Najlepsze aplikacje dla zdrowia i kondycji dla seniorów

Szukasz łatwiejszego sposobu na utrzymanie zdrowia? Twój smartfon to doskonałe narzędzie do zarządzania dietą, poziomami aktywności, wizytami u lekarza i innymi. Znajdź odpowiednią aplikację i sprawdź symptomy, przeglądaj specjalistów, ulepszaj wybory żywieniowe lub pracuj nad uważnością za pomocą szybkiego dotknięcia ekranu: w dowolnym miejscu i czasie.

Poniżej wymieniliśmy dziesięć naszych ulubionych aplikacji dla seniorów dbających o zdrowie. Dodaliśmy także przydatne informacje o dodawaniu aplikacji do telefonu oraz o różnicy między bezpłatnymi aplikacjami, płatnymi aplikacjami i zakupami w aplikacji.

Aplikacje do opieki zdrowotnej

Health Direct

Dostępne w: Google Play, App Store

Wspierany przez Rządy Rzeczypospolitej i Państwa, Health Direct jest prostym, w 100% zatwierdzonym przez lekarza źródłem informacji i porad medycznych. Jest to pomocne narzędzie do znajdowania lokalnych lekarzy (szczególnie po godzinach) i zawiera łatwy do obserwowania program Symptom Checker.

Health Direct zawiera również oparte na faktach, klinicznie sprawdzone informacje na temat warunków zdrowotnych i leków. Możesz używać aplikacji do wyszukiwania i znajdowania usług zdrowotnych w pobliżu, do uzyskiwania informacji o swoich aktualnych receptach lub do określania ciężkości objawów w przypadku złego samopoczucia – tak więc, chociaż nie jest to substytut profesjonalnej konsultacji, jest to narzędzie wspomagające dla Australijczyków, którzy chcą przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem.

Health Engine

Dostępne w: Google Play, App Store

Health Engine to łatwy i darmowy sposób na rezerwowanie spotkań z lekarzami, specjalistami i lekarzami oraz zarządzanie nimi. Dzięki bazie danych ponad 11 000 zarejestrowanych klinik i usług aplikacja upraszcza proces znajdowania właściwej praktyki i czasu wizyty w przypadku każdego problemu zdrowotnego.

Mechanizm zdrowia umożliwia użytkownikom natychmiastowe znajdowanie i rezerwowanie terminów, a także łatwą zmianę harmonogramu lub anulowanie. Otrzymasz również informacje na temat praktyków i usług zdrowotnych, opinii pacjentów i wskazówek dotyczących obiektów. Jeśli znajdziesz się regularnie na wizytach lekarskich, Health Engine to najprostszy sposób na zarządzanie swoją opieką zdrowotną 24/7.

Aplikacje do treningu mózgu

Luminosity

Dostępne w: Google Play, App Store

Opracowany przez naukowców i projektantów, Luminosity to zabawny, wymagający sposób na przetestowanie i wzmocnienie mózgu. Darmowa aplikacja zawiera ponad 40 specjalnie opracowanych gier, zaprojektowanych w celu przetestowania podstawowych zdolności poznawczych.

Mieszanka gier, łamigłówek, testów pamięci, krytycznego myślenia i łamigłówek Luminosity dostosowuje się do twoich własnych umiejętności i wzorców, dzięki czemu możesz kontynuować pracę nad obszarami, które wymagają poprawy. Otrzymasz informacje zwrotne na temat mocnych i słabych stron, a także zapis swoich dotychczasowych osiągnięć, więc zawsze będziesz zmotywowany, aby pokonać ten wysoki wynik. Jeśli martwisz się przyszłym spadkiem zdolności poznawczych lub po prostu chcesz fajnej gry z korzyściami dla mózgu, Luminosity jest jednym z naszych ulubionych.

Aplikacje do ćwiczeń i fitness

MapMyWalk

Dostępne w: Google Play, App Store

Chodzenie jest jednym z najłatwiejszych, najtańszych i dostępnych sposobów na pozostanie w formie lub wzmocnienie istniejących celów fitness. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy wytrenowanym trenerem energii, MapMyWalk jest idealnym bezpłatnym narzędziem do śledzenia twoich postępów.

Aplikacja pozwala użytkownikom śledzić i odkrywać trasy piesze, oszczędzać i poprawiać dystans i czas, rejestrować dodatkowe statystyki, takie jak tempo, wysokość i spalone kalorie / kilodżoki, oraz łączyć się z innymi użytkownikami MapMyWalk. Istnieją nawet opcje śledzenia innych działań, takich jak bieganie, jazda na rowerze, trening crossowy lub joga, więc wszystkie twoje ulubione opcje fitness są objęte.

Codzienna joga

Dostępne w: Google Play, App Store

Jeśli szukasz ćwiczeń przyjaznych dla początkujących i nie mających wpływu na umysł i ciało, wygodne plany treningowe Daily Yoga to delikatny sposób na wejście na praktykę bez płacenia wygórowanych opłat za studia. Aplikacja oferuje opcje dla początkujących i zaawansowanych, a treningi koncentrują się na tonizowaniu, odchudzaniu, elastyczności, sile i nie tylko.

Aplikacja jest dostępna za darmo, chociaż płatne subskrypcje są dostępne, jeśli interesują Cię funkcje premium. Oprócz szczegółowych instrukcji dotyczących ponad 500 pozy (plus 200 wbudowanych zajęć z jogi HD), Daily Yoga oferuje także medytację z przewodnikiem i relaksację, społeczność internetową i mnóstwo narzędzi do śledzenia postępów.

Aplikacje do zdrowego odżywiania

MyFitnessPal

Dostępne w: Google Play, App Store

Niezależnie od tego, czy próbujesz stracić tłuszcz, zyskać mięśnie, czy po prostu lepiej się odżywiać, aby poczuć się lepiej, MyFitnessPal to najlepsza aplikacja do śledzenia diety i ćwiczeń. Dzięki łatwemu w użyciu dzienniczkowi na żywność, który automatycznie oblicza wartość kaloryczną i wartość odżywczą większości produktów spożywczych, a także skaner kodów kresowych, jest to łatwy (i darmowy) sposób dokonywania zdrowszych wyborów każdego dnia.

MyFitnessPal zawiera również narzędzia do rejestrowania ćwiczeń i kroków, dzięki czemu możesz porównać swoje “kalorie” i “kalorie” na pierwszy rzut oka. Wszystko w aplikacji jest spersonalizowane, co ułatwia użytkownikom określanie celów i pracę nad pozytywnymi zmianami stylu życia. Możesz także łączyć i synchronizować inne aplikacje i urządzenia fitness, dodawać znajomych i dołączać do wspierających online społeczności zdrowia i fitnessu.

SideChef

Dostępne w: Google Play, App Store

Szukasz inspiracji do przepisu, która jest również prozdrowotna? SideChef to biblioteka kieszonkowa zawierająca ponad 4000 przepisów, które można przeszukiwać według diety, składników, słów kluczowych lub kuchni. Każdy posiłek zawiera instrukcje krok po kroku i filmy, listy zakupów, instrukcje głosowe i sprytne wskazówki, z opcjami dla początkujących aż po masterchefs.

Podczas gdy na liście znajduje się mnóstwo niegrzecznych artykułów spożywczych, SideChef ułatwia także znalezienie zdrowych opcji (i dostosowanie wielkości porcji i składników do swoich potrzeb). Aplikacja pozwala także użytkownikom oceniać i przeglądać przepisy kulinarne, udostępniać zdjęcia i przepisy z innymi produktami SideChef oraz zapisywać ulubione potrawy w osobistej książce kucharskiej. Dzięki zabawnej, zorientowanej na jedzenie społeczności internetowej i wielu zdrowych posiłków, SideChef to świetny (i darmowy!) Sposób na opanowanie nowych receptur i zdobycie nowych umiejętności kulinarnych.

Aplikacje do snu

Cykl snu

Dostępne w: Google Play, App Store

Jeśli zaktualizowałeś smartfon, dlaczego nie inteligentny budzik? Sleep Cycle to funkcja śledzenia snu i alarm poranny, która działa z Twoim ciałem, aby znaleźć odpowiedni czas na budzenie Cię każdego dnia. Aplikacja analizuje Twoje wzorce spania i wybiera optymalny czas podczas fazy zapalania, aby delikatnie rozbudzić Cię, abyś czuł się odświeżony i w pełni obudzony.

Wystarczy ustawić 30-minutowe okno, w którym należy się obudzić, umieścić telefon przy łóżku, a funkcja Sleep Cycle zajmie się resztą – używając monitorów dźwięku i ruchu, aby określić, która faza snu jest w danym momencie. Otrzymasz także dostęp do statystyk dotyczących nocnych snów oraz konfigurowalnych melodii alarmowych.

Aplikacje dla zdrowia kobiet

Sprawdź teraz piersi

Dostępne w: Google Play, App Store

Przy około jedenastu australijskich kobietach, u których zdiagnozowano raka piersi w ciągu swojego życia, regularne kontrole są jednym z najlepszych sposobów wykrywania wczesnych zmian i potencjalnie uratowania życia.

Więc jeśli potrzebujesz miesięcznego przypomnienia, aby poczuć się w imię dobrego zdrowia – lub chcesz udoskonalić technikę kontroli piersi – Breast Check Now to prosta i darmowa aplikacja, która pomoże ci stworzyć (i trzymać się) sprawdź plan. Otrzymasz comiesięczne powiadomienia, gdy nadejdzie czas samodzielnego egzaminu, a także opcję nagrywania notatek po każdym czeku, dzięki czemu będziesz na bieżąco z wszelkimi zmianami.

Aplikacje dla zdrowia psychicznego

Pacifica

Dostępne w: Google Play, App Store

Jeśli cierpisz na lęk lub depresję – lub po prostu chcesz opanować stresujące lub negatywne myślenie – Pacifica jest łatwą w użyciu, zaprojektowaną przez psychologów aplikacją pełną przydatnych narzędzi do zarządzania zdrowiem psychicznym.

Aplikacja oferuje wiele ćwiczeń samopomocy, w tym mediację, uważność i techniki poznawczo-behawioralnej terapii, a także śledzenie nastroju i myśli oraz codzienne wyzwania. Użytkownicy są również częścią wspierającej społeczności rówieśników, więc będziesz miał mnóstwo zasobów do przezwyciężenia niepokoju lub stresującego myślenia. Pacifica można pobrać i używać, ale są płatne subskrypcje premium, jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji.

http://www.3pionki.pl/

Micorazon Autor