Jak zmienić tapetę lub wygaszacz ekranu na Androidzie

Dostosuj swój telefon z Androidem, korzystając z nowego tła, tapety, a nawet wygaszacza ekranu wyświetlającego Twoje zdjęcia. Pokażemy Ci szybki i łatwy sposób, aby to się stało.

Jedną z najlepszych rzeczy na Androida jest to, że może być dowolnie dostosowywany przez użytkownika. Pokazujemy, jak łatwo jest zmienić tapetę i wygaszacz ekranu na smartfonie z Androidem i usunąć ten nudny, stary ekran główny.

Czy telefony mają wygaszacze ekranu?

Wygaszacze ekranu na nowoczesnych smartfonach różnią się nieco od tych, które można było zobaczyć na starszych komputerach. Dzieje się tak dlatego, że jednym z największych spustów w baterii urządzenia jest wyświetlacz, więc zwykle będzie to wyłączane tak szybko, jak to możliwe, gdy nie korzystasz z mikrotelefonu.

Android oferuje wbudowany wygaszacz ekranu, który aktywuje się tylko wtedy, gdy urządzenie ładuje się i ma wyłączony ekran. To może natychmiast zmienić Twój telefon Samsung Galaxy S8, OnePlus 5 lub dowolny inny w ramkę obrazu dla wszystkich twoich zatrzasków.

Jak ustawić wygaszacz ekranu na urządzeniu z Androidem

Włączanie wygaszacza ekranu jest bardzo proste. Otwórz Ustawienia, a następnie wybierz Wyświetl. Przewiń w dół menu, aż znajdziesz Wygaszacz ekranu lub Wygaszacz ekranu (w zależności od wersji Androida, na której aktualnie pracujesz). Stuknij w przycisk po prawej stronie nazwy, aby włączyć tę funkcję.

W obszarze Wygaszacz ekranu zobaczysz słowo Kolor. To tylko jeden z dostępnych typów oszczędzających. Aby rzucić okiem na innych, dotknij Wygaszacza ekranu.

Zostanie otwarte nowe menu z kolorami, ramką, tabelą zdjęć i zdjęciami. Mogą również istnieć inne opcje, takie jak zegar, w zależności od wersji Androida.

Kolory są opcją domyślną i, co nie dziwi, wyświetlają na ekranie różne kolory, które delikatnie przechodzą.

To dobrze, ale opcje zdjęć to te, które naprawdę sprawiają, że urządzenie jest bardziej osobiste. Te trzy opcje różnią się nieco pod względem oferty.

Ramka na zdjęcia wyświetla po jednym obrazie naraz, a tabela zdjęć powoli dodaje różne obrazy, aby utworzyć kolaż. Zdjęcia umożliwiają dostęp do wszystkich zdjęć z biblioteki Zdjęć Google, przesyłając je strumieniowo z serwerów online. Możesz również dołączyć zdjęcia przechowywane na urządzeniu.

Po wybraniu żądanego typu wygaszacza ekranu wybierz ustawienia po prawej stronie jego nazwy (ikona wyglądająca jak bieg). Spowoduje to przejście do listy, z której można wybrać źródła, z których mają pochodzić zdjęcia.

Obejmują one (w zależności od tego, z jakich aplikacji korzystasz w telefonie) WhatsApp, Snapchat, Facebook, Instagram, Twitter, foldery z aparatem i pliki do pobrania.

Po zakończeniu wybierania używanych źródeł dotknij przycisku Wstecz, a następnie trzech kropek w prawym górnym rogu strony Wygaszacza ekranu. Spowoduje to otwarcie dwóch opcji – Podgląd i Wybierz, kiedy użyć. Stuknij pierwszą opcję, aby przetestować wygląd wygaszacza ekranu na urządzeniu.

Jeśli jesteś zadowolony z wyników, stuknij ponownie w trzy kropki, ale tym razem wybierz Wybierz, kiedy użyć. Zobaczysz trzy opcje – Podczas dokowania, Podczas ładowania i Obie.

Może to być nieco mylące, ponieważ dokowanie telefonu jest podobne do ładowania. Zakładamy, że to ustawienie musi odnosić się do samochodowej stacji dokującej lub różnych dostępnych systemów głośników muzycznych, w których może nie chcieć, aby ekran nagle zaczął wyświetlać obrazy.

Wybierz opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, i to prawie wszystko. Teraz, gdy masz włączony telefon, powinieneś zobaczyć kilka wspomnień, które wypełniają wyświetlacz.

Zmiana tapety na telefonie z Androidem

Tapety są prostsze niż wygaszacze ekranu. Aby zmienić tło na swoim urządzeniu, wybierz Ustawienia> Tapety i motywy.

W zależności od producenta telefonu możesz znaleźć różne powiązane usługi oferujące tapety, które możesz kupić, a także paczki tematyczne i ikony.

Niektóre z nich mogą się podobać, ale zawsze możesz użyć zdjęć zrobionych samodzielnie lub tych, które są dostarczane z telefonem. U góry ekranu powinna znajdować się sekcja o nazwie Moje tapety. Tutaj są przechowywane wszystkie bezpłatne opcje. Stuknij w opcję Wyświetl wszystko, aby dobrze im się przyjrzeć.

Zwykle istnieje wiele opcji, które zostały uwzględnione przez producenta i wszystkie, które zostały zakupione lub pobrane. Stuknij w jedno, a pojawi się inne małe menu z pytaniem, gdzie chcesz wyświetlić tapetę, na ekranie głównym, ekranie blokady lub na obu.

Wybierz opcję, którą chcesz i to wszystko. Wszystko gotowe.

Istnieje również szybszy sposób zmiany tapety. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę wolnej przestrzeni na jednym z twoich ekranów. Stuknij i przytrzymaj w dowolnym miejscu pustego obszaru, aż pojawi się menu z opcjami Tapety, Widżety i Ustawienia.

Dotknij Tapety, wybierz obraz z przewijanego menu na dole, dotknij Ustaw tapetę, wybierz miejsce wyświetlania obrazu i bingo! Twoje ściany są teraz udekorowane we wspaniałym stylu.

Micorazon Autor