Muzyka “ze strumienia” – porównanie usług

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na Spotify, Apple Music czy Deezer – dla fanów muzyki na całym świecie, korzystanie z usług strumieniowego przesyłania muzyki jest prawie niezbędne. Dzięki tym usługom ogromny wybór utworów i albumów jest zawsze dostępny do pobrania na smartfony, tablety i komputery.

Przesyłanie strumieniowe muzyki online – na co zwrócić uwagę

W miarę jak coraz więcej melomanów odchodzi od płyt CD, miesięczne stawki abonamentowe za niekończącą się transmisję strumieniową muzyki stają się coraz bardziej popularne. Zarówno w sieci Wi-Fi, jak i przez internet mobilny można uzyskać dostęp do niemal nieskończonej liczby utworów i albumów za pośrednictwem połączenia internetowego i odtwarzać je tak często, jak się chce. Zamiast kupować pojedyncze albumy, istnieją miliony tytułów w ramach miesięcznej ceny subskrypcji.

Tymczasem na rynku pojawiła się cała gama dostawców usług strumieniowych. Najbardziej znane to Spotify, Deezer, Napster, Apple Music i Amazon Music. Dla nowych klientów jest przygotowana oferta bezpłatnych subskrypcji testowych. Spotify, Deezer i YouTube mają nawet całkowicie darmową wersję na początku, która jest jednak finansowana z reklam i oferuje mniej funkcji.

Należy zauważyć, że chociaż w zasadzie należy zapewnić połączenie z Internetem, nie jest to konieczne w dłuższej perspektywie. Wszystkie usługi przesyłania strumieniowego oferują tryb offline. Dzięki temu wybrane utwory muzyczne można załadować na smartfon lub tablet, a później słuchać bez połączenia z Internetem.

Porównywane usług strumieniowania muzyki

Większość dostawców strumieniowego przesyłania muzyki oferuje kilka subskrypcji. Oprócz zwykłego członkostwa indywidualnego, na przykład istnieje również subskrypcja dla rodzin, z których kilku członków może korzystać z usługi.

Spotify

Lider rynku usług strumieniowego przesyłania muzyki

Bezpłatna wersja próbna przez 30 dni
ograniczona, darmowa wersja
Zniżka rodzinna i studencka
Kompatybilny z urządzeniami Apple, Windows, Android, telewizorami i innymi
Spotify Połącz na wielu urządzeniach
ponad 30 milionów piosenek

Założona w 2006 r. usługa strumieniowego przesyłania muzyki. Spotify jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie usług strumieniowych, w sumie posiada 140 milionów użytkowników. Chociaż wielu użytkowników korzysta z darmowej wersji, ale co najmniej 60 milionów ma płatną subskrypcję.

Usługa oparta jest na modelu Freemium, co oznacza, że ​​Spotify zapewnia podstawowe funkcje bezpłatnie. Jeśli chcesz cieszyć się całym repertuarem i cieszyć się muzyką bez przerw komercyjnych, musisz zarejestrować się w płatnym Spotify Premium. Oprócz rekomendacji utworów opartych na własnych zwyczajach słuchania, usługa transmisji strumieniowej oferuje szeroką gamę list odtwarzania, a nawet audiobooków, audycji radiowych i podcastów. Kolejna zaleta pioniera: aplikacja Spotify działa teraz na wielu urządzeniach, co sprawia, że ​​korzystanie z niej jest bardzo wygodne.

Apple Music

Rozszerzenie oprogramowania iTunes

Usługa przesyłania strumieniowego zintegrowana z iTunes
kompatybilny z urządzeniami Apple, Android i Windows (PC)
bezpłatny okres próbny przez 90 dni
Zniżka rodzinna i studencka
około 40 milionów piosenek
spersonalizowane rekomendacje muzyczne

Apple Music powstało późno w porównaniu z konkurentami. Jednak usługa szybko dogoniła i ma znaczną liczbę subskrybentów. Abonenci mogą uzyskać dostęp do ponad 40 milionów utworów, które można odtwarzać na urządzeniach z systemem iOS, a także na urządzeniach z systemem Android i komputerach Mac i Windows.

Zainteresowane osoby mogą wypróbować Apple Music za darmo przez 3 miesiące. Członkostwo rodzinne obejmuje korzystanie dla maksymalnie 6 osób. Jeśli planujesz już długoterminowe użytkowanie, możesz zakupić roczną subskrypcję, dzięki czemu efektywna cena miesięczna spada. Dodatkowe funkcje obejmują wbudowaną stację radiową na żywo o nazwie Beats 1, a także spersonalizowane rekomendacje utworów zgodnie z własnymi preferencjami.

Deezer

Usługa przesyłania strumieniowego z Francji

Kompatybilny z urządzeniami Apple, Android, Windows, telewizorami i głośnikami
ponad 40 milionów piosenek
ograniczona wersja bezpłatna
Bezpłatna wersja próbna przez 30 dni
Abonament rodzinny dla maksymalnie 6 osób

Klienci serwisu strumieniowego Deezer mają dostęp do biblioteki muzycznej z ponad 40 milionami utworów. Ponownie możliwe jest przetestowanie strumieniowego przesyłania muzyki przez 30 dni, a następnie dostęp testowy zostanie przekształcony w zwykłą subskrypcję. Istnieje również bezpłatna opcja z ograniczonymi funkcjami.

Aby odkryć nową muzykę, portal streamingowy oferuje różne możliwości. Jedną z atrakcji jest funkcja Flow – spersonalizowana stacja radiowa, która dostosowuje się do własnego gustu muzycznego i codziennie oferuje nowe sugestie za pośrednictwem redaktorów muzycznych.

Amazon Music Unlimited

Rozbudowa Amazon Prime Music
Kompatybilny z urządzeniami Apple i Amazon, Windows (PC) i Android
Możliwe sterowanie głosowe za pomocą Amazon Echo
bezpłatny okres próbny
około 40 milionów piosenek

Bezpłatna oferta muzyczna Amazon Prime jest zarządzalna dzięki około 2 milionom utworów. Znacznie większy – i bardziej aktualny wybór muzyki – oferuje Amazon Music Unlimited. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki przez firmę wysyłkową online może być zarezerwowana jako przedłużenie subskrypcji Prime lub jako samodzielna subskrypcja. W przeciwieństwie do Amazon Prime Music, członkostwo Prime nie jest konieczne, ale zmniejsza miesięczną cenę. Nawet rodziny i użytkownicy Amazon Echo korzystają ze zniżek.

Amazon Music Unlimited ma ponad 40 milionów utworów do wyboru. Ponadto znajdziemy tu również niektóre audiobooki i komentarze na żywo z pierwszej i drugiej Bundesligi, Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz Pucharu DFB.

Muzyka YouTube

Gigant wideo na rynku muzycznym

Usługa przesyłania strumieniowego z YouTube
Zniżka rodzinna dla maksymalnie 6 osób
darmowa wersja i bezpłatne fazy testowe subskrypcji
Odtwarzanie w tle i offline
Miliony piosenek i filmów
brak przerw reklamowych

Dzięki YouTube Music amerykańska firma oferuje własne usługi przesyłania muzyki (chociaż na tę chwilę nie jest jeszcze dostępna w Polsce). Miliony piosenek i filmów są dostępne w bezpłatnej wersji, a także w ofercie premium. Płacących klientów chcą zwabić YouTube pewnymi przekonującymi argumentami: dzięki nowej usłudze YouTube realizuje długo oczekiwany tryb „tylko dźwięk”, który umożliwia odtwarzanie muzyki nawet przy zablokowanym wyświetlaczu i korzystaniu z innych aplikacji. Ponadto utwory można pobierać i odtwarzać bez przerw reklamowych.

To, co odróżnia usługę od konkurencji, to szeroka gama muzyki wykorzystywanej przez YouTube. Oprócz oficjalnych remiksów muzycznych, mashupów, wersji coverów i fragmentów występów na żywo czekających na wysłuchanie. Spersonalizowane rekomendacje oparte na gustach muzycznych, porach dnia i lokalizacji sprawiają, że oferta jest kompletna.

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *