adresu e-mail i wybierz hasło.

Krok 6. Po utworzeniu lub zalogowaniu się na swoje konto zostaniesz zapytany, czy chcesz automatycznie przesyłać zdjęcia i filmy. Dobrym pomysłem jest zezwolenie na to, ponieważ oznacza to, że nie musisz myśleć o przenoszeniu lub tworzeniu kopii zapasowych zdjęć i filmów, które robisz za pomocą telefonu. Zostaną przesłane bezprzewodowo do bezpłatnej pamięci OneDrive, która jest częścią bezpłatnego konta Microsoft.

Zalecamy wybór najlepszej jakości dla obu.

Krok 7. To jest podstawowa konfiguracja zakończona. Jeśli masz już konto Microsoft, Twój e-mail, kontakty i wszystko inne powiązane z kontem powinno być już zsynchronizowane.

Powinieneś teraz zobaczyć ekran główny nowego telefonu z systemem Windows Phone. Wiele “kafelków” jest na żywo, co oznacza, że ​​informacje, które pokazują, są aktualne.

Możesz ustawić ten ekran “Start”, jak ci się podoba. Po prostu dotknij płytki i przytrzymaj ją, a następnie stuknij strzałkę, aby zmienić rozmiar kafelka lub stuknij małą ikonę pinezki, aby ją całkowicie usunąć. Możesz przeciągnąć wybrany kafelek w inne miejsce na ekranie i pozostanie tam. Po zakończeniu stuknij ikonę Windows u dołu ekranu.

Krok 8. Aby skonfigurować inne konto e-mail, przesuń palcem od prawej do lewej strony ekranu, aby wyświetlić wszystkie aplikacje. Stuknij w literę, aby wywołać alfabet, następnie dotknij S, aby znaleźć Ustawienia. Stuknij Ustawienia, a następnie e-mail + konta.

Wybierz “dodaj konto” i wybierz jedną z opcji. Jeśli Twojego e-maila nie ma na liście, wybierz “inne konto”. Jeśli Twój dostawca poczty e-mail znajduje się na liście, musisz podać tylko swój adres e-mail i hasło. W przypadku innych kont może być konieczne wyszukiwanie ustawień za pomocą Google.

Większość kont e-mail zawiera także kontakty, co oznacza, że ​​dodanie konta Gmail lub iCloud spowoduje również import kontaktów.

Krok 9. Wróć do menu Ustawienia, wybierz “Blokuj ekran”. Możesz wybrać różne opcje, ale najważniejsze jest przewinięcie w dół i dotknięcie suwaka pod hasłem “Hasło”. Możesz teraz wprowadzić kod, za pomocą którego odblokujesz telefon po włączeniu. Pojawi się nowa opcja, w której możesz wybrać, czy chcesz pytać o hasło za każdym razem, czy tylko po upływie określonego czasu.

Krok 10. Aby zainstalować nowe aplikacje, naciśnij przycisk Windows na dole, aby powrócić do ekranu Start. Poszukaj ikony Sklep – torby z logo Windows – i dotknij jej. Możesz dotknąć ikony lupy, aby wyszukać aplikacje, takie jak Facebook, WhatsApp, Twitter i inne, lub możesz skorzystać z wykresów, aby zobaczyć, co jest popularne w płatnych i bezpłatnych sekcjach.

Micorazon Autor