Sony Xperia E1

Sony wyrobiło sobie markę na rynku smartfonów, zwłaszcza dzięki wysokiej jakości serii Xperia Z. Po drugiej stronie spektrum produktów znajduje się seria E, która oferuje niedrogie smartfony klasy podstawowej.

Sony Xperia E1 to urządzenie dla początkujących i raczej niewielkie w porównaniu do wielu popularnych smartfonów. Oferuje również tylko średniej jakości wyświetlacz i słaby aparat. Niemniej jednak, sprawdza się podczas codziennego surfowania po Internecie i rozmów telefonicznych, a funkcje takie jak przycisk walkmana są miłym dodatkiem. Głównym argumentem za Xperią E1 jest jej cena. Obecnie jest już sprzedawany za około 300 złotych.

Sony Xperia E1 – co dostajemy za niewielkie pieniądze?

Za niską cenę mamy stosunkowo mały smartfon, który jest otoczony chropowatą plastikową powłoką. Wyświetlacz ma przekątną 4 cale, podobnie jak iPhone 5 lub iPhone 5S. Jednak obecny popularny rozmiar smartfonów z systemem Android wynosi od 4,5 do ponad 5 cali. Z pewnością nie jest jednym z najbardziej eleganckich smartfonów; w końcu dochodzi do grubości 12 milimetrów. Dzięki zwartej, zaokrąglonej konstrukcji prezentuje się solidnie i dobrze leży w dłoni.

Chociaż stosunkowo niska rozdzielczość 800 x 480 pikseli jest odpowiednia dla smartfonów tej wielkości, stosunkowo silne odbicia, które występują, na przykład w słońcu, są niekorzystne podczas użytkowania. Ponadto powierzchnia ekranu dotykowego jest wrażliwa, ponieważ nie jest wykonana ze szkła odpornego na zarysowania. Niemniej jednak wyświetlacz cieszy się światłem lepszym niż jego poprzednik – Sony Xperia E.

Przycisk Walkman dla fanów muzyki

E1 jest przeznaczony dla młodych ludzi, którzy lubią słuchać muzyki i szukają taniego urządzenia. Przycisk „Walkman” na górnej krawędzi obudowy jest z pewnością najbardziej uderzającą cechą tego modelu. Po naciśnięciu przycisku odtwarzacz muzyczny automatycznie rozpocznie odtwarzanie ostatnio odtwarzanego utworu. To fajny pomysł, ponieważ muzykę można uruchomić, zatrzymać i kontynuować w dowolnym momencie za pomocą telefonu komórkowego w kieszeni. Ponadto jakość dźwięku przekonuje słuchawkami, które są lepsze niż mają niektóre smartfony klasy średniej lub premium.

Procesor i pamięć

Zgodnie z oczekiwaniami Xperia E1 nie jest wyposażona w najmocniejszy procesor. Układ Snapdragon 200 był używany przez Qualcomm, który współpracuje z dwoma rdzeniami o częstotliwości 1,2 GHz. Przeglądanie menu i korzystanie z aplikacji w teście było stosunkowo płynne, jednak pokazywało się w przypadku szybkich wielozadaniowości mniejszych opóźnień i szarpnięć. Zauważalna jest niska pamięć RAM o pojemności 512 MB. Nawet bardziej złożone aplikacje lub aplikacje graficzne mogą powodować problemy. Niemniej jednak Sony Xperia E1 był w stanie płynnie wykonywać zwykłe codzienne zadania. Urządzenie działa z systemem Android w wersji 4.3. Aktualizacja do Androida 4.4. jest planowana.

Aparat o rozdzielczości 3 megapikseli

Aparat prawie się nie zmienił w porównaniu do Xperii E. Główny aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 megapikseli z tyłu najlepiej nadaje się do robienia zdjęć, więc wysokiej jakości zdjęcia nie są możliwe do wykonania. Nasze zdjęcia testowe były czasami zbyt jasne, kolory były czasem blade i fałszywe, tu i tam były ziarniste szczegóły obrazu. Szczególnie silne różnice między jasnymi i ciemnymi obszarami obrazu powodowały problemy. Tylko w naprawdę optymalnych, zrównoważonych warunkach oświetleniowych aparat może zapewnić dobre zdjęcia.

 

Mała, ale rozszerzalna pamięć

Inną wadą Sony Xperia E1 jest skromna pamięć – posiada tylko 4 GB pamięci wewnętrznej. Ponad połowa z niej jest zużywana przez system operacyjny i inne aplikacje systemowe, co oznacza, że ​​mniej niż 2 GB jest rzeczywiście użyteczne dla aplikacji i danych osobowych. Co najmniej własne pliki, takie jak pliki MP3, wideo lub inne dane, można alternatywnie umieścić na zewnętrznej karcie micro SD: Karta jest po prostu umieszczana pod baterią w obudowie i rozszerza pamięć flash do 32 GB. W przypadku aplikacji nie jest to możliwe, ponieważ Xperia E1 nie obsługuje App2SD – to oznacza, że 2 GB miejsca musi być wystarczające dla zainstalowanych aplikacji.

Wymiana danych i standardy transmisji

Dzięki sieci komórkowej właściciele Xperii E1 mogą surfować po Internecie za pośrednictwem HSDPA, tj. UMTS (3G), osiągając prędkość transmisji maksymalnie 21,1 Mbit / s. Rzeczywiste szybkości transmisji danych zależą oczywiście od taryfy telefonu komórkowego i wykorzystania sieci. Nowy bezprzewodowy standard LTE nie jest obsługiwany. Połączenie przez WLAN jest możliwe zgodnie z IEEE802.11 b / g / n. Odbiornik GPS i chip NFC są również na wyposażeniu tego smartfona.

Micorazon Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *