Wyjaśnienie opłat za roaming w telefonii komórkowej: Czy należy korzystać z telefonu za granicą?

Od 15 czerwca opłaty za przesyłanie danych w roamingu zostały złomowane w Unii Europejskiej, ale co się dzieje po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE? A co jeśli wyjeżdżasz poza UE?

Przedstawimy bieżące oferty każdej brytyjskiej sieci komórkowej, gdy są używane poza Wielką Brytanią, a także nasze 10 najważniejszych wskazówek dotyczących unikania opłat za roaming danych. Zobacz także: Najlepsza technika do podjęcia na wakacje i przewodnik zakupu MiFi.
Co to jest roaming?

Roaming to słowo używane do opisania korzystania z telefonu komórkowego w innej sieci przez krótki okres czasu, nadal naliczane przez dotychczasowego operatora. Twój numer telefonu komórkowego pozostaje niezmienny podczas roamingu. Gdy korzystasz z roamingu w innej sieci, tymczasowa firma telefonii komórkowej obciąży twoją zwykłą firmę telefonii komórkowej za połączenia wykonywane podczas roamingu w ich sieci.
W jaki sposób Brexit wpływa na opłaty roamingowe?

Dopóki Wielka Brytania nie opuści UE, Wielka Brytania skorzysta z nowych zmian, które opisaliśmy poniżej. Jednak po zakończeniu Brexit można zauważyć wzrost rachunków za telefon.

Opłaty zryczałtowane w UE nie będą miały zastosowania po ukończeniu Brexitu.

Zmiany od 15 czerwca 2017 r. Są zawarte w rozporządzeniu europejskim, a nie w dyrektywie, więc to rząd brytyjski podejmie decyzję, czy przyjąć ograniczenia cenowe w UE.
Zmiany opłat roamingowych w UE

Możesz przeczytać pełne ogłoszenie tutaj, ale w istocie, ograniczone ceny podczas roamingu w UE od 15 czerwca to:

3,2 centa za minutę połączenia głosowego
1 cent za wiadomość tekstową
Zmniejszanie krok po kroku przez pięć lat w przypadku limitów danych zmniejszających się z 7,7 EUR na GB (od 15 czerwca 2017 r.) Do 6 EUR za GB (od 1 stycznia 2018 r.), 4,5 EUR za GB (od 1 stycznia 2019 r.), € 3,5 na GB (od 1 stycznia 2020 r.), 3 EUR za GB (od 1 stycznia 2021 r.) I 2,5 EUR za GB (od 1 stycznia 2022 r.).

Nowe zasady są reklamowane jako “roam-like-you-at-at-home”, ale warto sprawdzić u dostawcy, czy rozmowy, SMS-y i dane będą pochodzić z miesięcznego zasiłku, gdy podróżujesz w UE. Jeśli nie otrzymasz zasiłku i nie zapłacisz w podróży, obciążymy Cię tymi samymi stawkami w UE, jak w Wielkiej Brytanii – do maksymalnych limitów powyżej.

A kiedy już wykorzystasz swój zasiłek, zostaniesz obciążony tak jak w Wielkiej Brytanii.

Ważne jest również sprawdzenie, które kraje są uwzględnione przez twojego dostawcę, ponieważ wyglądają na różne. Należy pamiętać, że nowe zasady dotyczą wyłącznie podróżujących. Na przykład nadal będzie kosztować więcej połączeń z krajami UE z Wielkiej Brytanii.

Te zmiany nie mają zastosowania, jeśli podróżujesz poza UE. W marcu 2017 r. Kanclerz Philip Hammond dostarczył budżet. Jedną z wielu rzeczy, które się zmieniły, będzie 20-procentowy podatek płacony przez konsumentów za opłaty roamingowe. Zmiana jest nastawiona na tych, którzy wędrują poza UE, płacąc 20-procentową stawkę podatku VAT. Jest to jeden z nielicznych przypadków, w których podatek VAT byłby naliczany brytyjskim konsumentom za zakupy wykonane technicznie poza UE.

Poniższa mapa i wykres (zebrane przez biuro podróży Jet2) pokazują, ile brytyjskich sieci telefonicznych nie oferuje klientom opłat za roaming danych ani opłat za użytkowanie (zgodnie z normalnym użytkowaniem umowy) i gdzie sieci telefoniczne oferują nowe korzyści związane z roamingiem danych w całej Europie.

http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/
http://poteganatury.pl/
http://terazwsieci.pl/

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *