Qualcomm Snapdragon 710 specyfikacja i funkcje

Qualcomm opublikował szczegóły dotyczące procesora Snapdragon 710, który zapowiada wprowadzenie flagowych funkcji do smartfonów średniego zasięgu w drugiej połowie 2018 roku

Seria procesorów Snapdragon od kilku lat jest najlepszym wyborem dla smartfonów z systemem Android, a firma Qualcomm zamierza kontynuować ten trend za pomocą 710. Procesor będzie produkowany przy użyciu technologii 10nm drugiej generacji firmy Samsung i będzie zaprojektowany z funkcjonalnością AI z myślą o wielordzeniowych silnikach AI i możliwościach przetwarzania sieci neuronowych.

“Platforma mobilna Snapdragon 710 to pierwsza z nowo zdefiniowanych i bardzo znaczących technologii 700-warstwowych, oferująca technologie i funkcje dostępne wcześniej tylko w naszych mobilnych platformach klasy premium” powiedział Kedar Kondap, wiceprezes ds. Zarządzania produktami w Qualcomm Technologies.

Skupienie się na AI jest bardzo widoczne w tym chipie, jak kontynuuje Kedar Kondap “Dzięki włączeniu kluczowych funkcji AI i osiągnięciom wydajności, Snapdragon 710 ma na celu przekształcenie produktów naszych klientów w ostatecznego osobistego asystenta, zwiększając krytyczne codzienne doświadczenia konsumentów, takie jak zaawansowane funkcje kamery, które będą korzystać z szybkiego przetwarzania AI na urządzeniu, bez poświęcania żywotności baterii. ”

Snapdragon 710 łączy kilka różnych technologii w jeden uniwersalny układ, zapewniając nową architekturę, która została zaprojektowana w celu uzyskania znacznej poprawy wydajności w porównaniu do 600-tier. Chip dąży do zachowania równowagi pomiędzy mocą i wydajnością, wykorzystując rdzenie oparte na Cortex A75 i A55.

Nowa platforma zapewnia lepsze wrażenia użytkownikom korzystającym z wielordzeniowego silnika sztucznej inteligencji, który zapewnia dwukrotnie wyższą wydajność w aplikacjach skoncentrowanych na sztucznej inteligencji niż w Snapdragon 660. Dzięki sztucznej inteligencji wpływającej na niemal wszystko, co robi nasz telefon, od kontekstowych ulepszeń zdjęć do spersonalizowanych wzorce głosu i mowy dla bardziej realistycznych interakcji.

Dzięki kilku nowym technologiom i zaawansowanej architekturze, w tym procesorowi Qualcomm Hexagon DSP, podsystemowi Qualcomm Adreno Visual Processing i procesorowi Qualcomm Kryo, nowy układ jest zaprojektowany od grupy do uruchamiania aplikacji AI na urządzeniu tak szybko i sprawnie, jak to tylko możliwe.

Snapdragon 710 kamera i wideo

Zupełnie nowy Qualcomm Spectra 250 ISP oferuje lepszą możliwość przechwytywania profesjonalnej jakości zdjęć i filmów w bardzo słabym oświetleniu, z lepszą redukcją szumów, szybkim autofokusiem, stabilizacją obrazu, płynnym zoomem i efektami bokeh w czasie rzeczywistym.

Serwer Spectra 250 ISP został zaprojektowany w celu dostarczania super rozdzielczości z pojedynczym ISP 32Mp i podwójnym ISP 20Mp, a także płynnym transferem wideo, trybem głębokiego portretu i identyfikatorem twarzy z aktywnym wykrywaniem głębokości.

Wyświetlacz i ekran Snapdragon 710

Snapdragon 710 będzie wyposażony w funkcję odtwarzania 4K HDR, która po raz pierwszy będzie dostępna poza 800-terem. Obejmuje to większą jasność, szerszy zakres kolorów i lepszą głębię kolorów. Ulepszenia te zapewnią wyjątkowe wrażenia wizualne podczas przeglądania treści za pośrednictwem dowolnych mediów, w tym usług przesyłania strumieniowego wideo.

Funkcje łączności Snapdragon 710

Snapdragon 710 będzie wyposażony w nowy modem Snapdragon X15 LTE, który zapewni prędkość pobierania do 800 Mb / s. Obejmuje to technologie 4G LTE do 700 warstw, w tym 4×4 MIMO, zapewniające nawet o 70 procent szybsze prędkości pobierania w warunkach słabego sygnału oraz dostęp wspomagany licencją w celu uzyskania szybszych prędkości w zatłoczonych miejscach.

Model 710 ma także nowatorskie funkcje Wi-Fi i ulepszony dźwięk multicast Bluetooth 5 z obsługą bezprzewodowych wkładek dousznych o ultra-niskiej mocy.

Wydajność i żywotność Snapdragon 710

Nowa platforma zapewnia znaczny wzrost wydajności, ale została również zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić wyższą wydajność energetyczną, co zapewnia dłuższą żywotność baterii.

Udoskonalenia wprowadzone w architekturach podsystemu przetwarzania wizualnego Adreno 616 pozwoliły urządzeniom opartym na Snapdragon 710 na zmniejszenie zużycia energii o 40% zarówno w grach, jak i odtwarzaniu HDR 4K, a także do 20-procentowego zmniejszenia zużycia podczas przesyłania strumieniowego wideo, w porównaniu do Snapdragon 660.

Nowa architektura Kryo 360 została zbudowana w oparciu o technologię Cortex zoptymalizowaną pod kątem zwiększenia wydajności o 20%, o 25 procent szybszego przeglądania stron internetowych i 15 procent szybszej premiery aplikacji w porównaniu do Snapdragon 660.

 

www.gamesworld.com.pl
www.faberfaber.pl
www.pandasc.pl
zlotypionek.pl
www.planszowadabrowa.pl
www.grajcarnia.pl

Micorazon Autor