Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo i dźwięku na Facebooku

Jeden z najczęściej udostępnianych formatów postów – wideo, jest powszechny na Facebooku. Wideo jest również odtwarzane w aplikacjach mobilnych Facebooka, co jest irytujące, a dodatkowo jest jeszcze bardziej irytujące w przypadku autoodtwarzania dźwięku. Oto jak zatrzymać Facebook automatyczne odtwarzanie wideo i dźwięku.

Wcześniej powiedzieliśmy, że Facebook nie tylko kontynuuje swoje plany autoodtwarzania wideo w swoich aplikacjach mobilnych, ale że wkrótce pojawi się ten film z autoodtwarzaniem dźwięku, a dźwięk będzie ściszany podczas przeglądania informacji. Wygląda na to, że firma zakończyła testy, a funkcja została wprowadzona.

Zapobieganie autoodtwarzaniu filmów w aplikacji Facebook

Właśnie otrzymaliśmy aktualizację Facebooka na naszym telefonie z Androidem i chociaż ustawienie “Filmy z dźwiękiem” jest domyślnie włączone, dźwięk nie jest odtwarzany podczas przewijania przez kanał, dopóki nie wyłączysz nowego przycisku wyciszenia, który pojawia się na ekranie. dolny róg wszelkich filmów.

Przycisk Wycisz na Facebooku

To zapewnia teraz pewną ulgę, pod warunkiem, że Facebook zachowa to ustawienie.

Jeśli jednak chcesz wyłączyć ustawienie raz na zawsze, otwórz aplikację Facebook, stuknij trzy pionowe linie w prawym górnym rogu, a następnie przewiń w dół i wybierz Ustawienia aplikacji.

W sekcji Ogólne pojawi się nowa opcja “Filmy w kanale informacyjnym zaczyna się od dźwięku”. Aby wyłączyć tę funkcję, wystarczy wyłączyć suwak.

Zatrzymaj autoodtwarzanie dźwięku na Facebooku

Powinieneś zobaczyć podobną opcję w iOS po przejściu do Ustawienia, Ustawienia konta, Dźwięk.

Innym sposobem na zatrzymanie odtwarzania filmów z dźwiękiem na telefonie z Androidem jest wyciszenie głośności multimediów na samej słuchawce, ale wpłynie to na wszystkie aplikacje, a nie tylko na Facebooka.

Zatrzymaj autoodtwarzanie wideo na Facebooku

Możesz zablokować automatyczne odtwarzanie filmów, jeśli wolisz.

W iOS kliknij ikonę trzech linii i wybierz Ustawienia, Ustawienia konta, Wideo i zdjęcia, Automatycznie odtwarzaj. Wybierz opcję “Nigdy nie odtwarzaj automatycznie wideo”.

W Androidzie kliknij ikonę trzech wierszy, a następnie przewiń w dół i wybierz Ustawienia aplikacji. Dotknij Auto-play i wybierz “Never Auto-play Videos”.

Możesz też włączyć autoodtwarzanie filmów tylko przez Wi-Fi lub przez połączenia komórkowe i Wi-Fi. Miej oko na wykorzystanie danych, jeśli zdecydujesz się na to drugie.

Jeśli przeglądasz Facebooka w przeglądarce na komputerze, zapoznaj się także z naszymi wskazówkami dotyczącymi zatrzymywania autoodtwarzania reklam, filmów i multimediów na stronach internetowych.

Micorazon Autor