Recenzja LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ to następca G6 z jeszcze wyższym, jaśniejszym ekranem, lepszymi kamerami i lepszym dźwiękiem. Czy może konkurować z najlepszymi w 2018 roku?

Recenzja LG G7 ThinQ

Hot na piętach V30S ThinQ to G7 ThinQ, inny flagowy telefon LG na 2018. Istnieje wiele podobieństw między tymi dwoma, ale także kilka znaczących różnic.

Po pierwsze, G7 ma ekran IPS zamiast OLED i korzysta z nowszego, szybszego procesora Snapdragon 845. Zyskuje także możliwość robienia zdjęć portretowych z rozmytym tłem (którego brakowało w G6) i tradycyjnym gniazdem słuchawkowym, ale jest wodoodporny.

Firma LG zwiększyła również jakość dźwięku, używając głośnika o większej głośności i wykorzystując technologię ekranową, aby uczynić ekran jednym z najjaśniejszych w świecie.

Przy rozsądnej cenie, G7 może być flagowym systemem Android, na który czekałeś – choć OnePlus 6 jest o wiele tańszy, jeśli możesz żyć z jego kompromisami.

Nie przejmuj się tym brandem ThinQ: jest to przyrostek, który firma LG obecnie używa dla wszystkich swoich produktów, które mają “sztuczną inteligencję”. Dostaniemy się do sztucznej inteligencji później …

LG G7 ThinQ: design i budowa

Firma LG wyraźnie utknęła w projekcie G6 i udoskonaliła go pod kątem G7. To kanapka z Gorilla Glass 5: zakrzywione szklane oparcie to kolejna pora na 2018 flag, aw przeciwieństwie do Huawei P20 i OnePlus 6, G7 obsługuje bezprzewodowe ładowanie QI, więc szkło nie jest po prostu ładne. (Ale w tych przypadkach możesz dłużej wyglądać ładniej).

Jest wodoodporność IP68, ale kiedy inni producenci używają tego jako pretekstu do zrzucenia gniazda słuchawkowego, a nie LG. Dźwięk jest jedną z kluczowych cech telefonu, dlatego dobrze jest widzieć gniazdo 3,5 mm na dole obok portu USB-C.

Podczas gdy poprzednie telefony LG miały zintegrowany przycisk zasilania ze skanerem linii papilarnych, G7 ThinQ ma normalny przycisk uśpienia / wybudzenia po prawej stronie.

Niezwykle dla telefonu Adroid przyciski głośności są odwrotnie, jak iPhone.

Poniżej przycisków głośności znajduje się inny przycisk, który jest dedykowany Asystentowi Google, podobnie jak przycisk Bixby firmy Samsung. Jeśli uznasz to za denerwujące, możesz je wyłączyć, ale jest to o wiele łatwiejszy sposób wywołania asystenta niż przytrzymanie przycisku głównego na ekranie.

Możesz nacisnąć i zwolnić lub nacisnąć i przytrzymać, aby porozmawiać z Asystentem trochę tak, jakbyś korzystał z walkie-talkie. Trzeci tryb umożliwia dwukrotne naciśnięcie przycisku w celu uruchomienia Google Lens. Dodatkowo, dzięki mikrofonom dalekiego pola, możesz powiedzieć “OK Google” z drugiego końca pokoju, tak jak w przypadku Google Home.

Jedną z najbardziej zauważalnych cech konstrukcyjnych jest wycięcie ekranu. Nie jest to jedyny telefon z Androidem z wycięciem: seria Huawei P20 ma taki sam, podobnie jak OnePlus 6 i Asus ZenFone 5.

Tutaj wycięcie jest nieco dłuższe niż P20, ale nie tak duże jak iPhone X – porównaliśmy LG G7 i iPhone X osobno. Na wycięciu znajduje się aparat selfie 8Mp i głośnik słuchawki, a także czujnik światła otoczenia.

LG wywołuje sekcje ekranu po obu stronach wycinka “drugiego ekranu” – odniesienia do prawdziwego drugiego ekranu telefonu z serii V sprzed kilku lat. Opcje znajdziesz w aplikacji Ustawienia, aby ukryć wycięcie, zmieniając ekran na czarny, ale możesz też wybrać różne kolory lub ładny gradient, który sprawi, że będzie się on różnił.

Niektórzy będą urażeni, że na dole jest zarówno wycięcie, jak i mały “podbródek”, ale LG mówi, że trudno jest zrobić dolną ramkę tak cienką, jak górna, ze względu na elektronikę wymaganą dla ekranu IPS.

Ogólnie rzecz biorąc, G7 wygląda i czuje każdy cal flagowego telefonu.

Ekran

Ekran ma współczynnik proporcji 19,5: 9 i rozdzielczość 3120 × 1440 pikseli. Trudno jest zmierzyć jego przekątną dokładnie ze względu na zaokrąglone rogi, ale LG podaje ją jako 6,1 cala.

Zamiast używać tradycyjnego subpikselowego układu czerwonego, zielonego i niebieskiego, wyświetlacz MLCD + G7 dodaje biały piksel, aby zwiększyć jasność bez użycia większej mocy. Można więc twierdzić, że jedna czwarta pikseli nie dodaje nic do jakości obrazu – i masz rację – ale rozdzielczość jest wyższa niż w przypadku niektórych konkurentów i wygląda ładnie i ostro.

Oferuje tryb Super Bright, który zwiększa jasność do 1000 nitów na maksymalnie trzy minuty, ułatwiając odczyt ekranu podczas przebywania na zewnątrz w słonecznych warunkach. Aby go włączyć, musisz przesunąć suwak jasności do 100%, a następnie dotknąć ikony słońca, która pojawia się po lewej stronie.

Zabraliśmy G7 na zewnątrz w bardzo jasnych warunkach i zauważalnie jaśniej niż wszyscy rywale. O wiele łatwiej jest przeglądać stronę internetową, czytać wiadomość tekstową i odpowiadać na nią, lub dzwonić do kogoś za pomocą dialera. Jest to również przydatne, gdy wizjer jest używany do kadrowania zdjęcia, ale nie należy go używać przez dłuższy czas: wyłącza się po trzech minutach, aby zachować żywotność baterii i zapobiec przegrzaniu.

Szkoda, że ​​musisz włączyć to ręcznie (inteligentne interfejsy AI wyraźnie nie są w stanie wykonać tego procesu automatycznie z jakiegoś powodu) i jest to również trochę denerwujące, że nie dostaniesz maksymalnie 1000 nitek, chyba że jest absolutnie oślepiający na zewnątrz.

Użyliśmy naszego kolorymetru Spyder 5 do pomiaru szczytowej “Boosted” jasności w pomieszczeniu i byliśmy zbici z tropu, że wahał się pomiędzy około 630 a 750 nitów. Dopiero gdy zabraliśmy ustawienia na zewnątrz i pozwoliliśmy słońcu zabłysnąć na G7, w końcu ujrzeliśmy 971 nitów. Przy wyłączonym trybie Super Bright najjaśniejsze, jakie zobaczysz, to około 500 nitów.

Oprócz wysokiej jasności kolory wyglądają żywiołowo i nie ma naprawdę zauważalnego przesunięcia kolorów podczas przechylania telefonu i oglądania poza osią.

W aplikacji Ustawienia można wybrać sześć trybów kolorów, podobnych do tych, które można znaleźć na telewizorze: Ekologiczne, Kino, Kino i inne. Domyślnie tryb zostanie wybrany automatycznie na podstawie używanej aplikacji. Istnieje tryb Expert, w którym można dostroić ustawienia ręcznie, nawet w dół, aby indywidualnie regulować poziomy czerwony, zielony i niebieski.

Dzięki tej wysokiej jasności ekran obsługuje zawartość HDR 10 i pokrywa 100% przestrzeni barw DCI-P3, dzięki czemu może wyświetlać wszystkie niezbędne kolory.

Niestety, częstotliwość odświeżania jest stała, więc nie ma różnicy, czy wybierzesz tryb gry czy kino.

Domyślnie na ekranie pojawia się quad HD, ale możesz wybrać niższą rozdzielczość, jeśli chcesz wypróbować więcej baterii. Będąc panelem IPS, nie jest kompatybilny z zestawem słuchawkowym Daydream VR firmy Google.
Procesor, pamięć i miejsce do przechowywania

Jak przystało na flagowy telefon z Androidem w 2018 roku, G7 ma najnowszy procesor Snapdragon 845. W zależności od regionu jest sparowany z 4 GB lub 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Model brytyjski będzie miał combo 4GB / 64GB, ale ponieważ w zasobniku SIM znajduje się slot microSD, możesz łatwo go rozbudować.

W Geekbench 4, G7 uzyskał wynik 8979 w teście wielordzeniowym, a 2312 w trybie single-core. Więc na pewno jest szybki. W JetStream zarządzał 86,5, kolejnym wynikiem z najwyższej półki.

Nie mogliśmy uruchomić GFXBench na G7, które firma LG wysłała nam do sprawdzenia ze względu na sposób instalacji systemu operacyjnego na telefony testowe, ale wiemy, że z innych telefonów wyposażonych w 845 powinna ona trafić na ekran o częstotliwości 60 Hz w T-Rexie i Manhattan. Na Manhattanie 3.1 spodziewamy się nieco ponad 50 klatek na sekundę i około 30 klatek na sekundę w bardziej wymagającym teście na chodzenie po samochodzie.

Jak można się spodziewać, cały sprzęt wspierający to najnowszy standard, w tym 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 5. Jest też NFC, którego można używać w Google Pay.

Łączność i dźwięk

Mimo że głośnik monofoniczny znajduje się w dolnej części, a nie w głośnikach stereo, G7 brzmi lepiej, niż można by się spodziewać po telefonie. To dlatego, że “komora rezonansu” jest 17 razy większa niż w poprzednich telefonach. Wykorzystuje się pustą przestrzeń wewnątrz telefonu, a wodoodporna taśma tworzy uszczelkę, która skutecznie sprawia, że ​​cały telefon jest obudową głośnika.

Oznacza to, że z tyłu telefonu wibruje dźwięk lub muzyka. Bas jest zdecydowanie lepszy niż jakikolwiek inny obecny telefon, ale nie jest to wymiana głośników Bluetooth. Słuchaliśmy różnych gatunków i stwierdziliśmy, że instrumenty fortepianowe i basowe, takie jak wiolonczele, brzmią znacznie pełniej niż na jakimkolwiek innym obecnym statku flagowym.

Ponieważ sam telefon wibruje, dźwięk (i głośność) poprawia się, jeśli umieścisz go na powierzchni. Zauważysz największą różnicę, jeśli umieścisz ją na cienkim materiale, takim jak karton lub – jak to zrobił LG w demach – na gitarze. To wzmacnia dźwięk znacznie bardziej niż w innych telefonach, ale prawdopodobnie nie usłyszysz korzyści z blatu kuchennego, biurka lub stołu na twardym drewnie, ponieważ są one na ogół zbyt grube, by wibrować.

Umieszczenie G7 w etui tłumi efekt “boombox”, szczególnie jeśli wybierzesz silikonową obudowę lub coś, co nie jest sztywne.

Podobnie jak w V30S, używany jest quad DAC. Tego zestawu hi-fi brakowało w brytyjskiej wersji G6, więc dobrze jest zobaczyć go w G7 i – z naszych testów z różnymi parami przewodowych słuchawek, jest to świetnie brzmiący telefon.

Obsługiwane są pliki MQA, które są używane do dźwięku hi-res (w tym strumieniowego).

G7 to pierwszy telefon z systemem DTS: X 3D, który zamienia każde słuchawki w wirtualny system dźwiękowy 7.1.

Obecnie jest dostępna wyłącznie dla LG, która mówi, że nie potrzebujesz specjalnego wideo z dźwiękiem DTS: X 3D. Zamiast tego będzie działać z każdym filmem, w tym strumieniami YouTube i Netflix.

W praktyce trudno było zauważyć różnicę w większości filmów, nawet w scenach akcji, gdy latają pociski.

Aparaty fotograficzne

W przypadku większości telefonów z podobnymi wewnętrznymi komponentami producenci coraz częściej starają się różnicować, dodając więcej kamer. G7 ma to samo podejście, co jego poprzednicy: jedna standardowa kamera i jedna szerokokątna.

Główny aparat jest taki sam jak V30S z polem widzenia 71 °. Ma sensor 16Mp i optyczną stabilizację. Kamera szerokokątna ma pole widzenia 107 ° i zmniejsza zniekształcenia w porównaniu ze starszymi telefonami. Nie ma OIS, częściowo dlatego, że nie potrzebujesz go z tak szerokim kątem. Jest także skupiony, w przeciwieństwie do głównego aparatu, który ma autofokus.

Podobnie jak w przypadku najnowszych telefonów Huawei, istnieje tryb “AI”, który może identyfikować 19 różnych typów scen, które są automatycznie wybierane, jeśli się je rozpozna. W każdym z nich zastosuje filtry kolorów, jasność i zaleca kamerę szerokokątną lub Super Bright Camera (patrz poniżej), gdy jest to właściwe.

W przeciwieństwie do P20 Pro, kamera AI jest całkowicie oddzielnym trybem fotografowania i nie jest domyślnie włączona. Przetwarzanie sceny odbywa się na urządzeniu, ale zajmuje około 1,5 sekundy. A po zrobieniu zdjęcia opóźnienie jednej sekundy przed zrobieniem kolejnego zdjęcia. Dla jasności, przy wyłączonej AI CAM, nie ma dostrzegalnych opóźnień podczas fotografowania w dobrym świetle.

Aparat Super Bright może być używany, gdy jest naprawdę ciemno. Wykorzystuje technikę zwaną dzieleniem pikseli, która pomaga uzyskać lepsze wyniki z kamery, ale oznacza to, że otrzymujesz zdjęcia 4Mp zamiast 16Mp.

Jeśli korzystasz z wideo, włączenie opcji Super Bright w ustawieniach oznacza, że ​​używana jest ta sama metoda, aby uzyskać pełną jakość HD, a nie 4K przy słabym oświetleniu. Możesz także użyć kamery szerokokątnej w trybie Super Bright oraz w trybie AI CAM.

Wracając do wideo, G7 wyprzedza 30 fps w 4K, ale możesz nagrywać wideo w HDR. Jest też fajny tryb “Cine Video”, który stosuje filtry w stylu hollywoodzkim, aby materiał wyglądał bardziej kinowo. Niezależnie od wybranego trybu stabilizacja jest dostępna nie tylko w rozdzielczości 1080p, ale także w trybie 4K.

Tryb portretowy to kolejna kluczowa cecha, ponieważ ludzie oczekują, że ich nowy telefon będzie w stanie zamazać tło dla dobrego efektu w stylu DLSR. G7 zachowuje to samo pole widzenia, co podczas fotografowania z główną kamerą, w przeciwieństwie do większości telefonów, które używają zoomu i mają znacznie węższy widok.

Slo-mo jest mało imponujący dla flagowca 2018, ponieważ G7 może nagrywać 240 klatek na sekundę przy 720p. Spodziewalibyśmy się, że będzie to 1080p, a opcja nagrywania w krótkich seriach z szybkością 960 fps.

Ogólnie rzecz biorąc, jakość obrazu i wideo jest dobra. Oto wybór zdjęć wykonanych za pomocą G7, w tym przykłady stabilizacji wideo. Nie zwracaj zbytniej uwagi na jakość obrazu, ponieważ YouTube kompresuje wideo.

Żywotność baterii

Akumulator o pojemności 3000 mAh jest mniejszy niż niektórych rywali, ale firma LG jest przekonana, że ​​to wystarcza z powodu bardziej energooszczędnego ekranu.

Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że G7 będzie trwać około jednego dnia z normalnym użyciem, w tym robieniem wielu zdjęć. Jeśli jesteś mobilnym graczem, przygotuj się do noszenia ze sobą powerbusa USB, ponieważ będziesz musiał doładować się, zanim zaczniesz zbyt długo.

Korzystając z testu wyczerpywania baterii Geekbench 4, G7 zarządzał 5 godzinami i 46 minutami z ekranem ustawionym na 120 nitów. To nie jest straszny wynik, biorąc pod uwagę pojemność, ale jest zauważalnie krótszy niż widać w OnePlus 6 i jego baterii 3300 mAh.

G7 obsługuje szybkie bezprzewodowe ładowanie QI, a dzięki dołączonemu w zestawie adapterowi Quick Charge 3.0 ładuje się nieco ponad 50 procent w 30 minut.

Oprogramowanie i aplikacje

Ulepszenia LG na Androida 8 są dość rozległe, ale zauważysz je najczęściej w aplikacji Ustawienia, która wygląda zupełnie inaczej niż w systemie Android. Są podzielone na sieci, dźwięk, wyświetlanie i ogólne, co oznacza, że ​​dość łatwo można uzyskać dostęp do często używanych ustawień.

Wycięcie nie jest problemem dla aplikacji, ponieważ nic nie rozszerza się na ten obszar “drugiego ekranu” po obróceniu telefonu do trybu poziomego. Podczas oglądania filmów na pełnym ekranie, na przykład, mają zaokrąglone rogi po obu stronach, a dodatkowe bity ekranu działają jak czarna ramka.

W trybie portretowym zawartość rozszerza się na “uszy”, ale nakłada się go na szary pasek i na zwykłe ikony powiadomień na Androida.

W ustawieniach możesz włączyć inteligentny biuletyn LG, który pojawia się po przesunięciu palcem w lewo od głównego ekranu głównego. Jest to połączenie alertów i przypomnień, a także automatyzacji, informacji o zdrowiu LG i widżetu odtwarzacza muzyki.

Pocket Briefing podsumowuje rzeczy, które są dla Ciebie ważne, a Twoim pomysłem jest sprawdzenie, kiedy kładziesz się spać i / lub wstawać rano.

Doradca kieszonkowy oferuje opcje przypominające o różnych rzeczach, o których mógłbyś zapomnieć, takich jak urodziny, osoby, do których nie zadzwoniłeś po odrzuceniu ich połączeń, a nawet o ulubionych kontaktach, które nie były w kontakcie przez trzy miesiące.

Automatyzacja pozwala wybrać ustawienia w zależności od lokalizacji, dzięki czemu możesz wybrać preferowaną sieć Wi-Fi po przybyciu do domu, profil dźwiękowy i aplikację, która ma zostać otwarta po podłączeniu słuchawek.

Wszystko to odbywa się bez zwracania się do serwera, dzięki czemu może przyciągnąć tych, którzy nie lubią konsekwencji prywatności związanych z korzystaniem z bardziej uciążliwej usługi, takiej jak Google Now.

Istnieje sporo wstępnie załadowanych aplikacji, w tym LG Health, menedżer plików, własne aplikacje muzyczne i galeria firmy LG, inteligentne czyszczenie – optymalizacja wykorzystania pamięci, LG Mobile Switch i SmartThinQ, aplikacja LG do sterowania urządzeniami kompatybilnymi z ThinQ.

Dzięki wysokiemu ekranowi możesz uruchomić jednocześnie dwie aplikacje na ekranie. Aby to zrobić, wywołaj przełącznik aplikacji i naciśnij symbol podziału ekranu, aby włączyć tryb wielu okien.

 

www.gamesworld.com.pl
www.faberfaber.pl
www.pandasc.pl
zlotypionek.pl
www.planszowadabrowa.pl

Micorazon Autor