Jak wyłączyć powiadomienia w systemie Android

Jak wyczyścić powiadomienia w systemie Android. Pokazujemy, jak usuwać powiadomienia z aplikacji i jak usuwać powiadomienia o oprogramowaniu w systemie Android. Plus: jak wyłączyć powiadomienia w systemie Android.

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, prawdopodobnie zignorujesz ogromną liczbę powiadomień gromadzonych na górze ekranu telefonu z Androidem lub tabletu z Androidem. Nawet te, które znajdują się na ekranie blokady, mogą być bardziej przeszkodą niż oszczędnością czasu. Bezużyteczne powiadomienia e-mail lub powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania OTA są odrzucane.

W tym artykule omówimy, jak usuwać powiadomienia z aplikacji i jak usuwać powiadomienia o aktualizacji oprogramowania OTA. Odkrywamy również, jak wyłączyć powiadomienia z aplikacji i usług, aby nigdy więcej nie musieć przejmować się tymi sprawami. (Aby w pełni wykorzystać możliwości telefonu z Androidem lub tabletu z systemem Android, zapoznaj się z naszą poradą na temat systemu Android).

Jeśli masz inne wskazówki związane z powiadomieniami na Androida, pamiętaj, aby powiadomić nas w komentarzach poniżej. Chcielibyśmy uwzględnić je w tej historii.

Jak wyczyścić powiadomienia w systemie Android

Najprostszym – naprawdę prostym – sposobem wyczyszczenia powiadomień na telefonie lub tablecie z Androidem jest usunięcie paska powiadomień z górnej części ekranu. Robisz to, dotykając i przeciągając w dół od miejsca, w którym powiadomienia pojawiają się u góry ekranu.

Na tym ekranie, mniej więcej w połowie, zobaczysz słowo “POWIADOMIENIA”. Tuż obok znajduje się czerwony przycisk z napisem “CLEAR”. Uderz w to i wszystkie te powiadomienia znikną.

Powiadomienia na Androida – menu rozwijane

Cóż, prawie wszystkie. W przypadku niektórych operatorów powiadomienie o poczcie głosowej pozostanie na ikonie telefonu do momentu sprawdzenia poczty głosowej. Możesz wyłączyć pocztę głosową (i to kosztuje), ale zależy to od kontaktu z operatorem. Ponadto aplikacje e-mail i Gmail będą nadal rejestrować liczbę nieprzeczytanych wiadomości e-mail na swoich kontach. Muszę jeszcze znaleźć sposób na usunięcie tego bez czytania lub usunięcia wszystkich tych e-maili (a mam ich ponad 1000).

Wreszcie, nawet jeśli wyczyścisz powiadomienia, aktualizacje oprogramowania OTA pozostaną tam (do czasu aktualizacji oprogramowania). Nie wszyscy chcą aktualizować system operacyjny na swoim telefonie. (Zobacz także: Jak przenieść bibliotekę iTunes na system Android).

Jak usunąć powiadomienia oprogramowania OTA w systemie Android

Jest na to poprawka, ale jest dość zaangażowana. Zasadniczo wymaga wyłączenia aktualizacji z Google Service Framework bez wyłączania samego Framework. Jest to stosunkowo proste, jeśli zrootujesz Androida, ale dla tych, którzy go nie mają – i niekoniecznie go zachęcamy – możesz uzyskać podobny efekt za pomocą narzędzia o nazwie Debloater.

Nie zalecamy, nawet przy użyciu Debloater, każdemu, kto jest mniej niż pewny, że zepsuł się i zabrudził swoim Androidem. Jeśli jednak zechcesz zepsuć ustawienia systemowe telefonu, wyłącza powiadomienia oprogramowania OTA.

Zasada jest taka, że ​​instalujesz Debloater na komputerze i podłączasz swój Android przez USB. Po podłączeniu i zsynchronizowaniu systemu Android, naciśnięcie przycisku Odczytaj pakiety urządzeń spowoduje wyświetlenie listy wszystkich zainstalowanych procesów oprogramowania w telefonie. Możesz pozbyć się dokuczliwych powiadomień OTA, wyłączając aplikację, która odpowiada za sprawdzanie OTA i pobieranie ich.

Jak usuwać powiadomienia za pomocą aplikacji na Androida

Jeśli z jakiegoś powodu pierwsza metoda nie zadziałała, a chcesz wyłączyć powiadomienia, możesz zainstalować jedną z wielu aplikacji powiadomień dostępnych w Google Play i wykona to za ciebie. Powiadomienia Auto Clear by Necta to jedna z takich aplikacji. Jest bezpłatny i umożliwia wybranie powiadomień, które mają być automatycznie usuwane z paska powiadomień. Oczywiście przy odrobinie własnej roboty możesz to zrobić …

Jak wyłączyć powiadomienia w systemie Android

W zasadzie łatwo jest wyłączyć powiadomienia na podstawie poszczególnych aplikacji. I dobra rzecz, jeśli chcesz korzystać z paska powiadomień tylko w celu uzyskania przydatnych informacji.

Na urządzeniu z Androidem otwórz Ustawienia, Ogólne i przewiń w dół, aby wybrać Aplikacje.

Teraz wybierz aplikację, z której nie chcesz otrzymywać powiadomień, i kliknij jej ikonę. Pod przyciskami “Force Stop” i “Uninstall” znajdziesz pole wyboru “Pokaż powiadomienia”. To jest zaznaczone domyślnie, po prostu odznacz je, aby przestać otrzymywać powiadomienia z tej aplikacji. Wiadomości nadal będą przychodzić, aktualizacje będą nadal występować, ale nie będziesz otrzymywać zapytania ze strony głównej, aby je znaleźć. (Zobacz także: Jak korzystać z Periscope na Androida i Jak zatrzymać wyskakujące reklamy w systemie Android).

Nasi partnerzy:

https://dogin.pl/
http://www.brugo.pl/
http://www.ann-design.pl/

Micorazon Autor