Jak zapisać załącznik z Gmaila na Androidzie

E-mail z załącznikiem trafił do Odebranych, ale niezależnie od tego, jak bardzo jesteś podekscytowany, nie masz pojęcia, jak go zapisać lub pobrać. Oto jak zapisać załącznik Gmaila na smartfonach i tabletach z Androidem.

W wiadomości e-mail możesz otrzymać załącznik, który może być obrazem, dokumentem, mp3, pdf, plikiem zip i wieloma innymi rzeczami. Może się to wydawać logiczne, ale kliknięcie go nie zapisuje go w urządzeniu. Zamiast tego otwierany jest podgląd, z którym możesz wchodzić w interakcję, ale po powrocie nie ma go.

Poniższy przewodnik wyjaśni, jak zapisać załącznik do Gmaila na smartfonie lub tablecie z Androidem lub na Dysku Google. Pamiętaj, że niektóre pliki mogą wymagać aplikacji, aby ją otworzyć.

Jak zapisać załącznik do Gmaila na Androida

Krok pierwszy

Otwórz aplikację Gmail na telefonie. Prawdopodobnie znajduje się w folderze na ekranie głównym o nazwie “Google”, ale możesz go znaleźć w menu aplikacji.

Krok drugi

Znajdź adres e-mail z załącznikiem, który chcesz pobrać, i otwórz go, dotykając go. Załączniki są oznaczone ikoną spinacza, ale czasami jest to podpis e-mail.

Krok trzeci

Przewiń do dolnej części strony, a zobaczysz załączniki. Stuknij strzałkę wskazującą w dół, aby zapisać ją na urządzeniu lub kliknij ikonę trójkąta, aby zapisać ją na Dysku Google.

Uwaga: jeśli załącznik znajduje się w długim wątku e-maili, być może trzeba będzie otworzyć konkretny adres e-mail, który jest załączony, zanim zostanie wyświetlony. Najpierw jednak przewiń do dołu.

Polecamy:

jesienne dzieciaczki

Micorazon Autor