Recenzja iPhone 8

Nasza praktyczna recenzja Apple iPhone 8 da ci prawdziwy wgląd w to, co ma do zaoferowania najnowszy iPhone. Istnieją znaczące i bardzo zauważalne ulepszenia od czasu wprowadzenia iPhone’a 7, więc iPhone 8 będzie z pewnością bardzo potrzebny.

Wyświetlanie True Tone

IPhone 8 zapewnia pożądany współczynnik wow poprzez ekran 4,7 “True Tone Retina HD. To nie tyle rozdzielczość (750 x 1334 piksele / 326 piksele na cal), ale szersza gama kolorów i dokładniejsza produkcja kolorów, która nas ogłuszyła, dzięki czemu wyróżnia się obok innych smartfonów.

Sprytna technologia działająca w tle zawiera czujnik wykrywający temperaturę barwową światła otoczenia. Dzięki tym informacjom iPhone 8 automatycznie dostosowuje balans bieli, dzięki czemu oglądanie jest równie satysfakcjonujące jak przeglądanie magazynu o wysokiej jakości.

Augmented Reality

IPhone 8 całkowicie przenosi użytkownika w nowe wymiary dzięki aplikacjom i grze Augmented Reality (AR). Augmented Reality łączy w sobie rzeczywistość widzianą z kamerą z nakładką graficzną i dźwiękową. AR działa naprawdę dobrze na iPhone’ie 8 dzięki aplikacjom, które umożliwiają cyfrową przeprojektowanie lub dekorację pokoju poprzez zmianę mebli lub kolorów ścian. Wypróbowaliśmy darmową aplikację Ikea, dzięki której cały katalog Ikei jest do Twojej dyspozycji, z ruchomymi meblami 3D od krzeseł po stoliki do kawy.

Inne aplikacje AR pozwalają wypróbować cyfrowy tatuaż, aby zobaczyć, jak może wyglądać, zanim zdecydujesz się na igłę i atrament. Gry AR na iPhonie 8 wykraczają daleko poza modę Pokémon Go, pozwalając ci fizycznie poruszać się po grze. Dalszy realizm jest dodawany wraz z poziomem dźwięku, wytwarzanym przez głośniki o 25% głośniejszej głośności, osiągając crescendo, gdy zbliżasz się do obiektów AR.

Układ Bionic A11 jest za doświadczeniem iPhone’a 8 AR, a to ma silnik neuronowy, który zapewnia do 600 miliardów operacji na sekundę. Układ Bionic A11 ma dwa razy 25% szybsze rdzenie, cztery o 70% szybsze rdzenie wydajności i trzy o 30% szybsze rdzenie graficzne.

Kamera iPhone 8

Wyniki fotograficzne, które zrobiliśmy za pomocą obiektywu szerokokątnego 12MP, są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. IPhone 8 osiąga to dzięki zaprojektowanemu przez Apple procesorowi ISP (Image Signal Processor), który optymalizuje obraz przed jego zrobieniem. ISP wykrywa warunki oświetlenia, ruch i ludzi na scenie, aby zoptymalizować wyniki. Negatywne skutki drżenia rąk są zadbane dzięki optycznej stabilizacji obrazu dla zdjęć i wideo.

Okazało się, że działa to znakomicie podczas filmowania podczas chodzenia po scenie. HDR jest szybszy niż wcześniej i ustawiony jako domyślny. Używanie HDR ma znaczący wpływ na wyniki, ponieważ dwa obrazy są przechwytywane i łączone razem. Chodzi o to, że jedno zdjęcie oddaje detale w ciemnych elementach sceny, podczas gdy inne przechwytuje detale elementów świetlnych. To jest coś, czego aparat nie może dobrze uchwycić, robiąc tylko jedno zdjęcie.

Zauważyliśmy również, że zdjęcia o słabym świetle wyglądały znacznie lepiej. Dzieje się tak dlatego, że 40% bardziej równomierne oświetlenie jest wytwarzane przez lampę Quad LED True Tone Flash. Funkcja Slow Sync używa krótkiego impulsu stroboskopowego i długiego czasu otwarcia migawki, aby upewnić się, że pierwszy plan jest jaśniejszy, a tło jest dobrze widoczne.

Do autoportretów lub rozmów wideo jest 7MP kamera FaceTime HD z własnym Flash Retina. Przechowywanie zdjęć i filmów na iPhonie w przeszłości może prowadzić do problemów z pełną pamięcią. Nie będzie tak w przypadku iPhone’a 8, ponieważ Apple ma fabrycznie załadowane oprogramowanie do kompresji zdjęć i wideo HEIF i HEVC. W rezultacie zdjęcia i filmy zachowują tę samą jakość, ale zajmują tylko połowę rozmiaru pliku.

Wytrzymałość i konstrukcja iPhone’a 8

IPhone 8 bardzo różni się w dłoni, ponieważ zarówno przód jak i tył są teraz wykonane ze szkła. Niezwykle wytrzymałe szkło ma swoje właściwości dzięki zamocowaniu szkła na stalowym spawanym laserowo fundamencie. Dwie szklane kanapki to aluminiowa rama z serii 7000, a dokładność jest tak dokładna, że ​​iPhone 8 zapewnia wodoodporność z certyfikatem IP67.

Konstrukcja iPhone 8 zawiera baterię, która zwykle trwa dłużej niż 24 godziny. Testy podkreślają, że bateria może oferować do 13 godzin odtwarzania wideo lub 12 godzin korzystania z Internetu lub do 40 godzin odtwarzania muzyki. Nowością w przypadku iPhone’a 8 jest obsługa bezprzewodowego ładowania (Qi) i szybkiego ładowania, gdzie 50% naładowania można osiągnąć w ciągu zaledwie 30 minut. Aby skorzystać z tych technologii ładowania, właściciele będą musieli odpowiednio kupić bezprzewodowy ładowanie matowe lub szybką ładowarkę.

Istnieją dwa ostatnie elementy, które wyróżniają się na Apple iPhone 8. Centrum sterowania, które ma nowy i bardziej atrakcyjny wizualnie projekt, podczas gdy bardziej ekspresyjny Siri oferuje wybór męskiego lub żeńskiego głosu.

http://kzpr.pl/

Micorazon Autor