Wskazówki i porady dotyczące Galaxy S8

Galaxy S8 jest w stanie o wiele więcej, niż się wydaje. Wykorzystaj w pełni swoje urządzenie, korzystając z naszego przewodnika po najlepszych wskazówkach i trikach Galaxy S8.

Wyłącz Bixby Home

Przesunięcie z lewej strony ekranu głównego umożliwia dostęp do Bixby, ale czasami Bixby pojawia się zbyt często. Możesz wyłączyć ten ekran Bixby, ściskając pusty obszar na ekranie głównym, a następnie przesuwając palcem w lewo i przełączając się z Home Bixby.

Na ekranie głównym Bixby możesz również zapobiec przyciskowi Bixby na lewym brzegu Galaxy S8 od otwarcia Bixby Home. Dotknij koła zębatego u góry strony i wyłącz opcję klucza Bixby. Długie naciśnięcie tego przycisku nadal będzie wywoływać Bixby, ale nie będziesz już przypadkowo mieć dostępu do Bixby Home.

Działaj za pomocą głosu

Nie ociągaj się z zapisywaniem Bixby. Podczas gdy Bixby Home może być denerwujący, rzeczywisty asystent głosowy jest przydatny. Możesz zadawać mu losowe pytania lub zlecać wykonanie pewnych zadań na telefonie, na przykład zrobić zrzut ekranu.

Jeśli Bixby nie jest dla Ciebie, jest również Asystent Google. Możesz to poprawić, naciskając długo przycisk Home.

Odblokuj Galaxy S8 na pierwszy rzut oka

Galaxy S8 ma skaner linii papilarnych, który zostałby poproszony o skonfigurowanie podczas instalacji. Ale skaner tęczówki może być szybszym sposobem odblokowania telefonu. Otwórz Ustawienia> Ekran blokady i zabezpieczenia> Skaner tęczówki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, będziesz musiał dodatkowo skonfigurować alternatywną opcję blokady ekranu, na wypadek gdyby Galaxy S8 nie rozpoznało twojej tęczówki i musisz uzyskać dostęp do telefonu.

Po wyświetleniu monitu włącz tę blokadę, a następnie w menu poniżej wybierz opcję “Przysłona odblokowana po włączeniu ekranu”. Zapobiegnie to konieczności przesunięcia palca w górę z ekranu blokady, aby uzyskać dostęp do trybu skanowania tęczówki, po prostu obudzisz ekran i spojrzysz na niego.

Po skonfigurowaniu skanera tęczówki możesz także dodać zabawne maski do tej funkcji – sprawdź to w Ustawienia> Blokada ekranu i zabezpieczenia> Skaner tęczówki> Maska ekranu podglądu.

Dostosuj ekran Always-on

Przejdź do Ustawienia> Ekran blokady i zabezpieczenia> Zawsze aktywny wyświetlacz, aby zmienić informacje wyświetlane na ekranie Galaxy S8 w trybie gotowości. Możesz zmienić styl zegara, dodać kalendarz lub zdjęcie, lub przesunąć zegar, aby wyświetlić na krawędzi ekranu. Jeśli w ogóle nie jesteś zainteresowany tą funkcją, wyłącz ją za pomocą opcji w górnej części menu.

Korzystaj z wielu aplikacji jednocześnie

Galaxy S8 umożliwia jednoczesną pracę z dwoma aplikacjami na ekranie. Uruchom odpowiednie aplikacje na telefonie, a następnie naciśnij przycisk wielozadaniowości u dołu ekranu. Zauważysz, że ta sama ikona jest wyświetlana obok krzyżyka w prawym górnym rogu każdej karty aplikacji w tym menu.

Dotknij tej ikony w jednej z aplikacji, których chcesz użyć, a następnie zajmie ona górną połowę ekranu. Możesz przeciągnąć go w górę lub w dół, aby zmienić jego rozmiar zgodnie z wymaganiami. Teraz dotknij innej aplikacji w tym menu, aby wypełnić dolną połowę ekranu.

Niektóre aplikacje będą również miały trzecią ikonę po lewej stronie opcji podzielonego ekranu. To jest okno przyciągania i pozwala przyciągnąć tylko część okna u góry strony, na przykład film z YouTube, który chcesz oglądać podczas wykonywania innych zadań w telefonie.

Przechwytuj częściowe zrzuty ekranu i nagrywaj GIF-y za pomocą Smart Select

Jest kilka sposobów na zrobienie zrzutu ekranu za pomocą Galaxy S8, ale jeden z najlepszych sposobów pozwala uchwycić tylko część wymaganego ekranu, zamiast chwytać całą całość i przycinać ją później.

Przesuń kartę krawędzi i przewiń do opcji Inteligentny wybór. Jeśli nie widzisz go tutaj, musisz go włączyć, stukając w tryb Ustawienia. Wybierz Rectangle lub Oval, a następnie przeciągnij rogi pola pokazanego na ekranie, aby określić obszar, który chcesz zrzutu ekranu.

Również tutaj jest opcja Animacja, która nagra część wideo odtwarzanego na twoim urządzeniu i zapisze go jako GIF.

Dostosuj przyciski nawigacyjne

Po zlikwidowaniu fizycznego przycisku Home, Samsung oferuje teraz wirtualne przyciski do domu, do tyłu i do pracy wielozadaniowej. Możesz zmienić ich układ w Ustawienia> Wyświetlacz> Pasek nawigacji> Układ przycisków. Zwróć też uwagę na górną opcję w Ustawienia> Wyświetlacz> Pasek nawigacji na “Pokaż i ukryj przycisk” – wyłącz tę opcję, jeśli wolisz, aby przyciski były zawsze widoczne na ekranie.

Dostęp do powiadomień za pomocą skanera linii papilarnych

Galaxy S8 ma opcję nazywaną gestami Finger finger, znajdującą się w menu Ustawienia> Funkcje zaawansowane. Domyślnie jest wyłączone, ale po włączeniu pozwala przesunąć palcem w dół po czytniku linii papilarnych i rozwinąć pasek powiadomień.

Alfabetycznie uporządkuj aplikacje

Skróty do najczęściej używanych aplikacji są najprawdopodobniej ułożone na ekranie głównym, ale często musisz sięgać do szuflady z aplikacjami, a jeśli masz wiele aplikacji zainstalowanych na urządzeniu, okaże się, że to koszmar do odkryj to, czego szukasz. Na górze znajduje się pasek wyszukiwania, ale łatwiejsze jest jego uporządkowanie alfabetycznie. Stuknij trzy kropki na końcu paska wyszukiwania i wybierz Sortuj> Kolejność alfabetyczna.

Usuń tła aplikacji

Domyślnie wszystkie skróty do aplikacji umieszczone są w białych listach z zaokrąglonymi narożnikami. Te białe domy nie są konieczne i możesz się bez nich obejść. Aby usunąć tło, wybierz Ustawienia> Wyświetlacz> Ramki ikon i wybierz “Tylko ikony”. Stuknij Gotowe, aby zapisać zmianę.

Odinstaluj kilka aplikacji naraz

Zawsze nam kazano instalować i odinstalowywać tylko jedną aplikację naraz na komputerze stacjonarnym lub laptopie, ale Galaxy S8 nie jest komputerem ani laptopem. Jeśli chcesz się pozbyć wielu aplikacji, których nie używasz, wybierz Ustawienia> Obsługa urządzenia> Pamięć> Aplikacje. Wybierz aplikacje, których nie chcesz, a następnie kliknij Odinstaluj w prawym górnym rogu ekranu.

Wyłącz powiadomienia dla poszczególnych aplikacji

Im więcej aplikacji zainstalujesz w telefonie, tym więcej nęka Cię powiadomień, a nie wszystkie są przydatne. W Galaxy S8 możesz wyłączyć powiadomienia o aplikacjach, w których nie chcesz przeszkadzać – po prostu otwórz Ustawienia> Powiadomienia i wyłącz wszystkie aplikacje, z których nie chcesz słyszeć.

Przesyłaj dźwięk jednocześnie do dwóch głośników Bluetooth

Galaxy S8 ma Bluetooth 5.0, a wraz z nim fajną funkcję, która pozwala na przesyłanie dźwięku do dwóch urządzeń Bluetooth. Nie natknąłbyś się jednak na tę funkcję bez jej szukania. Te dwa mogą nie być odtwarzane całkowicie zsynchronizowane, ale nadal jest to przydatna funkcja, której brakuje w większości smartfonów.

Otwórz Ustawienia> Połączenia i włącz Bluetooth. W menu Bluetooth stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Dual audio.

Pobierz Booster do błyskawicznego pobierania plików

Pobierz Booster, który łączy dane komórkowe i Wi-Fi, aby przyspieszyć pobieranie plików, był to funkcja dostępna wyłącznie w serii Samsung Galaxy. Teraz jest o wiele bardziej powszechny, więc Samsung schował to w menu, którego nigdy nie znajdziesz. Znajdziesz Download Booster w Ustawienia> Połączenia> Więcej ustawień połączenia. Po prostu zachowaj ostrożność, jeśli masz ograniczony limit danych.

Zabezpiecz prywatne pliki i aplikacje

Zarówno skaner linii papilarnych, jak i skaner tęczówki, Galaxy S8 ma kilka świetnych zabezpieczeń, które uniemożliwiają innym dostęp do twojego telefonu. Ale co z tym, że już są? Bezpieczny folder to aplikacja, którą znajdziesz w szufladzie aplikacji, która pozwala zablokować dostęp do niektórych zdjęć, notatek i aplikacji. Uruchom aplikację, a następnie dodaj pliki i aplikacje.

Micorazon Autor