Jak uzyskać iOS 11 na iPhonie i iPadzie

iOS 11 oferuje wiele nowych funkcji zarówno dla iPhone’a, jak i iPada, ale zanim pokażemy, jak możesz dokonać aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowej iPhone’a lub iPada na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Aby dowiedzieć się o nowościach i zobaczyć, co nowego, sprawdź najnowsze wiadomości z iOS 11

Urządzenia z systemem iOS 11

Zanim Twoje nadzieje zostaną rozbudzone, sprawdź urządzenia, które obsługują iOS 11:

iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iphone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iphone 5s

iPad Pro 12,9 cala (pierwszy i drugi gen)
iPad Pro 10,5 cala
iPad Pro 9,7 cala
iPad Air 2
iPad Air
iPad (2017)
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2

iPod Touch 6th gen

Następujące urządzenia nie są obsługiwane w systemie iOS 11: oryginalny iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, oryginalny iPod touch, iPod touch 2nd-gen, iPod touch 3rd-gen, iPod touch 4th -gen, iPod touch 5-gen, oryginalny iPad. iPad 2, iPad 3 i iPad 4.

Najpierw zaktualizuj aplikacje

Przed aktualizacją musisz wykonać kilka zadań związanych z porządkowaniem. Najpierw zaktualizuj aplikacje, ponieważ prawdopodobnie przestarzałe aplikacje nie będą działać w systemie iOS 11, częściowo dlatego, że obsługuje tylko aplikacje 64-bitowe.

Pamiętaj też, aby wylogować się z aplikacji bankowych lub skontaktować się z bankiem, jeśli musisz coś zrobić przed aktualizacją.

Dzieje się tak, ponieważ niektóre aplikacje, szczególnie finansowe, używają “klucza cyfrowego”, który jest zablokowany na sprzęcie i oprogramowaniu, i nie będzie działać, jeśli uaktualnisz iOS.

Aby zaktualizować aplikacje, otwórz App Store i kliknij “Aktualizacje” w prawym dolnym rogu. Domyślnie aktualizacje są instalowane automatycznie, ale przed uaktualnieniem do iOS 11 możesz kliknąć “AKTUALIZUJ” na wszelkich oczekujących aktualizacjach.

Zrób miejsce na iOS 11

Teraz sprawdź, czy masz wystarczająco dużo wolnego miejsca, ponieważ aktualizacja musi tymczasowo przechowywać pobieranie.

Możesz sprawdzić, ile miejsca jest dostępne, dotykając opcji Ustawienia> Ogólne> Użycie. Na liście aplikacji dowiesz się, które z nich zużywają pamięć telefonu lub tabletu. Zazwyczaj będzie to aplikacja Zdjęcia, która będzie zawierała Twoje zdjęcia i filmy.

Powinieneś skopiować je na swój komputer, a następnie usunąć te, których nie potrzebujesz na urządzeniu, aby zwolnić miejsce.

Filmy zużywają najwięcej miejsca, ale należy pamiętać, że nie są one kopiowane do strumienia zdjęć iCloud, ponieważ zawierają tylko zdjęcia. Aby utworzyć kopię zapasową filmów, musisz użyć biblioteki zdjęć iCloud, która brzmi podobnie, ale zsynchronizuje wszystkie zdjęcia i filmy na wszystkich urządzeniach. (Podpowiedź: jest pod ustawieniami iCloud na twoim telefonie).

Na koniec upewnij się, że Twój iPhone, iPad lub iPod touch jest w pełni archiwizowany do iCloud lub komputera przez iTunes przed wykonaniem aktualizacji. Jest mało prawdopodobne, że coś pójdzie nie tak, ale jeśli tak się stanie, możesz utracić wszelkie dane zmienione od czasu utworzenia ostatniej kopii zapasowej, takie jak nowe kontakty, dokumenty, zdjęcia, filmy i inne.

Pobierz iOS 11

Istnieją dwa sposoby aktualizacji iPhone’a lub iPada: bezprzewodowo (przez Wi-Fi) lub przez iTunes.

Najłatwiej jest w powietrzu. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Jeśli system iOS 11 jest dostępny, zobaczysz opcję jego pobrania. Jeśli nie, po prostu bądź cierpliwy i poczekaj chwilę, zanim ponownie sprawdzisz.

Po pierwszym wydaniu systemu iOS 11 firma Apple wysyła komunikaty wyskakujące, aby poinformować użytkowników, że jest gotowa do pobrania.

Przez iTunes

Jeśli nie chcesz aktualizować przez Wi-Fi, inną opcją jest użycie iTunes.

Musisz podłączyć swoje urządzenie do komputera z iTunes. Należy zaktualizować iTunes do najnowszej wersji (obecnie 12.6.2) przed podłączeniem iPhone’a, iPada lub iPoda touch.

Aby to zrobić, uruchom iTunes i z menu Pomoc kliknij Sprawdź aktualizacje.

Gdy masz najnowszy iTunes, połącz urządzenie, odblokuj i puknij “Zaufaj”, gdy pojawi się pytanie, czy chcesz zaufać temu komputerowi.

W iTunes należy wyświetlić komunikat informujący o dostępności aktualizacji oprogramowania.

Jeśli tego nie widzisz, po prostu kliknij ikonę iPhone, iPad lub iPod touch, a następnie kliknij przycisk Sprawdź aktualizację.

Zostaniesz poproszony o pobranie i zainstalowanie aktualizacji – upewnij się, że nie rozłączyłeś urządzenia przed zakończeniem procesu aktualizacji.

Na koniec

Twój iPad lub iPhone uruchomi się ponownie i zainstaluje system iOS 11. Może to chwilę potrwać, więc podłącz ładowarkę sieciową.

Zaczekaj, aż wyświetli się ekran z hasłem: musisz go odblokować i przejść przez kilka ekranów konfiguracji, zanim zobaczysz ekran główny.

Polecamy: www.cpenergia.pl

Micorazon Autor