Jak usunąć reklamy w YouTube

W przypadku częstych odwiedzin YouTube reklamy mogą być prawdziwym problemem. Pokażemy Ci, jak zatrzymać reklamy w YouTube, by zapewnić sobie wygodę oglądania.

Ilość wysokiej jakości treści, które możesz oglądać w YouTube za darmo, jest zdumiewająca. Oczywiście nic nie jest tak naprawdę bez kosztów, a zazwyczaj ma to formę reklamy. Większość z nich można pominąć po pięciu sekundach, co jest niewielką ceną za treści, które otrzymujesz, ale coraz częściej pojawiają się dłuższe reklamy, które musisz w całości obejrzeć.


Chociaż rozumiemy tę ekonomię, naprawdę nie ma sensu spędzać trzydziestu sekund na pokazaniu samochodu, którego nie masz zamiaru kupować, zwłaszcza gdy chcesz tylko zobaczyć dwuminutową lekcję przygotowywania gorącej puli w Lancashire. Poniżej wyjaśniamy, jak możesz usunąć reklamy w YouTube.

Ostrzegamy jednak, że podczas gdy te wskazówki mogą się sprawdzić, YouTube nie ma już żadnych pasjonatów. Globalny szef muzyki YouTube Lyor Cohen powiedział Bloombergowi, że “zniechęci i uwodzi” darmowych użytkowników do płacenia za treść, zakłócając doświadczenie, w którym jeden utwór przechodzi do następnego. Co wydaje się trochę złośliwe, biorąc pod uwagę, że YouTube Red STILL nie jest dostępny w Wielkiej Brytanii, więc nie moglibyśmy zapłacić, gdybyśmy chcieli.

Czy blokowanie reklam jest legalne?

Nie ma nic nielegalnego w blokowaniu reklam. W rzeczywistości popularna aplikacja Adblock Plus przeszła długą sprawę sądową w 2015 r., Gdy grupa niemieckich wydawców twierdziła, że ​​nielegalne jest blokowanie reklam na stronach, które były jej własnością. Sędzia w sprawie ostatecznie poparł Adblock Plus, który wydaje się mieć precedens dla tego rodzaju przypadków.

Oczywiście istnieje silniejszy argument na temat moralności blokowania reklam. W końcu konsumujesz produkt lub usługę, której jedynym kosztem jest ciągłe oglądanie reklam, aby pokryć koszty produkcji i dystrybucji. To ciągła bitwa, ponieważ reklamy mogą okazać się uciążliwe, gdy są źle zrobione, co sprawia, że ​​odwiedzanie witryny jest nieprzyjemne. Z drugiej strony, ktoś musi zapłacić rachunki, a treść nie zostanie stworzona w pierwszej kolejności, a jeśli podoba ci się treść, powinieneś wspierać twórcę. Podobnie jak wszystkie rozterki moralne, ostateczny wybór spoczywa na własnych ocenach wartości.

Czy możesz zapłacić za usunięcie reklam z YouTube?

W tej chwili dostępna jest usługa subskrypcji YouTube Red, ale nie jest ona jeszcze dostępna w Polsce. Ta wersja premium YouTube zawiera oryginalne treści niektórych największych gwiazd na platformie i nie wyświetla żadnych reklam. W Stanach Zjednoczonych kosztuje 10 USD.

Gigant poszukiwawczy ogłosił niedawno, że do 2018 r. pozbędzie się jego niemożliwych do pominięcia 30-sekundowych reklam, ale utrzyma się z 6 i 20-sekundowymi odmianami.

Użyj narzędzia do blokowania reklam w przeglądarce

Najbardziej oczywistym sposobem na pozbycie się niechcianych reklam jest użycie dedykowanego narzędzia do blokowania reklam. Większość przeglądarek ma wiele dostępnych, często za darmo lub przynajmniej nominalnie.
Chrom

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome, sposobem na znalezienie i zainstalowanie narzędzia do blokowania reklam jest otwarcie nowej karty, a następnie kliknięcie na kolorową kwadratową siatkę w lewym górnym rogu ekranu. Na następnej stronie kliknij dwukrotnie opcję Web Store, a następnie wyszukaj “blokowanie reklam”. Zobaczysz kilka opcji w sekcji Rozszerzenia. Kliknij Więcej wyników rozszerzeń, aby otworzyć pełen zakres oferowanych treści.

Jednym z nich, który wiemy, że jest bardzo skuteczny, jest wspomniany wcześniej Adblock Plus. Kliknij listę tego, którego chcesz użyć, a następnie kliknij przycisk Dodaj do Chrome.

Teraz po prawej stronie paska wyszukiwania Chrome powinna pojawić się ikona. Kliknięcie tego spowoduje opuszczenie różnych ustawień, których można używać z oprogramowaniem. Pamiętaj, że jeśli regularnie korzystasz z witryny, możesz dodać ją do białej listy aplikacji, aby wyświetlała reklamy i płacił twórcom za treści, które lubisz.

Firefox

Jeśli Firefox jest Twoją przeglądarką, to jest to prawie ta sama metoda. Otwórz nową kartę. Kliknij trzy linie w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję Dodatki z menu rozwijanego. Wpisz “blokowanie reklam” w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu, wybierz aplikację, której chcesz użyć, na wyświetlonej liście, a następnie kliknij Zainstaluj.

Microsoft Edge

W dużym stopniu było tak samo, jak w powyższych przeglądarkach dostępne są blokery reklam dla Edge. Aby je zainstalować, otwórz nową kartę, a następnie kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu. Z rozwijanego menu wybierz opcję Rozszerzenia, a następnie kliknij opcję Pobierz rozszerzenia z opcji Sklep.

Teraz wyszukaj “adblock”, kliknij ikonę Adblock Plus i kliknij Pobierz. Adblock Plus zostanie zainstalowany, a po zakończeniu powinien pojawić się w sekcji Rozszerzenia w Edge. Kliknij “Włącz” i możesz rozpocząć nieprzerwane wyświetlanie w YouTube.

Internet Explorer

IE ma także adblockery. Aby je znaleźć, kliknij symbol koła zębatego w prawym górnym rogu tuż pod przyciskiem X. Z rozwijanego menu wybierz Zarządzaj dodatkami, a następnie przejdź do dolnej części okna, które się pojawi, i kliknij Znajdź więcej pasków narzędzi i rozszerzeń …

Ponownie wyszukaj adblock, wybierz ten, który chcesz, kliknij “Pobierz aplikację” i powinien automatycznie zainstalować.

Użyj narzędzia do blokowania reklam na iPhonie lub iPadzie

Aplikacja YouTube to najlepszy sposób na wykorzystanie treści na platformie wideo, ale nie można zablokować reklam. Nie jest to zaskakujące, ponieważ oznaczałoby to, że Google daje ci dostęp do strumienia przychodów. Jeśli chcesz zminimalizować reklamy widoczne na iPhonie lub iPadzie, możesz pobrać aplikację, taką jak Adblock Plus lub Crystal, ze sklepu App Store, z których oba mogą być używane w przeglądarce Safari.

Pobierz preferowany bloker, a następnie otwórz aplikację Ustawienia iOS i przejdź do Safari> Blokowanie treści i włącz tę aplikację. Teraz, gdy korzystasz z Safari, powinieneś zobaczyć, że reklamy zniknęły lub są co najmniej w zmniejszonych ilościach.

Użyj narzędzia do blokowania reklam w systemie Android

Podczas gdy Android jest bardziej otwartą platformą niż iOS, wydaje się, że doszło do bitwy, a Google często znajduje sposoby na obejście reklam blokujących. W tej chwili nie jest jasne, która jest najlepsza droga do YouTube bez reklam, ale jedną z ciekawszych opcji jest zainstalowanie dedykowanej przeglądarki z wbudowanym blokerem. W tej chwili naszą ulubioną jest Adblock Browser dla Androida, która jest darmowa i można ją znaleźć w Google Play Store. Zainstaluj aplikację, przejdź do serwisu YouTube i trzymaj kciuki.

Istnieje wiele sposobów zapobiegania zakłócaniu wyświetlania reklam przez YouTube. Ponownie poświęć trochę czasu na rozważenie implikacji użycia blokerów reklam, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na twórców treści. Witryna, na której czytasz te słowa, jest silnie uzależniona od reklamy, by płacić jej pisarzom i redaktorom. Jeśli chcesz zachować wysokiej jakości treści, zastanów się, w jaki sposób chcesz je wesprzeć finansowo.

http://www.twojaprawda.pl/

Micorazon Autor