Jak uzyskać większy tekst na Androidzie

Jeśli słowa na smartfonie lub tablecie z Androidem stają się trudne do odczytania, pokażemy Ci szybki sposób na zwiększenie rozmiaru tekstu.

Wyświetlacze w telefonach z Androidem mogą być coraz większe, ale przy zwiększonej liczbie pikseli, tekst może być mniejszy niż większy. Jeśli masz trudności z czytaniem słów na ekranie telefonu, możesz dostosować rozmiar tekstu, aby go powiększyć. Oto jak.

Korzystanie z ustawienia rozmiaru tekstu w systemie Android

Wszystkie smartfony z Androidem mają różne interfejsy użytkownika, w zależności od tego, który producent je zbudował, instrukcje te mogą nie zgadzać się dokładnie z tymi na danym urządzeniu.

Ogólna zasada powinna być jednak spójna, więc znajdziesz to, czego szukasz, bez względu na to, który model telefonu posiadasz.

Najpierw otwórz Ustawienia. Osiąga się to, przesuwając palec w dół od samej góry ekranu, aby wyświetlić panel szybkich ustawień. W prawym górnym rogu pojawi się ikona koła zębatego. Dotknij tego i pojawi się główne okno Ustawienia.

Teraz znajdź sekcję Ekran i dotknij tego, a następnie poszukaj ustawienia, które wspomina Czcionka, Powiększenie lub Tekst i dotknij tego.

Jak zrobić dużo większy tekst na Androida?

W zależności od używanej wersji Androida zobaczysz opcje wyboru różnych rozmiarów tekstu lub podzielonego okna z tekstem w górnej sekcji i suwaki w dolnej sekcji.

Jeśli jest to pierwsze, kliknij jedną z opcji większych niż aktualnie wybrany rozmiar. Dalej przejdź do aplikacji i sprawdź, czy tekst jest łatwiejszy do odczytania. Jeśli tak jest, twoja praca tutaj jest wykonywana, jeśli nie, wróć do menu i zwiększ rozmiary, aż będziesz szczęśliwy.

W przypadku urządzeń z Androidem 7 lub nowszym możesz przesunąć suwak oznaczony jako Rozmiar czcionki. Przeciągnięcie go w prawo zwiększy rozmiar tekstu, a przeciwny – zmniejszy.

Jak uzyskać większy tekst na Androida?

Możesz monitorować, w jaki sposób zmienia się tekst, patrząc na górny panel, w którym słowa rosną lub maleją w odpowiedzi na suwak.

Jeśli czcionka nie odpowiada twojemu gustowi, istnieje również opcja wyboru nowej z menu Styl czcionki pod suwakiem Rozmiar czcionki.

Kiedy jesteś zadowolony z tego, jak wszystko wygląda, kliknij Zastosuj u góry ekranu, a mrużenie oczu powinno już należeć do przeszłości.

http://www.ajkshop.pl/

Micorazon Autor