Jak zrobić zrzut ekranu na Androidzie

Przechwyć zawartość ekranu telefonu lub tabletu za pomocą zrzutu ekranu. Wykonanie zrzutu ekranu na Androida jest łatwe i szybkie. Oto jak.

Istnieje kilka wyjątków, ale w większości przypadków możesz zrobić zrzut ekranu na Androidzie, naciskając i przytrzymując jednocześnie przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności.

Ekran zacznie migać i pojawi się powiadomienie wskazujące nowy obraz w Twojej galerii.

Jest pewien wpływ na tę akcję: naciśnij zbyt szybko przycisk zasilania, a wyświetlacz się wyłączy; naciśnij zbyt szybko przycisk zmniejszania głośności, a zrzuty ekranu mogą zostać uszkodzone przez suwak głośności na ekranie.

Zamiast tego użyj przycisku Home

Jeśli naciśnięcie przycisku zasilania i przycisku zmniejszania głośności nie działa, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że telefon lub tablet ma fizyczny przycisk Home. Spróbuj wymienić przycisk zasilania przycisku głównego w tym scenariuszu.

Aby zrobić zrzut ekranu, jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk Home i przycisk zmniejszania głośności. Podobnie jak w poprzednim kroku, ekran będzie migał, aby zasygnalizować użytkownikowi, że został przechwycony screengrab, a następnie będzie można uzyskać dostęp do opcji udostępniania.

Ta metoda od dawna jest procesem zrzutu ekranu dla Samsung Galaxy S-series, ale z Galaxy S8 nie ma już przycisku home, trzeba zamiast tego nacisnąć moc i głośność w dół.

Alternatywne metody robienia zrzutów ekranu na Androida

W zależności od urządzenia, z którego korzystasz, możesz znaleźć więcej opcji robienia zrzutów ekranu.

Na przykład telefony Samsung umożliwiają wykonanie gestu machnięcia palcem, aby uruchomić zrzut ekranu. Oferują one również dodatkową funkcjonalność, taką jak możliwość wykonania rozszerzonego zrzutu ekranu (Scroll capture).

Niektóre telefony Sony oferują opcję “Zrób zrzut ekranu” w menu wyłączania – naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby uzyskać dostęp do tego menu.

Jak nagrać ekran w systemie Android

Screencasty są teraz możliwe na wszystkich urządzeniach z Androidem Lollipop i nowszych. Możesz mieć preinstalowaną aplikację na telefonie, która zrobi to za Ciebie – sprawdź przed pobraniem kolejnej – ale jeśli nie po prostu uruchom Google Play i wyszukaj Screen Recorder.

Aplikacja, z której korzystaliśmy w przeszłości, nosi teraz nazwę Riv Screen Recorder. Można go zainstalować za darmo, ale jest teraz także wiele innych opcji.

Po prostu zainstaluj aplikację, kliknij Otwórz i naciśnij przycisk Rozpocznij nagrywanie, aby rozpocząć screencast. Po zakończeniu naciśnij Zatrzymaj nagrywanie, a plik pojawi się w oknie głównym z opcjami odtwarzania, udostępniania i usuwania.

Możesz użyć edytora wideo w telefonie, aby odpowiednio przyciąć punkty początkowe i końcowe.

Zobacz: terazwsieci.pl

Micorazon Autor