Jak znaleźć telefon: śledź zgubiony telefon z Androidem lub iPhone’a

Jeśli zgubisz telefon, niekoniecznie musisz uważać go za straconego na zawsze. Ale nie czekaj, aż stracisz telefon: musisz go teraz skonfigurować, abyś mógł znaleźć zgubiony telefon z Androidem lub iPhone’a.

Jeśli zgubiłeś telefon, pomoc może być na wyciągnięcie ręki. Należy jednak pamiętać, że rozwiązania oferowane w tym samouczku będą wymagały włączenia telefonu, aby dać dokładny obraz jego lokalizacji oraz uzyskać dostęp do opcji zdalnego blokowania lub czyszczenia. Jeśli skończy Ci się bateria lub telefon zostanie skradziony i wyłączony, możesz nie mieć szczęścia.

Z tego powodu konieczne jest teraz utworzenie kopii zapasowej wszystkiego, na wypadek gdybyś nie mógł jej odzyskać. Postępuj zgodnie z naszymi poradami, jak wykonać kopię zapasową Androida i jak wykonać kopię zapasową iPhone’a.

Poniżej omówimy opcje wbudowane w każdy z głównych mobilnych systemów operacyjnych, aby wyjaśnić, jak śledzić zgubiony lub skradziony telefon. W przypadku każdego z nich przed rozpoczęciem należy zalogować się na konto Google lub Apple w telefonie.

Niektóre opcje firm zewnętrznych są również dostępne. Prey to szczególnie popularna opcja, dostępna nie tylko na urządzenia mobilne, ale także na laptopy Windows, OS X i Ubuntu. Jeśli masz kilka urządzeń obejmujących wiele platform, warto zastanowić się nad opcją taką, która pozwala śledzić je wszystkie z jednego interfejsu. Przeczytaj, jak śledzić zgubione laptopy i smartfony za pomocą Prey.

Jak znaleźć zgubiony telefon z Androidem

Znajdź moje urządzenie, wcześniej o nazwie Menedżer urządzeń, oferuje najprostszy sposób śledzenia telefonu z systemem Android. Jest to bezpłatna aplikacja z Google Play. Możesz też uzyskać dostęp do tej usługi z dowolnej przeglądarki, odwiedzając stronę google.com/android/find, gdy urządzenie zostanie zgubione.

Znajdź moje urządzenie oferuje opcje dzwonienia, blokowania lub kasowania urządzenia, jeśli nie wydostanie się z jego rąk.

Inną opcją, jeśli Twój telefon jest wyłączony, jest sprawdzenie historii lokalizacji, aby znaleźć ostatnią zgłoszoną lokalizację. Możesz to zrobić na stronie myaccount.google.com/activitycontrols i klikając Zarządzaj aktywnością w Historii lokalizacji.

Zobaczysz mapę wszystkich miejsc, w których urządzenie zgłosiło swoją lokalizację w określonym okresie czasu. Ostatnia znana lokalizacja to miejsce, w którym Google ostatnio zobaczył komputer, zanim bateria zgasła, i jeśli w niej będzie jeszcze trochę szczęścia, to może być.

Pamiętaj, że historia lokalizacji wykorzystuje sygnały Wi-Fi i komórkowe zamiast GPS, więc nie będzie tak dokładna, jak Menedżer urządzeń Android.

Jak znaleźć zagubionego iPhone’a

Aby zlokalizować zgubione urządzenie Apple, potrzebujesz funkcji Znajdź mój iPhone – ale przed utratą iPhone’a musisz się upewnić, że jest on skonfigurowany na twoim urządzeniu. Wystarczy dotknąć Ustawienia, iCloud, a następnie przewiń w dół i włącz Find My iPhone. Włącz także opcję poniżej, która wysyła ostatnią znaną lokalizację tuż przed śmiercią baterii.

Znajdź Mój iPhone wymaga również usług lokalizacyjnych, które znajdziesz w Ustawieniach, Prywatności i Usługach lokalizacyjnych.

Po skonfigurowaniu funkcji Znajdź mój iPhone masz dwa sposoby śledzenia zgubionego urządzenia. Po pierwsze, możesz użyć darmowej aplikacji Znajdź mój iPhone na innym urządzeniu Apple do śledzenia telefonu.

Ewentualnie możesz zalogować się na swoje konto w przeglądarce na komputerze iCloud.com, a następnie wybrać Znajdź mój iPhone.

Jeśli masz wiele urządzeń Apple, wybierz tę, która została zgubiona.

Po wybraniu telefonu Find My iPhone pokaże na mapie jego ostatnią znaną lokalizację i zaoferuje opcje włączenia alarmu, zablokowania lub usunięcia jego zawartości.

Aby uzyskać dokładniejszy przewodnik po Find My iPhone, odwiedź naszą siostrzaną stronę Macworld: Jak korzystać z Find My iPhone.

Uwaga: Firma CNBC odkryła ostatnio, że Apple złożyła patent, aby umożliwić zdalne włączenie skradzionego lub zagubionego iPhone’a. Zwykle okazuje się, że nie można zlokalizować iPhone’a z powodu jego wyłączenia, co często ma miejsce w przypadku kradzieży telefonu.

Ta nowa technologia pozwoli na zdalne włączanie telefonu, jeśli ma wystarczająco dużo mocy, aby przesłać dane o lokalizacji GPS, zanim umrze z powodu niskiej mocy. Z drugiej strony, jeśli złodziej chce przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a, będzie musiał go włączyć, podłączyć do komputera i naładować urządzenie – dzięki czemu można je zlokalizować. Ta funkcja nie została jeszcze wydana przez firmę Apple, ale perspektywy są pozytywne, jeśli chodzi o ograniczanie utraty skradzionych telefonów na zawsze.

https://www.redsonia.pl/

Micorazon Autor