Jak usunąć blokadę regionu Samsung

Telefony Samsung z systemem Android 4.3 lub nowszym, w tym Galaxy S7 i Galaxy S7 edge , mają blokadę regionu, którą stosuje producent telefonów z zamiarem powstrzymania importu z szarej strefy. Jest to oddzielne od blokowania przez operatora lub SIM (zobacz także Jak odblokować telefon w celu użycia w dowolnej sieci ) i oznacza, że ​​po pierwszym wyjęciu go z pudełka możesz używać telefonu tylko z kartą SIM sprzedawaną na zatwierdzonych rynkach. Co się dzieje, gdy trzeba korzystać z telefonu za granicą, i jak usunąć blokadę regionu Samsunga?

Prawdopodobnie powinniśmy zauważyć, że nie jest to nic nowego i dzieje się to od lipca 2013 r. Jednak czytelnicy nadal mają problemy z blokadą regionu Samsunga, szczególnie z telefonami z dwiema kartami SIM . O ile nam wiadomo, Samsung nie blokuje regionu swoich telefonów z dwiema kartami SIM, ale nawet jeśli tak, możesz skorzystać z poniższych wskazówek, aby usunąć blokadę regionu.

Spodoba ci się również: pogłoski o Samsung Galaxy S8
Jak usunąć blokadę regionu Samsunga

Po pierwsze, blokada regionu nie jest tak straszna, jak się wydaje. Europejskie smartfony Samsung są zablokowane regionalnie, ale tylko w Wielkiej Brytanii i krajach Europy (Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Chorwacja), a także kilka krajów spoza UE (Albania, Andora, Bośnia i Hercegowina, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii , Monako, Czarnogóra, San Marino, Serbia i Watykan).

Jeśli wybierasz się gdzie indziej, powiedzmy w USA, i musisz używać telefonu Samsung z lokalną kartą SIM, możesz wyłączyć blokadę regionu, najpierw nawiązując (lub odbierając) pięciominutowe połączenie w jednym z zatwierdzonych krajów.

Nawiasem mówiąc, wersja amerykańska jest regionalnie zablokowana w Ameryce Północnej, Południowej i Środkowej oraz na Karaibach. Aby użyć go poza tymi obszarami, możesz usunąć blokadę regionu, najpierw nawiązując (ponownie lub odbierając) pięciominutowe połączenie na jednym z tych terytoriów.

W przypadku problemów z usunięciem blokady regionu Samsung może to zrobić za pośrednictwem jednego z centrów wsparcia. W Wielkiej Brytanii możesz znaleźć najbliższe centrum wsparcia, odwiedzając stronę http://www.samsung.com/uk/support/servicelocation/

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *