Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu

Masz dość ładowania telefonu co noc? Oferujemy kilka prostych wskazówek i trików, dzięki którym bateria telefonu będzie działać dłużej, a także wskazujemy mity oszczędzające baterię, które w niczym ci nie pomogą.

Nawet w 2018 r. ciężko pracować dłużej niż 24 godziny bez ładowania smartfona. Lepsza technologia bateryjna jeszcze nie dotarła, co oznacza, że ​​do oprogramowania i ustawień należy jak najdłużej dążyć do ograniczonej mocy.

Producenci telefonów, systemów operacyjnych, a nawet procesorów pracują nad udoskonaleniem rozwiązań na tym polu. Najnowsze chipsety Qualcomm są bardziej energooszczędne niż kiedykolwiek wcześniej, a w nadchodzącym Androidzie P (na którym dostępna jest obecnie publiczna beta), na przykład, istnieje tryb Adaptacyjna bateria, który ogranicza to, ile mocy rzadko używasz konsumować.

Niestety, nawet w tym nowym trybie, nigdy nie dostaniesz tygodnia korzystania ze smartfona z powodu tych dużych, jasnych ekranów wraz z Wi-Fi, Bluetooth, GPS i 4G, i to zanim rozważysz nasze przywiązanie do gier i strumieniowanie wideo. Jednakże, postępując zgodnie z naszymi radami i wprowadzając kilka zmian w ustawieniach telefonu (a może nawet zmieniając sposób korzystania z telefonu), powinieneś być w stanie wydłużyć żywotność baterii o dobry kawał.

Obecnie istnieje ogromny wybór przenośnych akumulatorów, które można wykorzystać do ładowania telefonu w podróży. Ponadto, jeśli masz popularny telefon, może się okazać, że istnieją konkretne przypadki, które zawierają baterie, aby zapewnić dodatkową moc kosztem tylko trochę więcej masy i masy.

Nie zamierzamy tu sugerować używania mniej telefonu. Naszym celem jest pokazanie, jak zmniejszyć zużycie energii przez telefon, nie czyniąc go bezużytecznym.

Oto 10 sposobów na zwiększenie żywotności baterii smartfona, a także mity oszczędzające baterię, które w niczym nie pomogą. Zobacz także: Porady ekspertów dotyczące prawidłowego ładowania telefonu.

1. Przyciemnij jasność ekranu lub użyj automatycznej jasności

Uwielbiasz duży, kolorowy wyświetlacz smartfonu, ale jest on śmiertelnym wrogiem baterii. Bardziej niż jakikolwiek inny komponent telefonu, wyświetlacz zużywa baterię w niszczącym tempie. Większość telefonów ma funkcję automatycznej jasności, która automatycznie dostosowuje jasność ekranu do poziomu oświetlenia otoczenia.

Ten tryb zużywa mniej energii niż ciągłe działanie ekranu przy pełnej jasności, ale uzyskasz jeszcze lepsze rezultaty, zmieniając jasność ekranu na najniższą wartość, którą możesz tolerować i pozostawiając tam. Nawet jeśli nie zrobisz nic innego, co sugerujemy, przestrzeganie tej wskazówki znacznie wydłuży żywotność baterii.

2. Ustaw limit czasu ekranu

W menu ustawień wyświetlacza telefonu należy znaleźć opcję “Czas oczekiwania ekranu”, “Uśpienie” lub coś podobnego. (W przypadku iPhone’a poszukaj opcji Auto-Lock w menu ustawień ogólnych.) To ustawienie określa czas, przez jaki ekran twojego telefonu pozostaje zapalony po otrzymaniu sygnału wejściowego, takiego jak dotknięcie.

Tutaj liczy się każda sekunda, więc ustaw czas oczekiwania na najkrótszy dostępny czas. Na większości telefonów z systemem Android minimalny czas to 15 sekund. Jeśli limit czasu na ekranie wynosi obecnie 2 minuty, rozważ zmniejszenie tej liczby do 30 sekund lub mniej.

3. Wyłącz Bluetooth

Bez względu na to, jak bardzo uwielbiasz używać Bluetooth za pomocą zestawu słuchawkowego bez użycia rąk, głośnika bezprzewodowego lub czytnika aktywności, dodatkowe radio nieustannie nasłuchuje sygnałów z zewnątrz. Gdy nie jesteś w samochodzie lub gdy nie słuchasz muzyki bezprzewodowo, wyłącz radio Bluetooth. W ten sposób możesz dodać godzinę lub więcej do żywotności baterii telefonu.

4. Wyłącz Wi-Fi

Podobnie jak w przypadku Bluetooth, radio Wi-Fi telefonu jest poważnym urządzeniem do rozładowywania baterii. Chociaż czasami będziesz potrzebować połączenia Wi-Fi w domu lub biurze, a nie 3G lub 4G do dostępu do Internetu i innych usług transmisji danych, nie ma sensu pozostawiać radia Wi-Fi, gdy jesteś poza domem. Włącz tę funkcję, gdy wychodzisz na zewnątrz i włącz ją ponownie, gdy planujesz korzystać z usług transmisji danych w zasięgu swojej sieci Wi-Fi.

W systemie iOS włączanie i wyłączanie Bluetooth i Wi-Fi jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Po prostu przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania.

Wyjątkiem od tej reguły są usługi lokalizacyjne, ponieważ Wi-Fi może pomóc telefonowi w uzyskaniu naprawy GPS przy użyciu mniejszej mocy (patrz sekcja poświęcona mitom poniżej).

5. Zablokuj usługi lokalizacyjne i GPS

Kolejną dużą przynętą baterii są aplikacje korzystające z GPS, Wi-Fi i komórkowej transmisji danych do monitorowania Twojej lokalizacji. Jako użytkownik możesz cofnąć dostęp aplikacji do usług lokalizacyjnych lub ustawić poziomy (w systemie Android), aby określić, ile energii zużywają. W Ustawieniach> Lokalizacja możesz wybrać opcję Wysoka dokładność w razie potrzeby lub Oszczędzanie baterii, gdy tego nie potrzebujesz.

Bądź sprytny w kwestii tego, do czego pozwalasz każdej aplikacji. Zezwalanie aplikacjom na integrację z lokalizacją, aparatem lub kartą SD może być wygodne, ale najczęściej nie jest konieczne. Przyznanie zbyt wielu uprawnień do aplikacji, która nigdy ich nie używa spowoduje wyczerpanie baterii bez żadnych korzyści.

6. Nie pozostawiaj aplikacji działających w tle

Wielozadaniowość – możliwość uruchamiania więcej niż jednej aplikacji naraz – to potężna funkcja dla smartfonów. Może również spalić dużo energii, ponieważ każda uruchomiona aplikacja wykorzystuje część cykli procesora twojego telefonu (ale nie dotyczy to wszystkich aplikacji – zobacz sekcję mitów poniżej).

Przez zabijanie aplikacji, których faktycznie nie używasz, możesz znacznie zmniejszyć obciążenie procesora i zmniejszyć zużycie energii.

W Androidzie dotknij przycisku wielozadaniowości – zazwyczaj jest to najbardziej prawe z trzech ikon u dołu ekranu – i możesz przesuwać aplikacje, aby je zamknąć.

W iOS dwukrotnie dotknij przycisku strony głównej, aby wyświetlić ekran wielozadaniowości, a następnie przesuń palcem w górę, aby zamknąć aplikację.

Zarówno system iOS, jak i Android mają monitory baterii, więc możesz dokładnie sprawdzić, ile używa każda aplikacja i łatwo wykryć te, które zużywają zbyt dużo energii. Następnie możesz je odinstalować lub po prostu zamknąć, jeśli ich nie używasz.

7. Nie używaj wibracji

Wolisz, aby Twój telefon ostrzegał Cię o połączeniach przychodzących, zamiast wibrować, zamiast dzwonić? Rozumiemy skłonność; niestety wibracja zużywa znacznie więcej mocy niż gra w dzwonek. W końcu dzwonek musi tylko zrobić małą membranę w głośniku telefonu wibrować wystarczająco, aby wytworzyć dźwięk.

W przeciwieństwie do tego silnik wibracyjny obraca małą masę, aby cały telefon się trząsł. Ten proces wymaga znacznie więcej mocy. Jeśli nie chcesz, aby ci przeszkadzano, rozważ wyłączenie wszystkich powiadomień i pozostaw telefon w polu widzenia, abyś mógł zobaczyć, kiedy nadejdzie nowe połączenie. Takie podejście jest tak samo uprzejme dla twojej baterii, jak dla twoich przyjaciół i kolegów .

8. Wyłącz nieistotne powiadomienia

Wygląda na to, że niemal każda aplikacja sonduje teraz Internet w poszukiwaniu aktualizacji, wiadomości, wiadomości i innych informacji. Gdy coś znajdzie, aplikacja może zadzwonić, podświetlić ekran i wyświetlić komunikat, sprawić, że dioda LED zacznie migać lub wykonać wszystkie powyższe czynności. Wszystkie te rzeczy zużywają energię.

Prawdopodobnie nie chcesz wyłączać powiadomień o nowych wiadomościach tekstowych lub nieodebranych połączeniach, ale wyłączenie zbędnych powiadomień pomoże ci nieco dłużej pracować na baterii i wyeliminuje niepotrzebne zakłócenia w ciągu dnia.

9. Wyłącz push email

Ciągłe sprawdzanie, czy przyszedł nowy e-mail, nie ma wpływu na Twój telefon. Zamiast przesyłać pocztę e-mail na telefon w dowolnym momencie, możesz zmienić ustawienie tak, aby często pobierać pocztę – może 15 lub 30 minut, jeśli nie musisz natychmiast reagować na wiadomości?

10. Włącz tryby oszczędzania energii

W zależności od telefonu może się okazać, że producent udostępnił funkcje oszczędzania energii, które domyślnie przekraczają wszystko, co jest dostępne w Androidzie.

Włączenie trybu oszczędzania baterii pozwala zarządzać różnymi funkcjami oszczędzania energii telefonu. Może to na przykład uniemożliwić aktualizowanie aplikacji w tle, przyciemnić ekran, zmniejszyć ustawienie limitu czasu ekranu, wyłączyć animacje na ekranie i wyłączyć wibracje. Domyślnie ten tryb zwykle włącza się, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie do 20 procent, ale można go ustawić na 30 procent zamiast tego. A im szybciej telefon przejdzie w ten tryb oszczędzania energii, tym dłużej będzie on trwał.

Niektóre telefony mają tryby oszczędzania energii. Wszystko wyłączają, oprócz tych niezbędnych do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych (nawet zmieniając ekran na czarno-biały) i mogą dodać coś do 24 godzin awaryjnego użycia, nawet jeśli bateria ma 15 lub 20 procent.

Inne wskazówki dotyczące oszczędzania energii baterii

W menu ustawień ukryte są zazwyczaj opcje wyłączenia takich funkcji, jak czujniki lub funkcje, z których nigdy nie korzystasz, i wiele innych. Większość z nich będzie miała minimalny wpływ na żywotność baterii, ale w połączeniu mogą stać się znaczące.

Na iPhonie możesz wyłączyć funkcję Podnieś, aby mówić w ustawieniach Siri, co ma na celu wydłużenie żywotności baterii.

Wreszcie, jak już wspomnieliśmy, warto restartować telefon od czasu do czasu, zamiast pozostawiać go w trybie uśpienia przez cały czas. Czasami może to wyleczyć niewytłumaczalne problemy z rozładowaniem baterii.

Mity oszczędzania baterii

• Aplikacje zamykające siłę nie zawsze pomagają: aplikacja działająca w tle w rzeczywistości nie będzie zużywać bardzo dużo energii baterii, a zamknięcie jej na siłę powoduje jedynie zmniejszenie mocy po ponownym uruchomieniu, co powoduje ponowne załadowanie kodu do pamięć RAM telefonu

• Wi-Fi może czasami pomóc w korzystaniu z baterii: jeśli masz silny sygnał Wi-Fi, telefon może użyć go zamiast GPS do określenia lokalizacji aplikacji, które tego wymagają. Wi-Fi zużywa mniej energii niż GPS

• Wyłączenie Asystenta Google i Siri nie pomoże: te usługi drenują moc tylko wtedy, gdy ich używasz i słuchają twojego polecenia; jeśli nie używasz ich zbyt wiele, nie tracić na użytecznej funkcji, wyłączając je

• Nie musisz używać ładowarki dostarczonej z telefonem: tania ładowarka może uszkodzić twój telefon, ale większość ładowarek innych firm nie spowoduje żadnych problemów z baterią, a wielu będzie ją ładować szybciej

http://www.dcgroup.pl/

Micorazon Autor