Jak naprawić telefon, który się nie ładuje

Masz problemy z ładowaniem telefonu? Mamy kilka wskazówek, jak spróbować naprawić telefon, który się nie ładuje.

Wiele katastrof może spotkać smartfona, ale jedną z najczęstszych jest sytuacja, gdy nagle zdecydują się nie ładować. Może być kilka powodów takiego stanu rzeczy, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek i trików, które wypróbujemy, zanim przejdziemy do polecania serwisu lub wydawania pieniędzy na nowy telefon.

Typowe awarie, które powodują, że telefony nie ładują się

Podczas rozwiązywania problemów pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować, jest wykluczenie najbardziej prawdopodobnych winowajców, które mogą być przyczyną problemu. Poniżej znajduje się kilka sugestii, z których wszystkie są łatwe, szybkie i nie wymagają żadnego śrubokrętu.

Sprawdź kabel

Często najtańszą częścią konfiguracji będzie kabel. Mogą one nie działać poprawnie, jeśli są zbyt wygięte, zbytnio zużyte lub po prostu źle wykonane. Jeśli Twój telefon nie ładuje się, dobrym pomysłem jest zamiana kabla, z którego korzystasz, na inny, o którym wiesz, że działa.

Pożycz od przyjaciela lub współpracownika, jeśli nie masz w domu części zamiennych.

Podłącz działający kabel do ładowarki, a następnie do telefonu i sprawdź, czy to nie robi żadnej różnicy. Jeśli nie, oznacza to, że kabel jest w porządku, a problem leży gdzie indziej.

Sprawdź swoją ładowarkę

W podobny sposób sprawdź, czy ładowarka działa prawidłowo. Ponownie spróbuj użyć alternatywnego, który znasz działa, aby sprawdzić, czy to daje inny wynik.

Jeśli okaże się, że kabel lub ładowarka jest wadliwy, możesz zamówić tanie zamienniki online, np. Z Amazon.

Uważaj jednak, aby przeczytać recenzje, ponieważ słyszysz przerażające historie o źle wykonanych łamaniach, a nawet powodujące uszkodzenia urządzeń. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych kable ładowania 2017, aby uzyskać produkt wysokiej jakości.

Czy twoja folia ochronna jest zbyt duża?

Jeśli niedawno kupiłeś nowy, ochronny futerał do telefonu, to warto się upewnić, że kabel nadal jest odpowiednio dopasowany do portu ładowania telefonu.

Większe przypadki mogą czasami wypchnąć kabel na tyle, aby zerwać połączenie, co powoduje, że telefon nie ładuje się. To długie ujęcie, ale warte obejrzenia.

Typowe problemy z telefonem, które mogą zatrzymać ładowanie

Ok, więc to nie jest twój kabel, ładowarka ani obudowa. Czas przyjrzeć się samej słuchawce.

Jeśli zostawiłeś go przez dłuższy czas z płaską baterią, może to oznaczać “szokujące” ożywienie. Niektórzy ludzie zalecają szybkie i szybkie wyłączenie zasilania, aby to zrobić.

Warto również sprawdzić stronę internetową producenta lub fora pomocy technicznej, aby sprawdzić, czy istnieją specjalne kombinacje klawiszy, które pomogą przywrócić telefon do życia i umożliwić mu ponowne naładowanie.

Wyczyść port ładowania

Z czasem porty ładowania mogą stać się rajem dla okruchów, kurzu i asortymentu członków rodziny puchu. Nagromadzenie się flotsamu w twoim porcie może spowodować problemy z ładowaniem, więc spróbuj go zdmuchnąć, aby usunąć niechciany bałagan.

Jeśli detrytus wydaje się nieco uparty, zawsze możesz, bardzo ostrożnie, użyć odkurzacza lub końca spinacza biurowego, aby spróbować usunąć blokady. Pamiętaj, aby najpierw wyłączyć telefon i założyć plastikową końcówkę odkurzacza, aby uniknąć zadrapań.

Inną alternatywą jest chusteczka złożona do ostrego punktu, który można włożyć do portu i użyć do jej wyczyszczenia.

Czy ostatnio zaktualizowałeś swój telefon?

Nie często, ale w niektórych przypadkach nowa aktualizacja systemu operacyjnego może powodować problemy z ładowaniem lub błędy zarządzania baterią.

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system operacyjny na swoim urządzeniu i zauważyłeś, że problem pojawia się w tym samym czasie, mogą one zostać połączone.

Może to być trudne do naprawienia, ponieważ najlepiej będzie powrócić do poprzedniej wersji systemu operacyjnego, co nie zawsze jest możliwe.

Zamiast tego najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie dostępności nowych aktualizacji. Zwykle naprawiają one wszelkie problemy spowodowane wcześniejszymi iteracjami.

Aby to zrobić, użytkownicy Androida powinni przejść do opcji Ustawienia> Aktualizacja oprogramowania> Pobierz aktualizacje ręcznie i sprawdzić, czy aktualizacja jest dostępna.

Użytkownicy urządzenia Apple muszą przejść do opcji Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania i sprawdzić, czy na liście znajduje się nowsza wersja.

Wymień baterię

W przypadku większości współczesnych telefonów tak naprawdę nie jest to możliwe, ponieważ baterie są zamknięte w obudowie. Ale jeśli masz urządzenie z wyjmowaną baterią, to możesz go zamienić na nowy.

Z biegiem czasu akumulatory tracą zdolność do utrzymywania ładunku. Zwykle jest to stopniowe, ale może dojść do nagłej awarii. Ponownie, aby zaoszczędzić ci niepotrzebnie pieniędzy, spróbuj krótko pożyczyć od przyjaciela, a nawet pop w sklepie z telefonami komórkowymi i ładnie poprosić, jeśli możesz sprawdzić swoją teorię.

Czas na nowy telefon?

Jeśli wyczerpałeś wszystkie możliwości, na stole pozostało tylko kilka opcji. Możesz zanieść słuchawkę do serwisu (pamiętaj, że jeśli masz na to gwarancję, możesz odnieść ją do sprzedawcy, u którego ją kupiłeś) lub rozważyć jej wymianę.

Oczywiście, ta ostatnia sprawa jest droższym wyborem, ale jeśli twoje urządzenie jest stare i zaczynają się problemy, to może lepiej wydać pieniądze na nowy telefon zamiast na ciągłe naprawy.

Micorazon Autor