Test LG Q6

LG Q6 to początek nowej serii smartfonów. Cel serii LG wyraźnie powiedział: Nawet smartfony z klasy średniej powinny być wyposażone w wybrane funkcje premium . Q6 oferuje ładny wyświetlacz z pełnym widokiem, a poza tym taryfy klasy średniej. Teoretycznie brzmi to dobrze, ale jak rzeczywiście radzi sobie Q6? Przyjrzeliśmy się bliżej modelowi 5,5-calowemu.

W kwietniu 2017 r. LG G6 wywołał sensację dzięki wąskim marginesom ekranu i formatowi wyświetlania 18: 9. Zaledwie kilka miesięcy później południowokoreańska firma wprowadziła odchudzoną wersję smartfona wysokiej klasy i nazwała go LG Q6. Z nieco mniejszym wyświetlaczem i znacznie niższą ceną wstępną 349 euro, przybysz powinien służyć klasie średniej i stanowić alternatywę dla starszego brata. Aby dowiedzieć się, czy LG Q6 jest naprawdę dobrym produktem LG G6, poddaliśmy urządzenie kompleksowemu testowi praktycznemu.

Duży, bezramkowy wyświetlacz o zwartym wyglądzie

Mimo że LG Q6 jest nazywany przez samego producenta, jak również przez Mini-G6, nie jest on tak mały. Urządzenie ma wymiary 142,5 x 69,3 x 8,1 mm, więc nie jest mniejsze niż model serii G i jeśli chodzi o rozmiar wyświetlacza, można zobaczyć młodszego brata. Tutaj Koreańczycy południowi założyli 5,5 cala w formacie 18: 9 i znaczny stosunek ekranu do ciała 77,7 procent. Oznacza to, że: Q6 ma tylko wąską krawędź i dlatego oferuje wiele wyświetlaczy jednocześnie kompaktowy rozmiar. Panel LCD wyświetlacza FullVision wyświetla zawartość w rozdzielczości Full HD + (2160 x 1080 pikseli) i oferuje gęstość pikseli 442 ppi. Kolory są wyświetlane intensywnie i bogato, a nie można narzekać na stopień nasilenia – wyświetlacz jest dobrze odbierany.

Obudowa urządzenia wywołuje jednak mieszane uczucia: smartfon jest wygodny w dłoni, dzięki rozciągniętemu ekranowi i kompaktowym wymiarom może z łatwością obsługiwać jedną ręką. Ponadto LG Q6 jest zaokrąglony na rogach i przynosi lekkie 149 gramów na wagę. Solidna aluminiowa rama zdobi wąską metalową obudowę.

Tylna część Q6 nie jest jednak tak wysoka jak w LG G6: Tutaj zastosowano tylko tworzywo sztuczne zamiast szkła. Rozczarowani byliśmy także kolorem. Nasz model w Ice Platinum wyglądał na stalowo niebieski na zdjęciach produktów, podczas gdy w rzeczywistości okazuje się bladym srebrem.

Na IP niestety została pominięta ochrona przed wodą lub pyłem, a także czujnik linii papilarnych nie jest tutaj ani z przodu, ani z powrotem. Zamiast tego do rozpoznawania smartfona służy rozpoznawanie twarzy. Korzystanie z tej funkcji przebiegło sprawnie, ale powinno być traktowane z ostrożnością. Podczas regulacji skanera twarzy użytkownik jest ostrzegany o braku zabezpieczenia mechanizmu i wskazał, że nawet podobna twarz może odblokować telefon komórkowy. Dlatego zaleca się unikanie odblokowywania według wzoru, kodu PIN lub hasła.

Sterowanie smartfonem za pomocą przycisków ekranowych

Przyciski obsługi Q6 można znaleźć na wyświetlaczu. Użytkownicy mogą zatem używać trzech przycisków ekranowych, które nie są wyświetlane na stałe. Są to środkowy przycisk domowy, przycisk tylny po lewej stronie i przycisk ostatnich otwartych aplikacji po prawej stronie. Możesz także dodać dwa dodatkowe przyciski, aby rozwinąć panel powiadomień lub zrobić zrzuty ekranu w ustawieniach paska wyświetlania i sterowania. Alternatywnie, przechwytywanie ekranu można wykonać jak zwykle, naciskając jednocześnie włącznik / wyłącznik i regulator głośności.

Jeśli lubisz indywidualizować smartfon, LG Q6 oferuje kilka opcji. Jeden z tych sztuczek: użytkownik może nawet tworzyć własne dzwonki mobilne wyłącznie dla wybranych numerów telefonów. Unikalne dźwięki można tworzyć dla wszystkich połączeń przychodzących, zapisanych kontaktów lub ulubionych kontaktów. Również projekt menu można dostosować do własnych upodobań z różnymi tematami. W ten sposób użytkownicy mogą dowolnie zmieniać tło, ikony poszczególnych aplikacji, czcionkę, a nawet klawiaturę.

Podstawowy procesor pomimo klasy średniej

Jeśli przyjrzysz się bliżej karcie danych LG Q6, skoki z radości pozostaną w dużej mierze niezmienione. Chociaż LG definiuje smartfon jako klasę średnią, producent zainstalował chipset z klasy podstawowej. Snapdragon 435 pochodzi z Qualcomm i współpracuje z ośmioma rdzeniami, które mają częstotliwość taktowania 1,4 GHz. Wydajność SoC jest w porządku. Urządzenie działa płynnie. Oczywiście nie należy się spodziewać wysokiej wydajności, ale chip z pewnością spełnia swoje zadanie. Dołączy do niego pamięć o rozsądnej wartości 3 GB. Maksymalna pamięć flash to 32 GB, ale tylko 22 GB są dostępne za darmo. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, możesz użyć karty microSD, która podnosi pamięć do 2 TB.

W systemie operacyjnym LG wygasa w systemie Android 7.1.1 Nougat, aktualizacja systemu Android 8.0 Oreo zostanie wykonana w pierwszym kwartale 2018 roku. Port USB jest starszym portem USB typu B, natywni użytkownicy Wi-Fi są wyposażeni w standard n, a mobilne surfowanie za pośrednictwem LTE odbywa się z prędkością do 300 Mb / s.
Solidna bateria o pojemności 3000 mAh, ale bez szybkiego ładowania

Bateria litowo-jonowa polimerowa LG Q6 ma pojemność 3000 mAh. Aby określić wytrzymałość baterii, symulowano powszechne codzienne korzystanie z telefonu. Wynik testu wykazał przyzwoitą żywotność baterii od 8 do 9 godzin, więc dla większości użytkowników smartfonów nie powinno być powodów do obaw. Aby zapewnić długą żywotność, Q6 oferuje oprócz konwencjonalnego trybu oszczędzania baterii, który ogranicza jasność, na przykład, również tryb ekonomiczny, szczególnie w przypadku gier. Tutaj, jeśli to konieczne, jakość wideo i częstotliwość klatek w grze można regulować automatycznie lub ręcznie, aby jak najlepiej zachować baterię. Jednak kupujący będą musieli poczekać trochę dłużej, aby naładować Q6, ponieważ funkcja szybkiego ładowania nie jest dostępna na pokładzie.

LG Q6 nie oferuje podwójnego aparatu, ale wiele trybów

Aparat średniej klasy wykonuje swoje zadanie nie z podwójnym obiektywem, jak w przypadku LG G6 , ale tylko z jednym obiektywem. Wykonuje zdjęcia z maksymalnie 13 megapikselami i działa z przysłoną f / 2,2. Jakość zdjęć jest raczej satysfakcjonująca i może przekonać tylko w określonych warunkach. Zwłaszcza przy złej pogodzie nie jest dostatecznie dużo światła, w wyniku czego kolory są wyświetlane blado. Jeśli jednak zdjęcia zostaną wykonane w jasnym świetle słonecznym, aparat może uzyskać mocniejsze kolory. Podsumowując, wyniki dla smartfona średniej klasy są w porządku. Filmy są nagrywane w formacie Full HD w formacie 16: 9.

Szczególnie interesujące są tryby aparatu oferowane przez LG, które okazały się miłym chwytem. Oprócz dwóch trybów szczególnie do zdjęć panoramicznych i fotografowania żywności użytkownicy mogą korzystać z trybu aparatu kwadratowego. Poszczególne funkcje – zwane Snap Shot, Grid Shot, Guide Shot i Match Shot – pozwalają użytkownikom tworzyć kreatywne kolaże zdjęć. Tak więc właśnie zrobione zdjęcie można oglądać na drugiej połowie ekranu za pomocą zdjęcia Snap; Grid Shot przechwytuje i przechowuje cztery obrazy w siatce 2×2. Strzałka przewodnika pozwala na nałożenie obrazu na podgląd kamery, a Strzał na mecz zapewnia podgląd dwóch strzałów, które można połączyć.

Przednia kamera o rozdzielczości 5 megapikseli, podobnie jak kamera główna, ma przysłonę f / 2.2. Ponadto można przełączać między kątem standardowym (82 °) a szerokim kątem (100 °) dla grupowych autoportretów. Dodatkowo istnieje tryb upiększania skóry, a także funkcje trybu aparatu kwadratowego. Dla entuzjastów selfie Q6 nie jest jednak dobrym wyborem: zdjęcia są hałaśliwe i czasami rozmyte, jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *