Recenzja Nokia Lumia 1520

Jest to jeden z największych smartfonów na rynku, Nokia Lumia 1520 „Bandit”. Z wielkością ekranu dumną 6 cali (15,24 cm), jest również zaliczana do klasy urządzeń Smartlet i należy nawet tutaj do gigantów. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń w tej kategorii, Lumia 1520 zdobywa nie tylko ekspansywny wyświetlacz, ale także silne wartości wewnętrzne. Warto wspomnieć o module LTE Cat4, 20-megapikselowym aparacie i bardzo wytrzymałej baterii.

Wynik testu

Nawet jeśli system Windows Phone 8 nie jest tak popularny jak system operacyjny w Niemczech, w połączeniu z odpowiednim urządzeniem system operacyjny Microsoft może mieć wyraźne zalety. Nokia Lumia 1520 stanowi tutaj dowód i ukazuje się jako spójny pakiet, który nie kryje się za innymi smartfonami wyższej klasy. Jednak przed zakupem należy dokładnie rozważyć, czy rozmiar i sposób działania smartfona naprawdę spełniają osobiste wymagania, ponieważ w przypadku Lumia 1520, a także innych smartletów, w szczególności mają zastosowanie następujące fakty: nie jest to bardzo poręczne, stosunkowo ciężkie i w Zakup dość drogi.

Obsługa, nawigacja po menu, funkcje

Lumia 1020 była tylko reedycją Lumia 925, wyposażoną w aparat o bardzo wysokiej rozdzielczości, a Nokia Lumia 1520, która ma ponad 16 cm wysokości, jest prawdziwym rozwinięciem. Chociaż projekt i system operacyjny niewiele się zmieniły, Smartlet z Finlandii ma znacznie mocniejszy procesor, mocniejszą baterię, moduł LTE Cat4 i wiele więcej. Tak więc Lumia 1520 to jedna rzecz ponad wszystko: bardzo szybko. Zarówno proste przeglądanie menu smartfona, jak i przeglądanie Internetu mobilnego.

Jak wiadomo z innych smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone 8, Nokia Lumia 1520 jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Aplikacje i programy działają płynnie, nawet bez zaczepiania. Tylko typowe dla Windows animacje przejścia prowadzą do niewielkich opóźnień, dlatego niewielka cierpliwość ze strony użytkownika jest więc całkiem zaletą.

Jednak najważniejszą cechą telefonu Nokia Lumia 1520 jest duży ekran. Ekran ma około 6 cali i oferuje rozdzielczość 1920×1080 pikseli (Full HD). Kolejnymi zaletami są dostrojona jasność, bogata kolorystyka i wysoki kontrast. Ponadto zawartość można łatwo odczytać nawet w silnym świetle słonecznym.

Nokia zaoszczędziła kilka pikseli w porównaniu z Lumią 1020 – 20 megapikseli zamiast 41 – ale sprzęt jest równie wysokiej jakości i wszechstronny. Na przykład producent korzysta z optyki Carl Zeiss i technologii Pureview, aby stworzyć najlepsze warunki dla wysokiej jakości zdjęć i filmów.
Bateria i przechowywanie

Temat baterii jest zwykle męczącą rzeczą dla urządzeń klasy Smartlet, ponieważ ze względu na duży ekran dużo światła zużywane jest na oświetlenie. Jednak Nokia Lumia 1520 jest tutaj najlepsza. Z jednej strony bateria o pojemności 3400 mAh jest już bardzo hojnie zaprojektowana, z drugiej strony oddana przez niego energia jest efektywnie wykorzystywana. Jedyna wada: jest mocno zainstalowany i nie można go wymienić. Pod względem pamięci Nokia jest mniej restrykcyjna. Oprócz 32 GB pamięci flash, możesz strzelać do 64 GB za pomocą karty pamięci.

Arcydzieło Nokii (ostatnie?)

Z Lumią 1520 Nokia w końcu wraca do czołowej ligi smartfonów. To, co wcześniej było krytykowane w modelach takich jak Lumia 925 lub 1020 – na przykład, stosunkowo niska rozdzielczość wyświetlania, procesory dwurdzeniowe, zbyt niska bateria – było zarządzane za pomocą Lumii 1520 ze świata. Chociaż Smartlet nie oferuje żadnych specjalnych gadżetów, takich jak skaner linii papilarnych, nie musi, ponieważ jest tak spójny, jak niewiele innych zaprojektowanych urządzeń. Jednak ze względu na rozmiar i odczucie systemu operacyjnego, ale przede wszystkim ze względu na wysoką cenę, Nokia Lumia 1520 prawdopodobnie spodoba się raczej ograniczonej grupie docelowej.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.glus.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/
https://www.redsonia.pl/

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *