Wskazówki dotyczące prywatności w mediach społecznościowych dla Ciebie i Twoich dzieci

Jeśli zdecydujesz się dać swoim dzieciom smartfon, prawie na pewno będą chcieli korzystać z mediów społecznościowych. Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże – platformy mediów społecznościowych wymagają, aby użytkownicy mieli co najmniej 13 lat – a Ty z przyjemnością puścisz ich do sieci, musisz rozważyć ustawienia prywatności dla aplikacji, z których korzystają.

Facebook

Facebook może być częścią pola minowego prywatności. Jest mnóstwo opcji podzielonych na to, co wydaje się milionem różnych menu. W rzeczywistości jest to tylko trzy, ale nadal jest to zadanie najlepiej do zrobienia w przeglądarce na komputerze.

Możesz przejść do menu Ustawienia, dotykając ikony “strzałki w dół” w górnym prawym rogu Facebooka. Następnie znajdziesz Prywatność w kolumnie po lewej stronie.

Tutaj są dwie główne kategorie: Twoja aktywność i jak ludzie znajdują i kontaktują się z Tobą.

W ramach aktywności zalecamy ustawienie opcji Kto może wyświetlać Twoje przyszłe posty znajomym.

Jeśli chcesz mieć pewność, że tylko znajomi będą widzieć poprzednie lub poprzednie posty Twojego dziecka, możesz użyć funkcji Limit poprzednich postów, aby z mocą wsteczną zmienić odbiorców wszystkich elementów, które zostały już udostępnione.

W sekcji “Jak ludzie znajdują i kontaktują się z Tobą” można pozornie zablokować profil, aby go znacznie trudniej było znaleźć. Zalecamy:

Kto może wysyłać Ci zaproszenia do znajomych: Przyjaciele znajomych
Kto może Cię wyszukać, korzystając z podanego adresu e-mail: Znajomi
Kto może Cię wyszukać, korzystając z podanego numeru telefonu: Znajomi
Czy chcesz, aby wyszukiwarki poza portalem Facebook łączyły się z Twoim profilem: Nie

Możesz rozważyć skonfigurowanie konta na Facebooku swojego dziecka, nie używając jego pełnego imienia i nie zmieniając go, jeśli mają już konto. Używanie drugiego imienia zamiast nazwiska jest popularną opcją, która może sprawić, że twoja tożsamość online będzie trudniejsza do znalezienia.

Możesz zmienić nazwę powiązaną z kontem na Facebooku w Ustawieniach ogólnych. Kliknij Nazwa, aby wyświetlić tę opcję. Jeśli zmienisz nazwisko na Facebooku, nie będziesz mógł go zmienić na kolejne 60 dni.

Wróć do menu po lewej stronie i kliknij Rozpoznawanie twarzy. Ta funkcja pozwala Facebookowi automatycznie oznaczyć osobę na zdjęciach i filmach. To jest straszne. Wyłącz to.

Na koniec przejdź do reklam. W tym miejscu możesz uniemożliwić serwisowi Facebook wyświetlanie reklam w oparciu o niektóre dane osobowe. Obszar kontroli jest ograniczony, ale możesz uniemożliwić Facebookowi wyświetlanie reklam na podstawie danych od partnerów, na podstawie aktywności w innych miejscach w internecie i na podstawie stanu relacji, zatrudnienia i wykształcenia.

Massenger

Nie ma zbyt wielu opcji prywatności, o których można pomyśleć, jeśli chodzi o Facebook Messenger. Jedynym ustawieniem, nad którym masz pełną kontrolę, jest Twoja “dostępność”, która pokazuje, czy jesteś online. Na urządzeniu mobilnym możesz znaleźć to:

Stuknięcie w zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu aplikacji
Przewijanie w dół do dostępności
Tapping Availability i wyłączanie go

Warto zauważyć, że możesz zarejestrować się w programie Messenger bez potrzeby posiadania konta na Facebooku, jeśli nie masz nic przeciwko wykorzystywaniu swoich dzieci do korzystania z Messengera, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, ale nie chcesz, aby były na Facebooku. Aby to zrobić, możesz skonfigurować nowe konto Messenger, używając numeru telefonu przy pierwszym uruchomieniu aplikacji.

W przypadku młodszych dzieci, zamiast tego należy rozważyć opcję Messenger Kids. Podczas korzystania z aplikacji Messenger Kids dzieci mogą łączyć się tylko z kontaktami zatwierdzonymi przez rodziców. Wiadomości nie znikają i nie można ich ukryć. Rodzice i inni zatwierdzeni dorośli (np. Dziadkowie) mogą prowadzić czaty wideo i wiadomości z dziećmi za pośrednictwem ich aplikacji Messenger.

Messenger Kids nie wymaga konta na Facebooku. Tworzysz konto Messenger Kids dla swojego dziecka, używając własnego konta na Facebooku, a następnie uwierzytelniasz swoje urządzenie za pomocą loginu. To nie tworzy konta Facebook dla Twojego dziecka i nie daje Twojemu dziecku dostępu do Twojego konta na Facebooku.

Rodzice inicjują wszystkie prośby o kontakt w imieniu swoich dzieci z panelu kontroli rodzicielskiej na Facebooku. Aby dwoje dzieci mogło czatować, obydwoje ich rodziców muszą zatwierdzić połączenie.

W przeciwieństwie do zwykłego Messengera, Messenger Kids jest również wolny od reklam.

Instagram

Kontrola prywatności na Instagramie jest dość prosta; Sprowadza się do wyboru publicznego lub prywatnego konta. Jeśli korzystasz z konta publicznego, każdy może zobaczyć Twój cały profil i wszystkie Twoje zdjęcia. Jeśli masz prywatne konto, inni użytkownicy mogą zobaczyć Twoje imię i nazwisko oraz Twój profil, ale nie Twoje zdjęcia, chyba że wyślą Ci “follow” i je zatwierdzisz.

Aby Twoje konto było prywatne, uruchom aplikację Instagram na telefonie i wykonaj następujące czynności:

Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu
Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu
Przewiń w dół, aż znajdziesz Konto prywatne
Włącz prywatne konto

Jeśli nie chcesz mieć konta prywatnego, możesz wyrazić opinię o tym, kto komentuje Twoje posty. Aby to zrobić:

Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu
Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu
Przewiń w dół, aż znajdziesz Komentarze

Tutaj możesz wybrać, czy chcesz zezwalać na komentarze od wszystkich, obserwowanych osób i obserwujących, obserwowanych osób lub tylko Twoich obserwujących.

To okienko daje także możliwość blokowania komentarzy od konkretnych użytkowników, ukrywania obraźliwych komentarzy i ręcznego filtrowania komentarzy na podstawie określonych fraz.

Snapchat

Efemeryczna natura Snapchata oznacza, że ​​istnieje prawdopodobnie mniej ustawień prywatności, które należy uwzględnić, ale ostatnia aktualizacja dodała funkcję o nazwie “Snap Map”, która pokazuje innym, gdzie byłeś, kiedy ostatnio otwierasz Snapchata. Na szczęście łatwo to wyłączyć.

Stuknij ikonę swojego profilu na głównym ekranie Snapchata
Dotknij cog w prawym górnym rogu
Przewiń w dół do Who Can

Zalecamy następujące ustawienia:

Skontaktuj się ze mną: Moi przyjaciele
Wyświetl moją historię: Moi przyjaciele
Zobacz Moja lokalizacja: Tylko ja
Pokaż mnie w Szybkim dodaniu: Nie

Twitter

Twitter może być paskudnym śmieciem na platformie z długimi problemami z nękaniem, której wielokrotnie nie udało się rozwiązać. Dzięki temu zrozumienie jego ustawień prywatności staje się jeszcze ważniejsze.

W aplikacji możesz zmienić swoje ustawienia prywatności, wykonując następujące czynności:

Kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu aplikacji
Wybierz ustawienia i prywatność

Tutaj możesz chronić swoje tweety. Oznacza to, że Twoje tweety będą wyświetlane tylko osobom, które Cię obserwują. Jeśli ta opcja zostanie wybrana, musisz zatwierdzić każdego nowego obserwatora.

Możesz także dostosować ustawienia dla Direct Messages. Odbieraj wiadomości od nikogo, jeśli nie chcesz, aby użytkownicy, którzy nie śledzą Cię, wsuwają się do Twojej skrzynki odbiorczej.

Jeśli przewiniesz w dół do funkcji Wykrycie i kontaktów, możesz wyłączyć ustawienia, takie jak Pozwól, aby inni użytkownicy kupowali Twoją pocztę e-mail i pozwalali innym znajdować Cię przez telefon. Zachowaj te, jeśli chcesz, aby znalezienie konta było trudniejsze.

http://terazwsieci.pl/

Micorazon Autor