Kiedy mój telefon otrzyma aktualizację Androida Oreo?

Najnowszy system operacyjny od Google, Android Oreo, został oficjalnie wydany pod koniec sierpnia. Android Oreo lub Android 8.0 jest już dostępny dla smartfonów Google Nexus i Pixel.

Jeśli korzystasz ze starszej wersji Androida, możesz się zastanawiać, kiedy otrzymasz aktualizację Oreo Androida … Planowana aktualizacja bieżącego telefonu będzie zależna od czynników takich jak producent, wiek telefonu i sieć, z której telefon jest używany.

Możemy przewidzieć oczekiwane aktualizacje, porównując je z aktualizacją poprzednich wersji systemu operacyjnego i przeglądając historię aktualizacji wśród producentów.

Harmonogram aktualizacji Androida Oreo

Niektórzy producenci potwierdzili, że ich telefony otrzymają aktualizację Oreo OS, a niektóre wciąż przygotowują swoje harmonogramy aktualizacji. Urządzenia firmy Google jako pierwsze widzą każdy zaktualizowany system operacyjny, a Pixel 2 będzie jednym z pierwszych, które będą dostarczane z nowym systemem operacyjnym. Oryginalny Google Pixel, Pixel XL i Pixel C również otrzymają aktualizację.

Użytkownicy Samsunga zobaczą aktualizację systemu Android 8.0 na Galaxy S8 i Galaxy Note 8, jak można się spodziewać po najnowszych smartfonach Galaxy. Gama Galaxy A z 2016 i 2017 roku otrzyma system Android Oreo, a tylko modele Galaxy J 2017 otrzymają nowy system operacyjny.

Sony potwierdziło, że większość rodziny Xperia X zostanie zdominowana przez Androida Oreo, a aktualizacje Xperia XZ Premium już się rozpoczęły.

Motorola potwierdziła swoją ofertę Moto Z wraz z gamą G5, G4 Plus i Moto X4. Aktualizacja Androida 8.0 dla Motoroli rozpocznie się w ciągu kilku następnych tygodni.

Aktualizacje LG na urządzeniach z Androidem zwykle trwają około 3 miesięcy po oficjalnym uruchomieniu Google. Spowoduje to umieszczenie nowego systemu operacyjnego na urządzeniach użytkowników w listopadzie.

Jeśli masz telefon od innego producenta lub chcesz się upewnić, że Twój telefon jest kompatybilny z aktualizacją, odwiedź pełną stronę internetową producenta.

Słuchawki nie są kompatybilne z Androidem Oreo

Nowe innowacje i funkcje wprowadzane wraz ze zaktualizowanym systemem operacyjnym będą wymagać pewnej ilości mocy i sprzętu, który jest w stanie poradzić sobie z tymi postępami. Z tego powodu istnieje kilka telefonów, które nie otrzymają aktualizacji. Decyzja o wykluczeniu słuchawki z aktualizacji opiera się na wpływie na wydajność.

Większość nowo wydanych smartfonów z tego roku zostanie zaktualizowana. Starsze modele mogą nie być kompatybilne z nowymi funkcjami lub wydajność spowolniłaby zbyt mocno w nowym systemie.

Słuchawka, która ma ponad dwa lata, jako ogólną zasadę, jest mało prawdopodobne, aby uzyskać aktualizację. Jeśli Twój telefon jest starszym modelem, możesz odwiedzić witrynę producenta, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację.

Google gwarantuje, że najnowszy Google Pixel 2 otrzyma aktualizacje systemu operacyjnego na najbliższe trzy lata. Jeśli posiadanie najbardziej aktualnego systemu operacyjnego jest dla ciebie ważne, to jest to telefon, który byłby idealny.

Funkcje Androida Oreo

Jeśli masz jeden ze słuchawek, które otrzymają aktualizację Androida Oreo, możesz zastanawiać się, jakie nowe funkcje będą dostępne na Twojej drodze. Google pracuje nad wieloma aspektami użytkowania smartfonów z nowym systemem operacyjnym Android Oreo.

Nowa aktualizacja zapewni szybsze czasy uruchamiania i bardziej zaawansowaną naukę. Wielozadaniowość jest dodatkowo ulepszana dzięki trybowi obrazu w obrazie. Pozwala to na uruchamianie aplikacji i umieszczanie jej w rogu ekranu podczas korzystania z innych.

Nowy system operacyjny Android Oreo zapewnia ulepszone audio i adaptacyjne ikony, które będą zawierać animacje podczas interakcji z nimi. Kropki powiadomień są również nowym dodatkiem, które pojawią się jako kropka na odpowiedniej aplikacji. Naciśnięcie i przytrzymanie kropki spowoduje wyświetlenie najnowszego powiadomienia oraz opcji aplikacji bez konieczności pełnego uruchamiania aplikacji.

Opcje automatycznego uzupełniania wchodzą na naszą drogę z systemem Android 8, dzięki czemu łatwiejsze jest logowanie do różnych kont. Aplikacje błyskawiczne na Androida umożliwiają korzystanie z aplikacji bez konieczności pobierania pełnej aplikacji na telefon, dzięki czemu możesz korzystać z funkcji w przeglądarce.

Jak można się spodziewać, nowy system operacyjny zapewnia dużo lepszej użyteczności i skupia się na wydajności i zadowoleniu użytkowników. Twój telefon zyska ogromny wzrost, gdy zostanie uaktualniony do Androida Oreo!

http://jesiennedzieciaczki.pl/

Micorazon Autor